Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

én akadettban mindent fehér leddel csináltam meg a digit az még vissza van nem lesz egyszerü hogy homogén legyen . majd kiderül méh hogy oldom meg. :unsure:

Nálam meg(a digitet kivéve)minden kék led... :wacko: Még több is, mint minden...

Kép1

Kép2

Kép3

Kép4

Carstlingom

De rengeteget dolgoztam vele tavaly nyáron, és az én szememet valahog nem szúrja a kék! (ez a kedvenc színem)

Viszont a digiten én is sokat agyaltam már, mert nem akarom egyszínűre, de a megoldások, amiket láttam nem tetszettek!

Link to comment
Megosztás:

én csak szolidan csinálgattam . szinte gyáriasnak is mondható annyi különbséggel hogy olyan szép szürkés fehér a fűtés konzolnál . a kapcsolók meg pirosak diszkréten .

a kesztyütartóban fehér neon van kényelmi szempontból raktam be ugyanígy a csomiban is fehér rejtett neon .

omega térképolvasós utatér lámpa bár a térképolvasót nem használom térkép hijján :wacko:

a digiten meg agyalok még hogy milyen megoldással világítom meg lehet marad a gyári halogén :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Olvasgatlak titeket, közben észrevettem, hogy kiégett megint egy izzó a műszerfalamon - most a ford.számmérő alsó felénél :unsure: Égnek ki sorban, a közép-konzolon már alig világít valami. Érdemes lenne szerintem az összes izzót cseréltetnem. Tudtok ajánlani valakit, aki megcsinálná Bp-en, és utána nem válna cicergővé a műszerfalam?

Link to comment
Megosztás:

én csak szolidan csinálgattam . szinte gyáriasnak is mondható annyi különbséggel hogy olyan szép szürkés fehér a fűtés konzolnál . a kapcsolók meg pirosak diszkréten .

a kesztyütartóban fehér neon van kényelmi szempontból raktam be ugyanígy a csomiban is fehér rejtett neon .

omega térképolvasós utatér lámpa bár a térképolvasót nem használom térkép hijján :wacko:

a digiten meg agyalok még hogy milyen megoldással világítom meg lehet marad a gyári halogén :unsure:

Hali.

Ha van kép rola légyszi dobd fel öket ide.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Én már próbáltam a fóliát.

Ha marad az izzó.... sárga a legjobb, de piros is lehet. A többi színnel ne is próbálkozz, mert a sárgás izzó elnyomja.

Így nagyon tuti is lehet, mert csak a számok lesznek elszinezve, a mutatók nem.

Ha nagyon tutit akarsz és nem egy fél óra alatt összedobni, akkor led és számlapcsere (ami már a sajár képzeleterődre van bízva).

Én is most csinálom az egészet. Az új számlap már kész, most küszködöm a ledekkel, de csak sajna hétvégeken van rá időm.

Majd ha kész, az egész folyamatról nyomok képeket......

A képek mellé, küldenél pár tanácsot, hogy a számlapot hogyan? mire? mivel?

Előre is Thx.

Link to comment
Megosztás:

Már három hete küszködök a ledesítéssel, de negyon nem akarja felvenni azt a formát amit szeretnék. Nagyon nem tetszik, hogy nem egyformán világítja meg a számlapot. Már agyonra próbáltam minden lehetőséget, de nem akarózik összejönni. Már vagy harminc led van benne, de még minig nem ok. Aszem maradok az izzónál, csak beszuperálok a km óra tetejére is egyet, mert ott kicsit hiányos gyárilag is.

Nyomok pár képet a hadműveletről, de nem rakom be csak a linket... így is elég hosszú lesz:

Elöször legyártottam egy csomó ledet: Katt ide!

Aztán szétbombáztam az órát: Katt ide!

Nem nagyon kinlódtam, ráforasztottam a ledeket a fóliára: Katt ide!

A gyári izzók helyére 2 db 5mm-es ledet raktam, + lehet látni, hogy rögtön a számlapok alá is raktam 8mm-es ledet (feje megcsiszola): Katt ide!

A számlapokat magam szerkesztettem, és sima A4-es lapra kinyomtattam. Ezeket csak a próba alatt használom, mert majd amik a véglegessek lesznek, azok vastagabb papírból készülnek. A régiek is ugyan így vannak már kb 1 éve (nézd feljebb lévő hozzászólásomat): Katt ide!

