Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Valaki tudja mi jelentősége van a Gyújtógyertya "elektróda távolság,(hézag)"-nak?

Az adott gyújtórendszer teljesítményéhez van előírva az adott gyertya típusa, tekintve a pólusszámot,

és a pólus-elektróda közötti hézagot. Nem érdemes ettől eltérni (tehát nem lesz jobb a többpólussal

sem a legtöbb motor dinamikája, sőt...), mert az az optimális a legjobb hatásfokú gyújtáshoz.

Link to comment
Megosztás:

gabi, azt meg tudnád nekem mondani, hogy 2 polusos bosh gyertyámba milyen hézagot kellene beállítani, a x14nz be??

nem :)

mivel neked egypólusú van előírva, és a gyertyahézag is arra van előírva :)

így nem tudok neked mondani értelmes beállítást a kétpólusra :)

Link to comment
Megosztás:

nem :)

mivel neked egypólusú van előírva, és a gyertyahézag is arra van előírva :)

így nem tudok neked mondani értelmes beállítást a kétpólusra :)

csak egypolusu van???

nemrég két illetve egypolusurol beszéltetek :D

akkor az is a feladatok közzé tartozik, hogy egypolusu gyertyák beszerzése...

Link to comment
Megosztás:

C14NZ-be és X14NZ-be hővédőcső nélkül szerelt motoroknál a 1214149-es kódszámú gyári gyertya kell.

A hővédőcsővel szerelt X14NZ-be Opel Astra F Classic esetében a 1214000-es gyári számú gyertya kell.

jaa hogy az hővédőcső...

ezt is megtudtam köcc astrás

:)

Link to comment
Megosztás:

C14NZ-be és X14NZ-be hővédőcső nélkül szerelt motoroknál a 1214149-es kódszámú gyári gyertya kell.

A hővédőcsővel szerelt X14NZ-be Opel Astra F Classic esetében a 1214000-es gyári számú gyertya kell.

Hővédőcső nélkülit még nem is láttam. A legtöbbön a 4. henger gyertyapipája nem is hővédőcsöves.

Link to comment
Megosztás:

na akkor ezt beszéljük ki.

a hővédő cső az mi is??

az az aluszerű cső, aminek a végén két bevágás van, és a gyertyakábelek redői abba passzolnak bele?

Az a cső, ami tulajdonképpen a gyertyapipa maga, az alján egy rugóval. Azt hiszem, a C14SE motoron van úgy, hogy mind a 4 ilyen, az enyémen pl. csak 3 ilyen, a negyedik hengeren sima műanyag a pipa.

Link to comment
Megosztás:

SE-n máshogy néz ki. Neked be van csavarva a blokkba, és abba dugod a pipát, SE-nél meg a pipán van rajta, ha lehúzod az is jön.

ahha akkor van pér féle :)

nekem igy van mind a 4 hengeren.

neked forditva mind a négyen, Fpepének csak 3mon van, egyik haveromnak meg egy sincs se igy se forditva.

Link to comment
Megosztás:

Az a cső, ami tulajdonképpen a gyertyapipa maga, az alján egy rugóval. Azt hiszem, a C14SE motoron van úgy, hogy mind a 4 ilyen, az enyémen pl. csak 3 ilyen, a negyedik hengeren sima műanyag a pipa.

enyém mind a 4 ilyen volt, de megadta magát kettő

amit vettem, az meg sima gumis műanyag

Link to comment
Megosztás:

ahha akkor van pér féle :)

nekem igy van mind a 4 hengeren.

neked forditva mind a négyen, Fpepének csak 3mon van, egyik haveromnak meg egy sincs se igy se forditva.

Ezért írtam, hogy nem a pólusokkal kell játszani, hanem a gyárilag előírt gyertyát kell az autóba megvenni, ami nemcsak motortípusonként, hanem évjáratonként is különbözik.

Link to comment
Megosztás:

Szaisztok!

Aksitöltővel volt már valakinek rossz tapasztalata?

Tegnap vettem egyet...ráfér :) a az elektromos ablaknak olyan hangja van mintha húzná a magnó a kazettát :)

Amióta rokonnak kiégett a kocsija töltéstöl azóta van egy kis fóbiám...

Rárakhatom nyugodtan vagy vegyem le a sarukat?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.