Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

Szerelt már be valaki utólag elektromos ablakot? Az enyém már a helyén van, működik is, de a kábelezésnél lenne szükségem pár tanácsra:

konkrétan honnan kell kivezetni a 12V-ot neki, hogyan lehet a biztosítéktáblát kiemelni, h bele tudjam kötni a biztire a vezetéket?

Közvetlen az akksiról ki tudnám vinni, de az olyan barbár lenne :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerelt már be valaki utólag elektromos ablakot? Az enyém már a helyén van, működik is, de a kábelezésnél lenne szükségem pár tanácsra:

konkrétan honnan kell kivezetni a 12V-ot neki, hogyan lehet a biztosítéktáblát kiemelni, h bele tudjam kötni a biztire a vezetéket?

Közvetlen az akksiról ki tudnám vinni, de az olyan barbár lenne :huh:

Van a hátsó abalakfűtésnek egy vastag lila vezetéke a biztitáblától indul.

Elvileg 30A-es bizti van előtte.

Oda szerintem nyugodtan rákötheted.

Link to comment
Megosztás:

kivenni egyszerű

két csavar alol, fent pedig egy péntszerű valami, azt meg ujjal fel kell tolni, és akkor hátrafelé ki lehet huzni a lábtérbe, ha jol gondolom.

a bizti tánlába utolagosan hogy lehet az üres helyekre a biziket bevezetékelni????

Link to comment
Megosztás:

Van a hátsó abalakfűtésnek egy vastag lila vezetéke a biztitáblától indul.

Elvileg 30A-es bizti van előtte.

Oda szerintem nyugodtan rákötheted.

JOhnny, nem jön egy vastag fekete vezeték az akksitól a biztitábláig? Esetleg még arra lehetne. :huh: Én még nem szedtem úgy szét mint te, csak a kapcsolási rajzot nézegetve ez merült fel bennem.

Link to comment
Megosztás:

Szakberkekben ezt úgy csinálják, hogy az akkutól hozzák úgy, hogy az akkunál közvetlen van

egy lengő biztitartó, és így külön körre kerül. Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás, és nem

okozhat gondot :D

Khmm,had védjem meg Bazsit!Opel szervízben dolgozik,mint autóvillamoságis,Udival hármasban kötöttünk mindent.

Szal azt hiszem picit értünk hozzá! :lol:

Udi a saját astrájából 4x vette már ki a müszerfalat,csukott szemmel is menne neki már! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szakberkekben ezt úgy csinálják, hogy az akkutól hozzák úgy, hogy az akkunál közvetlen van

egy lengő biztitartó, és így külön körre kerül. Szerintem ez a legegyszerűbb megoldás, és nem

okozhat gondot :huh:

a hifi igy szokott lenni... de ha sokmindnet akaro kötni akkor bármi kiverheti, és akkor lehet gondolkozni mi lehet az....

és 250 Ft egy oylan biztiért, vagy 10 20 ft a sima késesért...

Link to comment
Megosztás:

Khmm,had védjem meg Bazsit!Opel szervízben dolgozik,mint autóvillamoságis,Udival hármasban kötöttünk mindent.

Szal azt hiszem picit értünk hozzá! :D

Udi a saját astrájából 4x vette már ki a müszerfalat,csukott szemmel is menne neki már! :huh:

Nem a ti megoldásotokat kérdőjeleztem meg, bár nem kicsit idő és utánajárás igényes :lol:

Csak annyit mondtam, hogy ha bemész egy autóvillamosságishoz hogy tegyen bele egy utólagos

bizbaszt, akkor az úgy fogja megoldani, ahogy én mondtam :D

Link to comment
Megosztás:

a hifi igy szokott lenni... de ha sokmindnet akaro kötni akkor bármi kiverheti, és akkor lehet gondolkozni mi lehet az....

és 250 Ft egy oylan biztiért, vagy 10 20 ft a sima késesért...

minden utólagos bizbaszt külön körre szoktak kötni, külön lengő biztivel. És késes biztit használnak :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem a ti megoldásotokat kérdőjeleztem meg, bár nem kicsit idő és utánajárás igényes :lol:

Csak annyit mondtam, hogy ha bemész egy autóvillamosságishoz hogy tegyen bele egy utólagos

bizbaszt, akkor az úgy fogja megoldani, ahogy én mondtam :D

Mer lusta disznó betenni a gyári biztipanelba! :huh:

Link to comment
Megosztás:

ja jovan gabi értem, de az a megoldás nekem nem tetszik, lesz vagy 5 lengő bizti egy köteg kábel... :huh:

az a hivatalos, ahogy Johny is mutatta, ha van elég hely :lol:

Hát ha te rászánsz csak a biztitábla buherálására és a kések beszerzésére egy napot... :D

Mert a másik megoldás kb 20 perc alatt megvan :D És megnézem én azt, amikor 5 elektronyos

utólagos extrát szerelsz be az autóba :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.