Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tudom, mindenki húzza egy kicsit a száját, de senki nem biztos benne, hogy nem fog működni. Engem meggyőzött a rengeteg külföldi pozitív tapasztalat. A nagy ellenség természetesen a hosszú állás és a hideg. De több helyen is írták hogy 1-1,5 hetet simán bírnak, 2-3 hét állás előtt érdemes levenni a sarukat. Meglátjuk, legrosszabb esetben csak alkalomadtán teszem majd be.

Ez savas vagy lugos akksi?

Link to comment
Megosztás:

Na mértem egy párat.

Közvetlen beindítás után mértem egy 14.67-et. Aztán mentem vele pár10 km-et. Utána rákapcsoltam a világítást és vagy egy 14. huszonsok vagy 14.harminckevés lett. Erre még rákapcsoltam a ventit meg zenét, ekkor 14.09. Utána leállítottam, majd be és fogyasztók nélkül 14.32.

Mennyire jó ez? Az első miért olyan magas?

A kis akksihoz 14.7-15.0 töltőfeszt írnak, szóval nem lenne baj ha picit magasabb lenne.

Ja és 55-ös Bosch.

Link to comment
Megosztás:

Na mértem egy párat.

Közvetlen beindítás után mértem egy 14.67-et. Aztán mentem vele pár10 km-et. Utána rákapcsoltam a világítást és vagy egy 14. huszonsok vagy 14.harminckevés lett. Erre még rákapcsoltam a ventit meg zenét, ekkor 14.09. Utána leállítottam, majd be és fogyasztók nélkül 14.32.

Mennyire jó ez? Az első miért olyan magas?

A kis akksihoz 14.7-15.0 töltőfeszt írnak, szóval nem lenne baj ha picit magasabb lenne.

Ja és 55-ös Bosch.

14.4V-nél többet ne töltsön.

Látnád a riasztó akksikat,amikor túlfeszt kapnak rossz töltőfesz miatt... :D

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy azért volt a beindítás után magasabb, mert nem állt még be talán az alapjáratra. A többi alapjáraton volt. Gondolom fordulaton akkor mégtöbbet kap, majd úgy is mérek egyet. :D De a fesszabályzó miatt kell lennie egy maximum értéknek aminél semmiképpen semikor nem tölthet többet, ugye?

A kis akksihoz nem tűnik soknak. :D

De alapesetben, ha ilyen a jelenség akkor fesszabályzó gondja van? Vagy valami más is lehet?

Link to comment
Megosztás:

Bosch generátor esetén inkább a felső tartományban 14.4-14.5V.

Kicsit sokallom 1,2V os cellák vannak, fáma szerint 1 cella fesszel illene tölteni és a névleges teljesítmény 10% -val! (ez aksitöltőre vonatkozott a 10%) generátor nemtudom mennyivel tölt gondolom amenyit épp kell :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit sokallom 1,2V os cellák vannak, fáma szerint 1 cella fesszel illene tölteni és a névleges teljesítmény 10% -val! (ez aksitöltőre vonatkozott a 10%) generátor nemtudom mennyivel tölt gondolom amenyit épp kell :D

Az akku belső ellenállása lényegében elég jól behatárolja egy fix optimális töltőfeszültségen

a felvett áramot, így nem kell külön szabályozni azt. A generátor több tíz amperrel is tud tölteni,

ha az akku felvesz ennyit (cellazárlatos akkunál pl ezért kezd el ilyenkor nagyon melegedni,

mert lecsökken a belső ellenállása, és nagyobb áramot vesz fel töltésből, mint amit elbírnának

az egészséges cellák).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.