Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Esetleg, netalántán kaphatnék némi müszaki leirást? :lol: Pl.: milyen bigyó világitt, mekkora ellenállásal, én is szeretném hanyagolni az izzókat.Kösz :lol:

Módosítva : mackosajt
Képpel nem idézünk! Az idézett szövegben található [IMG]-ket tessék törölni!
Link to comment
Megosztás:

Nos ne nagy ördöngőség : Az SMD led 3*3mm -es hidegfehér (vaterán vagy ledboltban belehet szerezni) a hagyományos bajonettes izzót két oldalt van rajta 2 pici kics fül ami beakad finoman megynomod mind két oldalét és kicsusztatod a műanyagból leszeded az izzóról az érintkezőket. egyik érintkezőre teszel egy 1K ohmos ellenálást meghajtod felfelé hogy az ellenállás másik feléhez hozzátudd forrasztani a ledet a másikfeléhez meg csak egy leónozott vékony drótfonat kell ugyanígy ! de majd akkor teszek fel képet még! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nos ne nagy ördöngőség : Az SMD led 3*3mm -es hidegfehér (vaterán vagy ledboltban belehet szerezni) a hagyományos bajonettes izzót két oldalt van rajta 2 pici kics fül ami beakad finoman megynomod mind két oldalét és kicsusztatod a műanyagból leszeded az izzóról az érintkezőket. egyik érintkezőre teszel egy 1K ohmos ellenálást meghajtod felfelé hogy az ellenállás másik feléhez hozzátudd forrasztani a ledet a másikfeléhez meg csak egy leónozott vékony drótfonat kell ugyanígy ! de majd akkor teszek fel képet még! :lol:

Én majd az eredményt szeretném látni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Arról mi a tapasztalatotok hogy milyen színű fény lehet zavaró ill. kevésbé zavaró a középkonzolban és a műszeregységben? Nekem ugyan G-m van de itt jobban megy a topic és többet is átalakítottatok már. Igazából a színek érdekelnek nem az hogy led vagy extrafényes led esetleg smd típusú hanem a színe.

Előre is kösz mindenkitől!

Link to comment
Megosztás:

http://kepfeltoltes.hu/080817/DSC01287_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/080817/DSC01288_www...ltoltes.hu_.jpg

Na egyenlőre BC az kész a képen ugylátszik mintha a közepe haloványabb lenne a valóságban nem így látszik!

Nem láccik.

Ez az ezüst középkonzol nekem is tetszik, ha ismered a srácot, kárdezd már meg tőle lécci, mivel festette be ilyenre.

Link to comment
Megosztás:

A kilométerórát kellene valahogy kiszedni,ha lesz időm mert két izzó nem működik a megvilágításnál.

Innen már az sem tart sokáig: a kormányburkolat leszedése után a kilométeróra alján van 2 csavar, aztán a kilométeróra burkolatát is leszeded (fenn 2 csavar, és lenn 2 csavar fogja), ott van még felül egy csavarja a kilométerórának. Aztán elfordítod az órát, hogy be tudj nyúlni mögé, kiakasztod a kilométeróra bowdenjét, óra kiemel, leakasztod az elektromos csatikat és máris kinn az óra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Innen már az sem tart sokáig: a kormányburkolat leszedése után a kilométeróra alján van 2 csavar, aztán a kilométeróra burkolatát is leszeded (fenn 2 csavar, és lenn 2 csavar fogja), ott van még felül egy csavarja a kilométerórának. Aztán elfordítod az órát, hogy be tudj nyúlni mögé, kiakasztod a kilométeróra bowdenjét, óra kiemel, leakasztod az elektromos csatikat és máris kinn az óra :lol:

Ok köszi.

Kifordítani nem mertem nemtutam mennyit enged a srác.

Majd kikapom alkalomadtán.( a kilométerórát)

Link to comment
Megosztás:

Ok köszi.

Kifordítani nem mertem nemtutam mennyit enged a srác.

Majd kikapom alkalomadtán.( a kilométerórát)

Ha kicsavaroztad az órát fordítsd el oldalra és ha elég vékony a kézfejed,akkor akasztd ki a kmóra bowdent.Ha nem fér be a kezed így sem,akkor váltónál tekerd el és úgy enged majd bent még.

Aztán már csak az elektromos csatikat kell széthúzni és mehet a móka.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.