Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Így van, ellenállás csere nem igazán járható út, emlékeim szerint valami monoblokkos ellenállásköteg van

benne, és a méret alapján nem találsz megfelelő wattszámú ellenállást, ami belefér. De legtöbb esetben

csak a hőbiztosíték megy ki, 140Ft :huh:

Link to comment
Megosztás:

Erről a ventifordulatszám ellenállás "pakk"-ról nemtudna valaki feltenni egy képet???Nincskedvem szétbontani az enyémet :huh: Már nemmintha rossz lenne, de szerintem lehet javítani olcsóbban mintha megvennénk(megvennétek) Gondolom valami WATTos méretű hütőbordás ellenállások vannak benne, olyanokat meg néhány száz forintért lehet venni, csak tudni kellene az értékeket(azt meg egy jó szabályzón le lehet mérni). Ha olyan kivitelű hogy szétszerelhető, pl.:nincs beöntve szerintem javítható lenne olcsóbban.

Parancsolj (By Laci4): 27423371.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mind a kettőn a bal oldalon látható vezeték (közepén egy henger) a hőbizti, általában azt kell cserélni, ahogy Gabi is írta.

Jaaa hogy ezen ilyen cementált réteg van.Értem.Hát akkor valóban nyűgösebb lenne a házi tákolás.Köszi a képet!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy rossz a motorhőmérséklet-jeladóm. Megmértem most az ellenállását, kb. -5fokos motornál produkált 4kOhm ellenállást. Van táblázatom, hogy milyen hőmérséklet mellett hány Ohm-nak kell lennie, e szerint ez most kb. +10fokosnak mutatja a motort :huh: Ez magyarázat lehet arra, miért kell vagy 8-10 fordulat, hogy hidegen beinduljon, és rángat, ha rögtön elindulok vele. Lehet kipróbálom, hogy egy ellenállást teszek a csatiba a jeladó helyett, ami a -5foknak megfelelő 7.5kOhmos lesz.

Link to comment
Megosztás:

Pepe: átküldenéd nekem ezt a táblázatot?

Valamelyik service manualban láttam, lehet bennevan az "Így csináld..."-ban is. Leírom ide, nem hosszú:

Hőmérséklet Ellenállás

100C 180Ohm

80C 320Ohm

60C 650Ohm

40C 1,18kOhm

20C 2.45kOhm

0C 5.6kOhm

-10C 9.45kOhm

-20C 15kOhm

Link to comment
Megosztás:

Mind a kettőn a bal oldalon látható vezeték (közepén egy henger) a hőbizti, általában azt kell cserélni, ahogy Gabi is írta.

Csak egy gondolat.. ha ez döglik be, akkor egyik fokozat se megy ugye? (illetve csak a legnagyobb, mert az a full 12volt.. már amennyire emlékszem.)

Csakmert hülyét is kapnék, ha anno azért kínlódtam volna vele,mert ez volt a rossz..bár emlékeim szerint méregettem az ellenállásokat.. és az első kettőnél szakadás volt..

Nekem az első 2 fokozat nem ment csak.. a 3-4 igen..

Link to comment
Megosztás:

Csak egy gondolat.. ha ez döglik be, akkor egyik fokozat se megy ugye? (illetve csak a legnagyobb, mert az a full 12volt.. már amennyire emlékszem.)

Csakmert hülyét is kapnék, ha anno azért kínlódtam volna vele,mert ez volt a rossz..bár emlékeim szerint méregettem az ellenállásokat.. és az első kettőnél szakadás volt..

Nekem az első 2 fokozat nem ment csak.. a 3-4 igen..

Nos, mivel az enyémnek eddig semmi baja nem volt, így én csak az itt látott képek alapján azt tudom mondani, hogy ha az megy tönkre, akkor nem megy a venti egyik fokozatban sem. Megnéztem a kapcsolási rajzot, és azon a motorral egy egységet képeznek az előtét ellenállások, nem látni külön hőbiztit.

Link to comment
Megosztás:

Csak egy gondolat.. ha ez döglik be, akkor egyik fokozat se megy ugye? (illetve csak a legnagyobb, mert az a full 12volt.. már amennyire emlékszem.)

Csakmert hülyét is kapnék, ha anno azért kínlódtam volna vele,mert ez volt a rossz..bár emlékeim szerint méregettem az ellenállásokat.. és az első kettőnél szakadás volt..

Nekem az első 2 fokozat nem ment csak.. a 3-4 igen..

Peace! Nekem is az 1-2-es ment ki a többi jó volt, mondjuk én az egészet kicseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Valamelyik service manualban láttam, lehet bennevan az "Így csináld..."-ban is. Leírom ide, nem hosszú:

Hőmérséklet Ellenállás

100C 180Ohm

80C 320Ohm

60C 650Ohm

40C 1,18kOhm

20C 2.45kOhm

0C 5.6kOhm

-10C 9.45kOhm

-20C 15kOhm

Ez minden tipusnál ugyanaz?

Link to comment
Megosztás:

mert az direktbe van kötve, de azt szinte sose használom, orkános erejű :huh:

hening és hogy kell ? lehuzzam a vezetékeket és mérjek rá a sarukra??

Lehúzod a csatit, és rámérsz a gomba érintkezőire Ohmmérő 20k állásban, de teljesen hideg motornál kéne.

Link to comment
Megosztás:

mert az direktbe van kötve, de azt szinte sose használom, orkános erejű :lol:

hening és hogy kell ? lehuzzam a vezetékeket és mérjek rá a sarukra??

A betekert jeladó két lábára mérj rá. De nem én mondtam, hogy csináldd, FPepe kért meg rá, nem? Neki kell az adat. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.