Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Én a gázüzem miatt elég keveset tankolok/használok benzint.

Így a benzinmutató működését sem ismerem, sikerült kiismernem.

Csak az a furcsa, ha tankolok 10 litert és üres volt a tank, hirtelen felszalad a mutató 3/4 tankig.

aztán persze, gyorsan le is apad, ha benzinnel megyek.

Ez tipikus opel hiba?

üdv.

a.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nekem 4 éve nem jó az autóm. :lol: DE, bizonyos típusoknál jó így, nekem is ilyen az X14XE, sőt még az sincs ami pl. az X14NZ-n, hogy gyújtásra megindul és lehet hallani, mert ez bizony nem indul el. Egyszer még teszteltem is az AC relé átkötésével - akkor ment is szépen, de sima gyújtásra nem, csak akkor indul el a pumpa amikor indítózol.

nem jó így
Link to comment
Megosztás:

Áfonya?

Karcsi ott lesz. Ettől jobb tanácsom nem lehet. :lol:

A kábelkorbácsot is megvetted? Mert nem azonos a kábelezése (30, 14, fel van cserélve, de ezt Karesz is vágja) és talán kulturáltabb a gyári spagócával behúzni, mint később találgatni milyen színű volt az a vezeték.

Link to comment
Megosztás:

Karcsi ott lesz. Ettől jobb tanácsom nem lehet. :lol:

A kábelkorbácsot is megvetted? Mert nem azonos a kábelezése (30, 14, fel van cserélve, de ezt Karesz is vágja) és talán kulturáltabb a gyári spagócával behúzni, mint később találgatni milyen színű volt az a vezeték.

Akkor jól van! A kábelkorbácsot nem akarták adni, de még elkérhetem. Hát remélem, hogy holnap sikerül alkotni vmit! Bízok a Karcsiban.

Link to comment
Megosztás:

Karcsi ott lesz. Ettől jobb tanácsom nem lehet. :lol:

A kábelkorbácsot is megvetted? Mert nem azonos a kábelezése (30, 14, fel van cserélve, de ezt Karesz is vágja) és talán kulturáltabb a gyári spagócával behúzni, mint később találgatni milyen színű volt az a vezeték.

Akkor jól van! A kábelkorbácsot nem akarták adni, de még elkérhetem. Hát remélem, hogy holnap sikerül alkotni vmit! Bízok a Karcsiban.

Hát bizony jó lett volna, ha megvan a gyári korbács, de majd ügyeskedünk kicsit. :D

Amúgy köszi a bizalmat. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én a gázüzem miatt elég keveset tankolok/használok benzint.

Így a benzinmutató működését sem ismerem, sikerült kiismernem.

Csak az a furcsa, ha tankolok 10 litert és üres volt a tank, hirtelen felszalad a mutató 3/4 tankig.

aztán persze, gyorsan le is apad, ha benzinnel megyek.

Ez tipikus opel hiba?

üdv.

a.

Szia ,

én is gázüzemmel járok , milyenek a fogyasztási adataid gázból ?

illetve milyen rendszered van , hengerenkénti ?

Link to comment
Megosztás:

Hát bizony jó lett volna, ha megvan a gyári korbács, de majd ügyeskedünk kicsit. :lol:

Amúgy köszi a bizalmat. :lol: :lol:

Háááát úgy néz ki, hogy nem akart összejönni a dolog. Pontosan ugyan nem jöttem rá a hiba okára, de a benne levő motorokat (elsők) nem hajlandó működtetni a gyári kapcsoló. Ígyhát nem is folytattuk. Lehet, hogy vesz egy pár gyári első emelőt, és majd azzal együtt lesz beépítve.

Link to comment
Megosztás:

Háááát úgy néz ki, hogy nem akart összejönni a dolog. Pontosan ugyan nem jöttem rá a hiba okára, de a benne levő motorokat (elsők) nem hajlandó működtetni a gyári kapcsoló. Ígyhát nem is folytattuk. Lehet, hogy vesz egy pár gyári első emelőt, és majd azzal együtt lesz beépítve.

Nézd át a kapcsolási rajzot és rájössz, hogy az ajtóban is máshogy vannak a zsinórok. Szerencsére kompatibilis.

Link to comment
Megosztás:

Nézd át a kapcsolási rajzot és rájössz, hogy az ajtóban is máshogy vannak a zsinórok. Szerencsére kompatibilis.

Nem gyári van neki benne, hanem vmi olasz szutyok. Akkora vezetékekkel, hogy azzal Paksról lehetne hozni az áramot. :lol:

Elhiheted Ákos, hogy próbáltam vagy 4 féleképp bekötni, de sehogy sem működött.

Mindegy, minden vissza lett állítva az eredeti helyzetbe, és így műxik.

Ha lesz gyári motor, majd azt betesszük.

Link to comment
Megosztás:

Kevés volt két cellában a sav. :lol:

Mióta játszotta ezt? Mert nekem, bár nem csak két cellában, hanem hatban, de Kb. fél év alatt kimúlt az aksim. Hiába töltöttem fel savval,(be lett fokolva) előszőr egy hónapot birt, aztán ez fokozatosan csökkent, a végén már csak napi két indítást engedett. Nem tudott már annyi áramot adni ami ennek a dieselnek kellet (5-600A). Egy kisebb benzinesben talán még vígan elmuzsikálna, de ebben már KO.

De ne legyen igazam.

Link to comment
Megosztás:

Mióta játszotta ezt? Mert nekem, bár nem csak két cellában, hanem hatban, de Kb. fél év alatt kimúlt az aksim. Hiába töltöttem fel savval,(be lett fokolva) előszőr egy hónapot birt, aztán ez fokozatosan csökkent, a végén már csak napi két indítást engedett. Nem tudott már annyi áramot adni ami ennek a dieselnek kellet (5-600A). Egy kisebb benzinesben talán még vígan elmuzsikálna, de ebben már KO.

De ne legyen igazam.

kb 2 hetet állt a parkolóban, és kb 1 hónapja kutya baja nem volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kérdésem a következô lenne: igencsak csiklintja a szemem a Philips X-Treme Power H4 izzó. Érdemes ilyet vásárolni???

http://www.xp-lamp.com/images/lamp.jpghttp...TPH7-705061.jpg

Szerintem, ha jó a foncsorod, akkor nagyon nagy változást nem tud okozni. Legalábbis nem akkorát mint a xenon, de azt meg szinte nem lehet normálisan belőni, hogy a szembejövőknek ne főzze ki a szemét. A rossz foncsorba meg bármit tehetsz nem fog rendesen virítani.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.