Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

mittudomén, semmi nem látszik belőle

világítás-bajuszkapcsoló relének a biztije

és a meleg miatt olvadt meg, közvetlenül a bal oldali befúvó csöve alatt van

át kell raknom valahova, amennyire a madzag engedi

Én még sose találkoztam ezzel a vezetékkel, pedig sokat b@sztatom. Be van relézve a világításod?

Link to comment
Megosztás:

én is bontogattam, és nekem ott vannak az utolagos kapcsolok, de semmi iesmit nem láttam ott.

szerintem ez eléggé utólagos instalnak néz ki, már csak azért is mert nem a gyári táblába van benne, ezért működik minden.

mivel kettő egymás melett nagy valószínűséggel ködlámpa lesz, vagy esetleg ha relézve vannaka fényszórók, akor talán annak lehetne még a biztije....

a fűtéstől ennyire szerintem nem olvadna meg, még a terheléssel együtt se lenne szabad

Link to comment
Megosztás:

mittudomén, semmi nem látszik belőle

világítás-bajuszkapcsoló relének a biztije

és a meleg miatt olvadt meg, közvetlenül a bal oldali befúvó csöve alatt van

át kell raknom valahova, amennyire a madzag engedi

Hali.

Lehet hogy az elözö tulaj 140/100-as izzokat használt hogy jobban lásson. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azért nem mindegy honnan viszed és hogyan.

Keresd meg pü-ben Udi barátom,ha van ideje biztos segíte neked ebben.

De fogadj meg egy jótanácsot: ha már csinálod,csináld meg mind a két oldalt! :huh:

Hali!

megvettem ma az elektromos emelőt és kapcsolót, de az Udi-nak a címét nem találtam. Vki tudna segíteni vagy a címmel vagy a bezsereléssel kapcsoaltban?

Inkább az elektromos dolgok érdekelnek, honnan kell neki a 12V-ot vinni, hány amperes biztosítékkal stb, mitre kell fiigyelni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Érdeklődnék van e közötettek Dieseles??!!

Nekem egy 93-as 1,7D-m van és az akksijaim:Perion 2év, Banner szűk 3évet bír ki..

Létezik hogy csak ennyit bír még egy jobbfajta akksi is??Mostanába már indításkor leesik a feszültség 8V körülire, 300A-es indítóáram kíséretébe.Viszont ha hül a motor vagy 1-2 órát, utána röffen, csak gond nélkül, csakha többet áll pl.:7-9órát akkor alig akar indulni, ezért gondolom hogy az akksi lesz a hunyó!

ja és az izzítógyertyáim jók

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Érdeklődnék van e közötettek Dieseles??!!

Nekem egy 93-as 1,7D-m van és az akksijaim:Perion 2év, Banner szűk 3évet bír ki..

Létezik hogy csak ennyit bír még egy jobbfajta akksi is??Mostanába már indításkor leesik a feszültség 8V körülire, 300A-es indítóáram kíséretébe.Viszont ha hül a motor vagy 1-2 órát, utána röffen, csak gond nélkül, csakha többet áll pl.:7-9órát akkor alig akar indulni, ezért gondolom hogy az akksi lesz a hunyó!

ja és az izzítógyertyáim jók

Hány Ah-s akksit használsz? Nincs valami az autóban, ami eszi az áramot a motor álló helyzetében? Mértél áramot álló motornál és minden fogyasztót kikapcsolva?

Link to comment
Megosztás:

Hány Ah-s akksit használsz? Nincs valami az autóban, ami eszi az áramot a motor álló helyzetében? Mértél áramot álló motornál és minden fogyasztót kikapcsolva?

74Ah-s van benne.Lakatfogóval mértem, igaz csak egy tizedesjegyet jelez ki, az meg 0.0A- volt, úgyhogy énszerintem nem folyik áram.

Link to comment
Megosztás:

Az autó csillaggarázsban áll?

Akksi folyadékszintje ellenőrizve van?

Testkábelek,töltés rendben van?

Hát csak félcsillagos, ajtó nincs rajta de 3oldalról zárt, meg van tető is.Az akksi folyadékszintről annyit hogy mióta megvettem alig kellett beletölteni valami.Nézegettem rendszeresen, néha töltötem bele, de olyan örült sok sosem hiányzott belőle.Beindulás után egy olyan 20-25A-es áram folyik rajta, ami valószínű a töltőáram, mert fokozatosan csökken.

Az össze vastag kábe csatit, ami az akksihoz vagy a kasznihoz csatlakozik, lekentem vazelinnel, még beszereléskor.A feszültség indítás után kicsivel több mint 14V

Azislehet hogy ennek a típusnak ennyi a "fogyasztása" akksiból????

Link to comment
Megosztás:

Hát csak félcsillagos, ajtó nincs rajta de 3oldalról zárt, meg van tető is.Az akksi folyadékszintről annyit hogy mióta megvettem alig kellett beletölteni valami.Nézegettem rendszeresen, néha töltötem bele, de olyan örült sok sosem hiányzott belőle.Beindulás után egy olyan 20-25A-es áram folyik rajta, ami valószínű a töltőáram, mert fokozatosan csökken.

Az össze vastag kábe csatit, ami az akksihoz vagy a kasznihoz csatlakozik, lekentem vazelinnel, még beszereléskor.A feszültség indítás után kicsivel több mint 14V

Azislehet hogy ennek a típusnak ennyi a "fogyasztása" akksiból????

Hidegindításnál a dízel felvesz 400A-t is akár.

A benyásoknak 300A a max.

Nekem 17DR van,de gond még nem volt ezzel. (kopp-kopp) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

megvettem ma az elektromos emelőt és kapcsolót, de az Udi-nak a címét nem találtam. Vki tudna segíteni vagy a címmel vagy a bezsereléssel kapcsoaltban?

Inkább az elektromos dolgok érdekelnek, honnan kell neki a 12V-ot vinni, hány amperes biztosítékkal stb, mitre kell fiigyelni?

írtam pü-t...kapcsirajzot holnap tudok küldeni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hát csak félcsillagos, ajtó nincs rajta de 3oldalról zárt, meg van tető is.Az akksi folyadékszintről annyit hogy mióta megvettem alig kellett beletölteni valami.Nézegettem rendszeresen, néha töltötem bele, de olyan örült sok sosem hiányzott belőle.Beindulás után egy olyan 20-25A-es áram folyik rajta, ami valószínű a töltőáram, mert fokozatosan csökken.

Az össze vastag kábe csatit, ami az akksihoz vagy a kasznihoz csatlakozik, lekentem vazelinnel, még beszereléskor.A feszültség indítás után kicsivel több mint 14V

Azislehet hogy ennek a típusnak ennyi a "fogyasztása" akksiból????

Olyan akksit kell venni, aminek minél nagyobb az indítóárama, pl. Varta Ultra Dynamic, Varta Silver Dynamic, Exide X-tra LSP3 (leginkább ezt, 760A!, 25000Ft), Banner Power Bull.

Link to comment
Megosztás:

Olyan akksit kell venni, aminek minél nagyobb az indítóárama, pl. Varta Ultra Dynamic, Varta Silver Dynamic, Exide X-tra LSP03, Banner Power Bull.

Bizony!Nem az Ah-ra a lényeg,hanem mit tud indításnál.

0fok alatt kezdődik a móka igazán,akkor akár 50%-os kapacitásvesztés is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.