Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tényleg Johnny, bedobtad már a csomitartóba amit nekem szántál? :wub:

Lassan alkanyarodunk a témától, de azért kérdeznék még valamit: aki már műszakiztatott autót, mennyire nézik meg a kilométerórát, ill. a belső világításokat (középkonzol, műszerek háttérvilágítása)? :P

Link to comment
Megosztás:

Tényleg Johnny, bedobtad már a csomitartóba amit nekem szántál? :wub:

Lassan alkanyarodunk a témától, de azért kérdeznék még valamit: aki már műszakiztatott autót, mennyire nézik meg a kilométerórát, ill. a belső világításokat (középkonzol, műszerek háttérvilágítása)? :P

Semennyire...Én vittem már KPM-es műszakira rossz katalizátorral autót..Azt sem mérik mindnél,csak típusból az elsőnél... :P

Link to comment
Megosztás:

Na ma reggel nem tudtam már várni és 10 körül elmentem a generátorért.A szerelő az orrom előtt próbázta le,tökéletesen jó volt!

7200Ft-ot fizettem,segédiódasor és a feszszab cserére szorult!

Haza hoztam,betettem szépen!Indít-----mér-----semmi töltés! :wub: :P :D

Már éppen pakoltam össze a cuccot,hogy vissza viszem így ahogy van a szerelőhöz,amikor az udvarból kiállás után,az első nagyobb gázfröccsre meglódult a fordulatszámmérőm! :P

Kiugrottam,multiméter rá és láss csodát tölt! 14,3V

Minden indításkor,amíg a moci alapjáraton megy (kb 850rpm) addig nem tölt a generátor!

Ahogy elindulok vele vagy megpörgettem a mocit (kb 1500rpm) azonnal elkezd tölteni és onanntól gyönyörű stabil feszt ad!

Nem gerjedne a generátorom ilyen kicsi fordulaton? B)

Lehet régi már és azért csinázza ezt velem?

U.i.: a töltésvisszajelzőmben ki kell cserélni a pici izzót a müszerfalban,mert vagy kiégett vagy nem is raktam bele,amikor a kilométerórát cseréltem! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor megvan a ludas, ugyanis a töltésvisszajelző égőn keresztül gerjed a generátor :wub:

Tedd vissza és lőn csoda :P

Jaja, szivatós tud lenni. Egy ismerős kicserélte a töltésvisszajelző égőjét is LED-re egy OFF autóban, és Ő is csodálkozott, hogy nem tölt a generátor. Aztán megoldottuk, a LED mellé kapott egy párhuzamos ellenállást, és azóta jó.

Gábor, pont erre lennék kíváncsi, hogy a sebességmérőt mennyire nézik meg. Csak annyi, hogy mutat valamit, vagy azért a pontosságára is figyelnek?

Link to comment
Megosztás:

A hétvégi BW alatt MOR16 barinője(Móni) figyelt fel arra,hogy nincs tolatólámpám! :P

Ma hazaértem és kivettem a helyéről a kapcsolót!Rövidrezárva a csatit ok volt a lámpa hátul,szal a kapcsolót vettem kezelésbe!Müszerrel kimérve a kapcsoló ugyan jó volt,de a rugója ki volt lágyulva.Szal szétkaptam és a rugót feszesebbre húztam!Egy kis fbs-sel visszatömítettem,hogy a váltóolaj még véletlen se kezdjen el ott folyni.Azóta tökéletes! :P

Mennyibe kerül egy kapcsoló amúgy? :wub:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
ehh fakk :P

vezető oldali ablakom nem akar lemenni B) felfelé menne csak le nem

próbáltam nyomogatni finoman az üveget hátha csak megszorult de semmi, el sem indul...pénteken még jovolt :lol:

jaja.. emeld ki a kapcsoló panelt.. LOL!! de nekem a másik oldal xarakodott, meg kivágta a biztit.. erre kiemeltem a kapcsoló "panelt". nem láttam semmit.. visszaraktam. és tom hogy nem szakszerü javitás, de azóta működik!! :P

Biztos csak valami kh. vagy zárlat lehetett.. de azóta szerencsére jó.. bár biztos visszajön még ez a hiba :wub:

ui: de elösször amit asszem Gabi írt.. tisztázni hogy amikor megnyomod akar-e indúlni a moci..

Link to comment
Megosztás:

ui: de elösször amit asszem Gabi írt.. tisztázni hogy amikor megnyomod akar-e indúlni a moci..

ok de azt honnan tudom? :wub:

mert az látszik/hallatszik, hogy fölfelé menne de lefelé nem nagyon moccan.....

kapcsolót ellenőrizd Redi.

Megnéztem, ugyanott van ahol eddig, nem az üres muanyagot próbáltam nyomkodni :P :P

Link to comment
Megosztás:

ok de azt honnan tudom? :P

mert az látszik/hallatszik, hogy fölfelé menne de lefelé nem nagyon moccan.....

Megnéztem, ugyanott van ahol eddig, nem az üres muanyagot próbáltam nyomkodni :P B)

Ez akkor még lehet nyomógomb is, de akár az elektronikája is megmakkanhatott :wub:

Vagy csak egyszerű kontakt. Szereljünk Lurdynál? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.