Ez van most: Katt ide!

__________________

Maradok az izzóknál, majd ha elkészült dobok képet. Egyébként gondolkodom a kéken világító mutatókon.

W - ellentéte :unsure:

Tu - nak meg ezt küldöm: A fólia Pl mutatok 1-et, de ez nem olyan erős szinü, jóval erősebb szinü kell! (irattartó): Katt ide!

Link to comment
Megosztás:

hát elég rosz hirek ezek sok ledel se lehet szépet csinálni?:unsure:

amugyvaku nélkül se birja az én fényképezőm megoldani azt a feladatát hogya fényeket is felvegye, csak ugy ha telibe bele világitok:S

mondjuk régi si eza gép, ha benne lesz a kocisba minden mjad akkor kérek egy jobb gépet:D

üdv

Link to comment
Megosztás:

hát elég rosz hirek ezek sok ledel se lehet szépet csinálni?:wacko:

Szerintem lehet. Pl: Katt ide!

Ezzel könnyebb átjátszani a számlap (eredeti) különböző fényáteresztő képességét. (Több led, nagyobb ellenállás, poziciók, stb.)

Havernak csináltunk egy fehér müszer kék mutatós variációt. (Nem foltos!)

Ha lesz kép feldobom.

Vagy majd mikor az enyém is kész lesz. (igaz én pont a fordítottját szeretném, egyedi számlappal)

Tehát nem feladni!

Csinálni tovább... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

szevasztok fiúk !

lenne egy kis problémám az autómmal. igazából már megvan 1 éve a dolog, voltam is vele elektromosnál, de eddig senki nem tudott vele mit kezdeni.

az autó 96-os 1.6 16v x16xel astra

van benne egy digit klíma. a klíma hűt szépen, a fűtés is rendben van.

viszont. sokszor van az,hogy a szellőzés ( nem a klíma, a sima szellőztetőventillátor ) gondol egyet, és magától bekapcsol. és ilyenkor fújja be a kinti levegőt. ami nyáron sokszor még jó is volt, de azért hogy jönnek a hidegek annyira nem nagy móka.

páran azt mondták, hogy a fűtőmotor előtétellenállás-hídja van szétégve ( vagy mi a túró ), de szerintem ebben az autóban nincs fűtőmotor...

bár nem tudom.

szóval erre az önmagától beinduló szellőzésre van valami ötletetek ?

köszönöm és üdv

Link to comment
Megosztás:

igen, van.

az utólagos klíma lett szarul bekötve, vagy alapból szar.

az ugyanis szokta nézni, hogy a szellőztető venti (fűtőventinek is szokták csúfolni) be van-e

kapcsolva, mert csak akkor indítja a klímát is. namost ezen a figyelőágon kap szerintem

+-t a szellőző venti, más nagyon nem lehet, mert a kapcsolója és áramköre elég direkt megoldás.

Ha megy minden fokozatban a szellőztető venti ahogy kell, akkor az ellenálláshíd tökéletes.

Link to comment
Megosztás:

digit klíma tud meglepetéseket okozni.

Amúgy gyári, vagy utólagos?

a klíma szerintem utólagos, bár nálam csak 1 éve van az autó.

a szellőzőventi minden fokozatban megy.

a szellőzőventi akkor is bekapcsol, ha a klíma ki van kapcsolva.

ha a klíma ki van kapcsolva, akkor is nézné, hogy a szellőzőventi be van-e kapcsolva ?

Link to comment
Megosztás:

Ha szar a klíma, vagy szarul van bekötve, akkor lehetséges.

klímaszervíz ? gondolom, házi barmolással inkább ártok, mint használok...

és mit értesz azalatt, hogy rosszul van bekötve ? tehát a 40 fokban is gyönyörűen hűtött.

ettől függetlenül lehet / biztos, hogy igazad van.

tehát hogy lehet rosszul bekötni egy klímát úgy, hogy szépen működik ( persze ettől a kis kellemetlenségtől eltekintve ) ?

Link to comment
Megosztás:

tehát hogy lehet rosszul bekötni egy klímát úgy, hogy szépen működik ( persze ettől a kis kellemetlenségtől eltekintve ) ?

az a kis kellemetlenség lehet egy drót elkötéséből is, miközben maga a klíma működik.

egyébként a klímát be tudod kapcsolni akkor is, ha nem megy a szellőzőventi?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.