Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tegnap a reggeli indításnál igen furi hangot adott ki az önindítóm, úgyhogy megkérdeztem villanyász ismimet, hogy mijamanó lehet ez.Mondta, hogy valószínűleg kicsit ki kellene takarítani, meg zsírba rakni.

Úgyhogy tegnap este meg is csinázta.A kartervédő adott némi feladatot, de az önindítóval könnyen boldogult.

Amúgy érdekes, hogy közel 200e.km van már a gépben, de vészesen nincs megkopva az önindító.A szénkevék is rendben vannak még, a bendrix is............

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Hi!

Gábor, ez mire lehet jó: Calibra Scan ? :lol:

Azon kívül, hogy valami soros kommunikáció az ECU és egy PC között...

Sima K-line diagnosztikai port, amivel lehet illeszteni a PC soros portjához a diagnosztikai

csatit. De kell hozzá egy jó program is, valamint léteznek ettől jóval egyszerűbb illesztők is

(2-3 tranzisztor, pár ellenállás). Viszont ezzel nem igazán tudsz mást csinálni, mint hibakódot

meg egy-két paramétert olvasni. De pl. hibakódot már nem tudsz vele törölni. Értelmes és

jó programot még nem láttam hozzájuk, csak fizetősben, de ahhoz meg már tartozik

illesztő eszköz is (15-25e Ft).

Link to comment
Megosztás:

Tegnap a reggeli indításnál igen furi hangot adott ki az önindítóm, úgyhogy megkérdeztem villanyász ismimet, hogy mijamanó lehet ez.Mondta, hogy valószínűleg kicsit ki kellene takarítani, meg zsírba rakni.

Úgyhogy tegnap este meg is csinázta.A kartervédő adott némi feladatot, de az önindítóval könnyen boldogult.

Amúgy érdekes, hogy közel 200e.km van már a gépben, de vészesen nincs megkopva az önindító.A szénkevék is rendben vannak még, a bendrix is............

Én is voltam generálon,imádom azóta hallgatni ahogy indul!Mintha egy új japót indítanék! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Nézted a software-ének a keírását? Tud törölni, meg ilyenek Opel Scanner

Egyszer ha nagyon pihent leszek, lehet kipróbálom :lol:

Hi!

Szerintem törölni ezzel az adapterrel nem lehet, de lehet ez motorvezérlőnként változik.

Ha mindenáron neki akarsz esni egy próbának, akkor javaslom keress rá a neten a témára,

vannak sokkal egyszerűbb kapcsolások erre az adapterre (ugyanezt tudják).

De ne várj sokat, egy-két paramétert meg a hibakódokat tudod csak kiolvasni.

Módosítani semmit, és szerintem törölni sem a hibákat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Van két csatlakozom, amiről gőzöm sincs, hogy mi a funkciójuk! Amióta meg van a kicsike, azóta sehová sem voltak kötve, és mivel generálozom őnagyságát gondoltam, hogy ezeket is renoválom, csak éppen fingom sincs, hogy mire valók.

1, Ez, ha szemben állsz (ahogy fotózva van) akkor a jobb oldalon található és csak ez az egy van belőle. Az apa nem kompatibilis az anyával.

29272166.jpg

2, A másikból, kettő van, az egyik a jobb, a másik a bal oldalon.

29272165.jpg

Ha valaki tudja a megoldást az kap egy sört :blush: :D

üdv és köszi!

Link to comment
Megosztás:

Jay igeeen, és még egy kérdés:

Kikaptam a generátort kitakarítani, nem mértem ki de lehet, hogy sz@rakodik és nem tölt rendesen. Ezt majd kimérem, de ha már kint van kell-e valamit kicserélni benne ami lefeküdhet 13 év után? Első ránézésre úgy tűnik, hogy az eredeti gyári van benne, második ránézésre meg találtam a dögcetlijét és 93-ban gyártották.

üdv

Link to comment
Megosztás:

Írd meg milyen színű vezetékek mennek a csatikba. :D

Generátor full generálos, ha nem tölt, típustól függően 10-20e Ft között van ez.

A csatikba menő vezetékek:

29287184.jpg

sárga-piros 2 db.

A másik:

29287186.jpg

barna és fekete-fehér csíkkal.

A harmadik:

29287187.jpg

piros-feka és barna

NAh, vajon mik lehetnek ezek??? :blush:

Link to comment
Megosztás:

És még három találos kérdés:

Szétbontottam a jobb első gumi szőnyeg és környékét, majd 3 liternyi víz eltávolítása után :blush: ezeket az üres csatikat találtam. Szintén érdekes lenne, hogy mire valók, vagy csak úgy vannak?

A kompjuter melletti kósza csatlakozó:

29287188.jpg

Aztán félúton a kompjuter felé az üléstartó híd közepénél:

29287189.jpg

És a box alatt, a váltó tövénél:

29287197.jpg

5let?

Ha még vannak rejtett érdekesebbnél izgalmasabb csatlakozok amikkel találkozhatok, ne kíméljetek!

Link to comment
Megosztás:

Bosch-t nem javítottam még egymagam,de azt tudom elég drága hozzá minden!

Ha betojt olcsóbb egy bontott!

Aztat nem tudom, hogy besz@rt-e vagy sem. Csak az akksim bohóckodott, gyakran lemerült, pedig új van benne. Vagy rövidzárlatos valami. (Az összes bizti kihúzása után is történtek érdekességek:))) Vagy nem töltött rendesen a generátor. Majd ha összerakom a kicsikét, akkor kimérem. Csak gondoltam kitakrítom a genrátort ha már ilyen könnyű volt kiszerelni és esetleg keféket cserélek benne. Majd mérés után eldöl:)

Link to comment
Megosztás:

Aztat nem tudom, hogy besz@rt-e vagy sem. Csak az akksim bohóckodott, gyakran lemerült, pedig új van benne. Vagy rövidzárlatos valami. (Az összes bizti kihúzása után is történtek érdekességek:))) Vagy nem töltött rendesen a generátor. Majd ha összerakom a kicsikét, akkor kimérem. Csak gondoltam kitakrítom a genrátort ha már ilyen könnyű volt kiszerelni és esetleg keféket cserélek benne. Majd mérés után eldöl:)

A boschban könnyü cserélni a keféket,azt megteheted,nem hiszem hogy az drága lenne hozzá!

Link to comment
Megosztás:

Szétbontottam a jobb első gumi szőnyeg és környékét, majd 3 liternyi víz eltávolítása után :blush: ezeket az üres csatikat találtam. Szintén érdekes lenne, hogy mire valók, vagy csak úgy vannak?

A kompjuter melletti kósza csatlakozó:

ezt én sem tudom, hogy micsoda én is láttam amikor komputert cserélgettem....ha megvan ne tartsd magadban lécci :D

Link to comment
Megosztás:

És még három találos kérdés:

Aztán félúton a kompjuter felé az üléstartó híd közepénél:

És a box alatt, a váltó tövénél:

5let?

Ha még vannak rejtett érdekesebbnél izgalmasabb csatlakozok amikkel találkozhatok, ne kíméljetek!

A megfejtés a következő:

- a box alatt, a váltó tövénél: ülésfűtés kapcsolóinak a csatlakozója

- félúton a kompjuter felé az üléstartó híd közepénél: ülésfűtés fűtőszál csatlakozója.

a többit majd megnézem kapcsolási rajzokon.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.