Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

A megfejtés a következő:

- a box alatt, a váltó tövénél: ülésfűtés kapcsolóinak a csatlakozója

- félúton a kompjuter felé az üléstartó híd közepénél: ülésfűtés fűtőszál csatlakozója.

a többit majd megnézem kapcsolási rajzokon.

Thx

Amúgy is szerettem volna beléje ülésfűtést. Télen egy kissé fagyos a hangulat bent induláskor. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Amelyik jobb- és baloldalon egyaránt van kör alakú csati, vezetőoldalon két sárga-piros vezeték megy bele, az sztem a fékkopás-visszajelző csatija lesz. Ha ez így van, akkor valszeg a másik oldalon az egyik vezeték barna az ugyanilyen csatiban (vagy legalábbis testre csatlakozik) :blush: Ez a funkció tudtommal csak MID kijelző esetén (gyári fedélzeti computer) műxik.

A fekete színű csati, amibe egy fekete-piros és egy barna(-sárga) vezeték megy, az meg az ABS vezérlőegység tápcsatija lehet (a kapcsrajzon X4 jelű).

Link to comment
Megosztás:

Amelyik jobb- és baloldalon egyaránt van kör alakú csati, vezetőoldalon két sárga-piros vezeték megy bele, az sztem a fékkopás-visszajelző csatija lesz. Ha ez így van, akkor valszeg a másik oldalon az egyik vezeték barna az ugyanilyen csatiban (vagy legalábbis testre csatlakozik) :blush: Ez a funkció tudtommal csak MID kijelző esetén (gyári fedélzeti computer) műxik.

A fekete színű csati, amibe egy fekete-piros és egy barna(-sárga) vezeték megy, az meg az ABS vezérlőegység tápcsatija lehet (a kapcsrajzon X4 jelű).

F@sza, akkor ezek szerint az ABS-em nem lenne bekötve?, pedig szokot működni. Nahh nézhetem ezt is át...

Ennyi b@szt egy verdába, ha kopott a fék, akkor nem fog, ijjen egyszerű ez kéremszéphen:))))

Link to comment
Megosztás:

F@sza, akkor ezek szerint az ABS-em nem lenne bekötve?, pedig szokot működni. Nahh nézhetem ezt is át...

Ennyi b@szt egy verdába, ha kopott a fék, akkor nem fog, ijjen egyszerű ez kéremszéphen:))))

Azért ezt ne vedd készpénznek, nézd meg az ABS-vezérlőegységet, ha arra megy egy csati ilyen vezetékszínekkel, akkor ez nem az, én csak a színek alapján tippeltem erre :blush:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
2001-es evjaratu X14NZ-nel a sebessegmero folyamatosan 9 km/h-val tobbet mutat a valos erteknel. Minden gyari, semmi sem lett cserelve (km-ora, szamlap, abroncsok stb.). Mi lehet ennek az oka? Szerzett mar valaki hasonlo tapasztalatokat?

A valaszokat elore is koszonom.

Gyárilag ilyen, de százalékos az eltérés nem abszolút. Hogy miért? Talán azért mert így nem kell olyan pontosan kalibrálni, talán közlekedésbiztonsági okai vannak, talán más.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag ilyen, de százalékos az eltérés nem abszolút. Hogy miért? Talán azért mert így nem kell olyan pontosan kalibrálni, talán közlekedésbiztonsági okai vannak, talán más.

közlekedésbiztonság, mert igy nem mész annyival mint amennyivel hiszed és talán könnyebben megállsz és nem csapod el a részeg, kivilágítatlan juzert este :rolleyes:

pl. Volvóknál fixen tudható mennyi, azt hiszem 10%

ha zavar megoldás: nagyobb kereket feltenni...az enyém pl most szinte teljesen pontos, óra szerint 160-nál a gps 159-et mutatott

Link to comment
Megosztás:

közlekedésbiztonság, mert igy nem mész annyival mint amennyivel hiszed és talán könnyebben megállsz és nem csapod el a részeg, kivilágítatlan juzert este :rolleyes:

pl. Volvóknál fixen tudható mennyi, azt hiszem 10%

ha zavar megoldás: nagyobb kereket feltenni...az enyém pl most szinte teljesen pontos, óra szerint 160-nál a gps 159-et mutatott

Koszonom a valaszokat. Nalam egyebkent nem szazalekban merheto a kulonbseg, hanem minden sebessegnel +9km/h. A GPS-es meres ezt mutatja. Kulonosebben nem zavar, mar a csaladom is hozzaszokott.

