Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sajnos az autóm mostanság sok indítást, leállítást él meg, ezért is tippelek az

önindítóra. A testkábelen pont ma gondolkodtam.

Akkucserét is csináltam, a régit visszatettem, hátha az.

De még rosszabbul teljesített. Akkor láttam, a testkábelem kezd szálasodni. :)

Hol lehet ilyet kapni ?

Testkábel...én a helyedben vennék vastag rézvezetéket és rávaló sarukat,felpréselném a végére a sarukat és le is forrasztanám.

Én a gyári testkábelt cseréltem ki ilyenre:

img02874ap.jpg

Link to comment
Megosztás:

Jól látom hogy sehova máshova nem megy a negatívod, csak a kasznira???

Át kéne vinni közvetlen a blokkra is, vagy a generátorhoz, vagy az önindítóhoz (azok között

már megfelelő vezető van). :)

Álljunk meg egy szóra! ®Grécsi László :)

Ez a fő test kábel,ami az akksitól megy a kasztnira.

Ez gyárilag elég mókamiki kábel,préselt saruval,ami azért évek alatt elég szép átmeneti ellenállás képez.

A moci és a váltó is le van testelve más pontokon a kasztnihoz,a generátor is a mocihoz,mind javítva volt,átnéztem őket.

Most annyi változott a baleset óta,hogy a fő test pontról levettem a müszerfaltestet,mert gyárilag ott van és emiatt égett ki a testkábelem a baleseti kasztnizás után.A müszerfaltest lekerült egy másik pontra 8-as saruval.

A müszerfal kábel ki lett cserélve a kötegben és duplán van testelve a fent.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor kösd össze közvetlen testkábellel a blokkot (ahol mondtam), meg az akkut :)

Meg fogsz lepődni, mennyivel virgoncabb lesz az önindító, és mérhetsz is pár tizeddel

több töltőfeszt az akkun :)

A kaszni nem jó vezető, nekem pl az elejétől a végéig több mint 100ohm volt az ellenállása :)

(hátsó lámpákhoz ezért külön testkábel kellett, ami a gyári kötegben is megvan egyébként)

Link to comment
Megosztás:

Na akkor kösd össze közvetlen testkábellel a blokkot (ahol mondtam), meg az akkut :)

Meg fogsz lepődni, mennyivel virgoncabb lesz az önindító, és mérhetsz is pár tizeddel

több töltőfeszt az akkun :D

Van itthon még bőven ebből a hegesztőkábelből! :)

Majd ha lesz időm megcsinálom. :)

Link to comment
Megosztás:

Testkábelről van szó :)

Ha testkábel, hát legyen.:-)

Beszereztem éppen az új testkábelt, és ami alul van átvezető kábelt a kaszniról a blokkra.

Aztán csak úgy barátilag mesélem a szitut egy barátnak, és ő is rávágta "Testkábel"..

Majdnem sokkot kaptam. Futó kartárs, tud valamit :)

Szóval, holnap de. testkábel cserék :) :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

ha azt vesszük, hogy gabinak 100 ohm volt a seggéig...

akkor reális.

a multinak az ellenállásával együtt?? nekem oylan 7 ohm szokott maga az lenni

Én is erre gondoltam, de miután lementem megint nem tudtam újra megmérni. (Előtte többször is kihoztam a 17-et.) :)

Most 0,5-0,6-okat mutat. Ennyi akkor is, ha a mérőke két végét összeteszem.

Egyébként ha kihúzom a 24-es biztit (lehet nem jó a szám, de ezen van a belsővilágítás meg a riasztó), ami majdnem a teljes terhelést adja, akkor elvan 5-6 napig úgy, hogy tartja a 11,9x-et. Leállítás után nem mértem, de tegnapelőtt mozdult és most is ennyi van benne. Tehát ezután elvileg nemigazán csökken.

Link to comment
Megosztás:

Én is erre gondoltam, de miután lementem megint nem tudtam újra megmérni. (Előtte többször is kihoztam a 17-et.) :)

Most 0,5-0,6-okat mutat. Ennyi akkor is, ha a mérőke két végét összeteszem.

Egyébként ha kihúzom a 24-es biztit (lehet nem jó a szám, de ezen van a belsővilágítás meg a riasztó), ami majdnem a teljes terhelést adja, akkor elvan 5-6 napig úgy, hogy tartja a 11,9x-et. Leállítás után nem mértem, de tegnapelőtt mozdult és most is ennyi van benne. Tehát ezután elvileg nemigazán csökken.

Milyen mértékegységre gondoltál a 11,9x esetén?

Link to comment
Megosztás:

mostoha nagyfateromnak a 3 kerekű mocijához, egy olyan aksi volt amit 0 voltot mutatott, két éven keresztül állt semmi töltés nélkül

azota fel lett töltve, és semmi baja.. ennyit a könyvekről.

vagy csoda történt volna :)

Néha bejön, néha nem.

Nekem is most a robogómba lemerült teljesen, ma bebikáztam, járattam egy órát, és tökéletes az akku.

Főnököm két motorjában viszont ugyanennyi állás után kuka volt a két akku :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.