Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok! Vmiért elkezdett vacakolni az ablaktörlőm... Bekapcsolom, semmi, csak a relé kattanását hallani. Párszor rápróbálkozom, és pár ki-be kapcsolgatás után megindul. :huh: Mi lehet a gáz???

Hi!

Nem tudom, mennyi idős az autód, de idősebbeknél elő szokott fordulni, hogy az ablaktörlő motor hibásodik így meg. Van benne egy programtárcsa, ami vezérli a működését, az eloxidálódik idővel, főleg, ha nem sokat volt használva, vagy beázik. Ezt úgy lehet kipróbálni, hogy bekapcsolod az ablaktörlőt, és mikor nem akar elindulni, megmozgatod a törlőkart. Ha erre elindul, tuti, hogy az a baj. Bontottan 3-5e Ft egy motor, persze nem árt kipróbálni, és ellenőrizni a kocsidban, hogy nem beázás miatt ment-e tönkre a mostani.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nem tudom, mennyi idős az autód, de idősebbeknél elő szokott fordulni, hogy az ablaktörlő motor hibásodik így meg. Van benne egy programtárcsa, ami vezérli a működését, az eloxidálódik idővel, főleg, ha nem sokat volt használva, vagy beázik. Ezt úgy lehet kipróbálni, hogy bekapcsolod az ablaktörlőt, és mikor nem akar elindulni, megmozgatod a törlőkart. Ha erre elindul, tuti, hogy az a baj. Bontottan 3-5e Ft egy motor, persze nem árt kipróbálni, és ellenőrizni a kocsidban, hogy nem beázás miatt ment-e tönkre a mostani.

Ha ez lenne a probléma, akkor is beindulna pár kapcsolgatás után?

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nekem is most kezd haldokolni a hátsó ablaktörlöm.

Jelenség a következő, rákapcsolom a törlést és ugy mozog mint a tetű.

Van amikor mükszik jól, de van amikor féluton leáll, és csak ha megmozditom akkor indul el ujra.

Tele van kosszal a tengely/persely vagy lehet kicsit be is van az már gyógyulva.

Kupak le,a törlő szárát levenni és van ott egy nagy anya aszem.

Elvileg lennie kellene rajta egy gumigyűrűnek is,ami pont azt akadályozza meg,hogy tele menjen kosszal,de általában ez hiányzik.

Na szal tengelyre wd40 ráfúj,aztán valami sűrűbb motorolajjal megnyomni és úgy járatni.

Nekem is szorult,de a beavatkozás óta tökéletes.

Perverzek szétszedik az egészet és újrazsírozzák,de a francnak van kedve a 20 csavarral rögzített hátsóajtó borítás levenni ezért! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Tele van kosszal a tengely/persely vagy lehet kicsit be is van az már gyógyulva.

Kupak le,a törlő szárát levenni és van ott egy nagy anya aszem.

Elvileg lennie kellene rajta egy gumigyűrűnek is,ami pont azt akadályozza meg,hogy tele menjen kosszal,de általában ez hiányzik.

Na szal tengelyre wd40 ráfúj,aztán valami sűrűbb motorolajjal megnyomni és úgy járatni.

Nekem is szorult,de a beavatkozás óta tökéletes.

Perverzek szétszedik az egészet és újrazsírozzák,de a francnak van kedve a 20 csavarral rögzített hátsóajtó borítás levenni ezért! :lol:

Hali.

Köszi JOhnny. :huh:

Link to comment
Megosztás:

ezeken filozok én is nyugi :huh: pl a lenyilo ajto előtti részen, ha kivágnám, és egy hasonlo megoldással, mint a kormány alatti kipattintós műanyaggal lefedném? Vagy a lábtér környékén....az a baj, hogy nem szedtem még szét, és nem vagyok tisztában a helyekkel. Épp ezért kell egy középkonzol, azon ki lehet méricskélni a dolgokat a kcosi széberhelése nélkül. Mennyi lenne a reális ár egy konzolért?

az eredetit nem szeretném bántani, mert igy is elég sokat volt már mozgatva, és nem szeretném ha eltörne egy vezeték vagy valami ilyesmi.....

egyébként, még nem néztem meg nagyon az eredetit se, hogy lehet ezekbe behuzni kábelt az üres helyre??