Link to comment
Megosztás:

Koszonom a valaszokat. Nalam egyebkent nem szazalekban merheto a kulonbseg, hanem minden sebessegnel +9km/h. A GPS-es meres ezt mutatja. Kulonosebben nem zavar, mar a csaladom is hozzaszokott.

Akkor te alapból 9 Km/h-val mégy álló helyzetben is, csak ez nem látható, mert 20-ig nem mozdul a mutató.

Link to comment
Megosztás:

...minden sebessegnel +9km/h...

Akkor Te egyszerűen megoldhatnád a problémát: mutatót leveszed, adott sebességgel haladva (GPS) úgy teszed vissza, hogy pontos értéket mutasson.

Az enyém nem így csal, 50 körül nekem is kb. 8-9km/h-val mér többet, de 100-nál már majdnem 20-al.

Link to comment
Megosztás:

Egyenes, kihalt úton egy segítővel meg lehet csinálni, de akár úgy is, hogy megjelöli a mutató eredeti helyzetét, kicsit visszább teszi fel a mutatót, GPS-el ellenőrzi, megáll, korrigál, ellenőriz... Szóval vannak lehetőségek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Egyenes, kihalt úton egy segítővel meg lehet csinálni, de akár úgy is, hogy megjelöli a mutató eredeti helyzetét, kicsit visszább teszi fel a mutatót, GPS-el ellenőrzi, megáll, korrigál, ellenőriz... Szóval vannak lehetőségek :rolleyes:

Te már próbáltad valamelyik módszert?

És bevált?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

hello központi zár utolagos beépítéséhez tud valaki segíteni?

"univerzális " cuccom van

addig eljutottam, hogy belepróbáltam és elhelyeztem a motorokat a pálcikákkal, de még nicnsfelfurva

gondba ott leszek, hogy a hátsó ajtókba bevezessem a vezetékeket

első ajtót ugy oldottam meg hogy kifurtam a gyári csatikat

barbárnak barbár de célravezető, és más megoldást nem tok ilyen cuccal

esetleghavalaki csinált már ilyet a hátsó ajtóhoz, minek a harmónikagumiját használta??illetve hova célszerű a furatokat az oszlopon illetve az ajton?

Link to comment
Megosztás:

hello központi zár utolagos beépítéséhez tud valaki segíteni?

"univerzális " cuccom van

addig eljutottam, hogy belepróbáltam és elhelyeztem a motorokat a pálcikákkal, de még nicnsfelfurva

gondba ott leszek, hogy a hátsó ajtókba bevezessem a vezetékeket

első ajtót ugy oldottam meg hogy kifurtam a gyári csatikat

barbárnak barbár de célravezető, és más megoldást nem tok ilyen cuccal

esetleghavalaki csinált már ilyet a hátsó ajtóhoz, minek a harmónikagumiját használta??illetve hova célszerű a furatokat az oszlopon illetve az ajton?

Nekem van alul (az ajtó alsó részen) átvezetőgumi, úgy néz ki, mintha gyári lenne, a Tiéden nincs meg?

Link to comment
Megosztás:

hello központi zár utolagos beépítéséhez tud valaki segíteni?

"univerzális " cuccom van

addig eljutottam, hogy belepróbáltam és elhelyeztem a motorokat a pálcikákkal, de még nicnsfelfurva

gondba ott leszek, hogy a hátsó ajtókba bevezessem a vezetékeket

első ajtót ugy oldottam meg hogy kifurtam a gyári csatikat

barbárnak barbár de célravezető, és más megoldást nem tok ilyen cuccal

esetleghavalaki csinált már ilyet a hátsó ajtóhoz, minek a harmónikagumiját használta??illetve hova célszerű a furatokat az oszlopon illetve az ajton?

Átvezetőgumit vehetsz bontóban vagy Opel alkatrész boltban is,de újonnan elég drága,olyan 2000 darabja ha jól emlékszem.A motorok elhelyezésével el lehet játszadozni,lásd itt!

Link to comment
Megosztás:

Olyan gondom van a kocsival, hogy nugalmi helyzetben 700mA vesz fel. Szerintem ez sok. Rádió is felvett még vagy 500at kikapcsolva(bár ez más tészta, mert nem ugyanolyan végfokot kapott) ezt ráraktam kapcsolt áramra, de még mindig ott az a 700mA. Ha lehuzom a riasztót akkor is. De ha kiveszem a vészvillogó biztijét akkor 0 az áram felvétel. Mi van még rákötva a rádión és az órán kivül? Reléket már mind kitéptem de akkor sem megy lejjebb. Bár napi használatban van a kocsi, de ha 1hétig állna akkor baj lene az akksival.(első körben azt hittem hogy lemerült elöregedett, vettem ujat feleslegesen.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.