Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok, segítséget kérnék valaki hozzértőtől elektromos ablakemelő ügyben: sikerült szereznem első pár gyári bontott ablakemelőt kapcsolókkal és kábelköteggel az ajtón lévő csatlakozóig. 92-es Astrám van, a biztosítéktáblában van egy 30 A-es biztosíték az elektromos ablak szimbólumnak megfelelő helyen, de mégsem működik. Lehet hogy valami nincs bekábelezve gyárilag? Nincs valakinek erről a csatlakozóról egy rajza, illetve tudja -e valaki ennek a lábkiosztását?

Relé nem kell hozzá? :lol:

Link to comment
Megosztás:

14 000,- , szerintem jó ár, persze ha működne a dolog

A bontóban 8EFt/db kapcsoló nélkül. :lol:

Nekem is 92-es Astrám van és ma néztem meg pont én is, hogy a 10-es biztihelybe kell betennie egy 30Aes biztit.-

Akkor Neked is ki volt építve a biztitáblába, összedugtad és se kép se hang?

Jó az ablakemelőd? Ki tudod mérni a bizti felőli ágban a 12 voltot? Jó a kapcsoló?

MAgához a most bentlévő üveghez passzol a tolószerkezet?

Fontos infók ezek nekem is, nem akarok pofára esni miután beszerzem a cuccot.

üdv.

a,

Link to comment
Megosztás:

A bontóban 8EFt/db kapcsoló nélkül. :lol:

Nekem is 92-es Astrám van és ma néztem meg pont én is, hogy a 10-es biztihelybe kell betennie egy 30Aes biztit.-

Akkor Neked is ki volt építve a biztitáblába, összedugtad és se kép se hang?

Jó az ablakemelőd? Ki tudod mérni a bizti felőli ágban a 12 voltot? Jó a kapcsoló?

MAgához a most bentlévő üveghez passzol a tolószerkezet?

Fontos infók ezek nekem is, nem akarok pofára esni miután beszerzem a cuccot.

üdv.

a,

Nekem a bizitábla szerint a 15 ös helyre kell 30A, bent is volt amióta megvettem, (mögötte vannak saruk, és valahova megy is róluk vezeték, de ennek ellenére nem megy, lehet hogy a biztosítéktábla és az oszlop között már nincs semmi?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a bizitábla szerint a 15 ös helyre kell 30A, bent is volt amióta megvettem, (mögötte vannak saruk, és valahova megy is róluk vezeték, de ennek ellenére nem megy, lehet hogy a biztosítéktábla és az oszlop között már nincs semmi?

Naszóvalakkor!

A biztitől a zsinór csak a vezető oldali ajtóoszlop aljában lévő csatlakozókhoz megy. Innen külön kábel halad a fogyasztók felé, vagy a következő csatlakozóig. Nekem is ezért kell a korbács.

Meg kell nézni az ajtóátvezetőben hol vannak érintkezők.

A vezető oldalon:

(1), (6), 18, Szürke-Zöld

(9), 17, (19), Kék-Vörös

14, F7 Biztosíték Fekete

(21) Vörös-Fekete

27, Barna-Fekete

29, Barna

30, F10 Biztosíték Vörös-Sárga

Ha ezek a vezetékek nincsenek benne akkór ne is várd, hogy mozogjon. :lol:

(csak 4 el. ablaknál)

Link to comment
Megosztás:

Naszóvalakkor!

A biztitől a zsinór csak a vezető oldali ajtóoszlop aljában lévő csatlakozókhoz megy. Innen külön kábel halad a fogyasztók felé, vagy a következő csatlakozóig. Nekem is ezért kell a korbács.

Meg kell nézni az ajtóátvezetőben hol vannak érintkezők.

A vezető oldalon:

(1), (6), 18, Szürke-Zöld

(9), 17, (19), Kék-Vörös

14, F7 Biztosíték Fekete

(21) Vörös-Fekete

27, Barna-Fekete

29, Barna

30, F10 Biztosíték Vörös-Sárga

Ha ezek a vezetékek nincsenek benne akkór ne is várd, hogy mozogjon. :lol:

(csak 4 el. ablaknál)

Köszi az infót, talán többre megyek igy, megnézem mi van ezekből.

Link to comment
Megosztás:

Mna elkészült a rendszámtábla világítás SMD ből ragyog hála isten :lol: 48db led, oldalanként 24 kelett!

Képek:

1

2

3

4

5

6

7

8

És a végeredmény!

http://kepfeltoltes.hu/080820/DSC01311_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/080820/DSC01312_www...ltoltes.hu_.jpg

Következő sztem a helyzetjelző lessz! :lol:

Jól néz ki, milyen LED-ek, honnan, mennyiért? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki, milyen LED-ek, honnan, mennyiért? :lol:

A ledek 3*3 mm -es smd-k 3,6V nyitnak , rendeltem a netről még... ha jóltudom most oylan 30FT körül van /db keresek linket majd neked!

Itt 4 es csokrokban sorba kötöttem őket így nem kellett előtét minden oldalon 6*4 csokor van nagyjából szimetrikusan már amit így szemel lehet! :lol:

LEDEK ITT!!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.