"anyu" saru van bennük, és abba megy bele a késes bizti??

mert ha keritek másik biztosítéktáblát, akkor azt vagy egyesével összeforrasztom az uj kütyükkel, vagy valami sor sarus megoldás.....

nem lesz egyszerű az tény, de ha kész lesz akkor nyugodt leszek.

Link to comment
Megosztás:

Tele van kosszal a tengely/persely vagy lehet kicsit be is van az már gyógyulva.

Kupak le,a törlő szárát levenni és van ott egy nagy anya aszem.

Elvileg lennie kellene rajta egy gumigyűrűnek is,ami pont azt akadályozza meg,hogy tele menjen kosszal,de általában ez hiányzik.

Na szal tengelyre wd40 ráfúj,aztán valami sűrűbb motorolajjal megnyomni és úgy járatni.

Nekem is szorult,de a beavatkozás óta tökéletes.

Perverzek szétszedik az egészet és újrazsírozzák,de a francnak van kedve a 20 csavarral rögzített hátsóajtó borítás levenni ezért! :huh:

Ja, sz@r egy konstrukció... ráadásul szegecselve van a háza...

én széjjelszedtem, szépen kitakarítottam, tengelyt fényesre kicsiszoltam, mert az kezdett rozsdásodni. A szegecseket csavarra cseréltem, meg kapott a tengely egy gumitömítést. Azóta tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

Ja, sz@r egy konstrukció... ráadásul szegecselve van a háza...

én széjjelszedtem, szépen kitakarítottam, tengelyt fényesre kicsiszoltam, mert az kezdett rozsdásodni. A szegecseket csavarra cseréltem, meg kapott a tengely egy gumitömítést. Azóta tökéletes.

Ezt én is eljátszottam már elsővel is, hátsóval is. A hátsó az enyémben van, az első a Caravané volt, de azóta már ki lett cserélve.

Link to comment
Megosztás:

ilyet ki látott már? :huh:

nem tudom mi ez, de kiszedtem a biztit belőle és minden működött

a vezetékek, a szigetelőszalag, a kések, a foglalat is meg van olvadva

nem tudom, hogy a melegtől vagy pedig mert valami el van cseszve

a kormány alatt van, ahol van egy kis szerelőnyílás

mindjárt altatom a gyereket, utána kibontom, hogy honnan-hova megy

PIC_0066_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

PIC_0067_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

ilyet ki látott már? :huh:

nem tudom mi ez, de kiszedtem a biztit belőle és minden működött

a vezetékek, a szigetelőszalag, a kések, a foglalat is meg van olvadva

nem tudom, hogy a melegtől vagy pedig mert valami el van cseszve

a kormány alatt van, ahol van egy kis szerelőnyílás

mindjárt altatom a gyereket, utána kibontom, hogy honnan-hova megy

Szépen megolvadt! Nem hinném, hogy a melegtől.

Link to comment
Megosztás:

ilyet ki látott már? :huh:

nem tudom mi ez, de kiszedtem a biztit belőle és minden működött

a vezetékek, a szigetelőszalag, a kések, a foglalat is meg van olvadva

nem tudom, hogy a melegtől vagy pedig mert valami el van cseszve

a kormány alatt van, ahol van egy kis szerelőnyílás

mindjárt altatom a gyereket, utána kibontom, hogy honnan-hova megy

http://kepfeltoltes.hu/071229/PIC_0066_www...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/071229/PIC_0067_www...ltoltes.hu_.jpg

Wow!

Egy bizti ennyire nem melegedhet fel sztem, előbb olvadna ki. Elég vastag vezetékek, jó lenne tudni, hová mennek. Nincs egy erősítő hátul a csomagtartóban, vagy nem volt?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.