Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez jópofa.. nem kell csavarozni? kontakt vajon ugyan olyan jó? mert akkor tök jó. pillanatok alat lehet oldani ha vmi gáz van.. (van bennem egy para kép.. hogy ha kigyullad vmi kábel.. van is nálam 10es kulcs mindig pontosabban egy kis szerszámkészlet :lol: )

Ugyan a képen nem látszik,de ahol az akksisarut tartja,ott apró fogazás van a felületen.Piszok erőssen tart és jó a kontaktja,800A-t visz át,csak elég lesz! :) Pillanatok alatt oldható.

Nem kínai cucc! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Azért a versenyautóba nem biztos hogy raknék ilyet. :huh:

Mondjuk ott vészesebb helyzetekre van külön áramtalanító... :lol:

Svéd cucc,nem ócska kínai,800A meg nem viocc érték,de minden kötést zsugorcsöveztem,fémtisztán raktam össze,lakkoztam!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A hűtőventillátorom csapágyas lett,mivel az SI- nek túlméretezett a hűtője és ritkán kell működnie.Ha kézzel próbálom megpörgetni akkor nyikorog és fél kör után megáll.Még nem vettem le megnézni,de meg lehet kenni valahogy?Vagy vegyek 1 bontottat?

Link to comment
Megosztás:

Ma megint alkottam:

Új sarukat tettem az akksira,csavar nélküliek!

Ha már ott voltam tettem egy új brutál testkábelt is! :)

Te Johnny, hol lehet ilen codát venyi? :huh: Oszt hogyé agygyák?

Meglehetősen pháktikusnak találom, az egyszehüségét. Kéhlek.

Csak hogy választékosan felyezzem ki magam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Te Johnny, hol lehet ilen codát venyi? :huh: Oszt hogyé agygyák?

Meglehetősen pháktikusnak találom, az egyszehüségét. Kéhlek.

Csak hogy választékosan felyezzem ki magam. :lol:

Az akksisarura gondolsz?

Ojop a cég neve aki gyártja, variens kft-nél kaptam,félegyházán van boltjuk,max szólsz Udi-nak és vesz neked!

Link to comment
Megosztás:

Nekiálltam ma délután beszerelni!Nem olyan eccerű..Meg még nem is csináltam ilyet.A zár működtetéséhez viszonylag nagy erő kell,ez a motor pedig nem túl izmos.Nehéz a rudazatnak olyan pozícíót találni az ajtóban,hogy ne akadjon el semmiben,ne szoruljon,biztosan működjön..stb.. :huh: .Ha ez megvan,a motor felfogatásához fúrni kell két lyukat is.Na meg a tipikus "nemlátoksemmit-nemférekhozzá" eset.. :lol: Ilyenformán csak a jobb első ajtó motorját tudtam beszerelni,miközben majdnem megdöglöttem a melegben :) !Holnap reggel folytatom,most már gyorsabban fog menni.Előre félek a vezetékek elfűzésétől.A hátsó ajtókhoz kell vennem kábel átvezetőt,mert oda gyárilag nem megy vezeték,így ott nincs is ilyen..

Link to comment
Megosztás:

Előre félek a vezetékek elfűzésétől.A hátsó ajtókhoz kell vennem kábel átvezetőt,mert oda gyárilag nem megy vezeték,így ott nincs is ilyen..

Bontóban nézelödj, mert újonnan kb. 3000,- huf / db. az ajtóátvezető gumi, és abban nincs benne a csatlakozó. A kábelek + a belső küszöb takaró alatt mennek, balról-jobbra, az ülésbak előtt negy át egy vezeték köteg. Talán az üléseket 1x-űbb kiszedni, mint szétbontani a műszerfalat.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Lenne egy kérdésem a cartársakhoz: a fehér kombinkon úgy műxik az ablaktörlő, hogy ha az ablaktörlőkapcsolót valamikor az ablaktörlő működése közben lekapcsolom, akkor a lapátok megállnak ott, ahol éppen tartanak, tehát nem mennek vissza alaphelyzetbe. Próbáltam, hogy a biztitáblán levő ütemvezérlőt átcseréltem az enyémből, azzal se lett jobb. Mi lehet még a gond? Ha valaki találkozott már ilyennel, adjon tippet plz.

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ma tönkrement az autóm ablakmosómotorja.

Már a bontóba készültem,de érdeklödés képpen beugrottam a közeli autósboltba,és potom 2.000Ft-ért adtak is egyet.

Azt hittem olyan 8-10eft körül van.

Kellemes meglepetés volt.. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ma tönkrement az autóm ablakmosómotorja.

Már a bontóba készültem,de érdeklödés képpen beugrottam a közeli autósboltba,és potom 2.000Ft-ért adtak is egyet.

Azt hittem olyan 8-10eft körül van.

Kellemes meglepetés volt.. :)

Ezt jó tudni! valamelyik nap nekem se akart nyomatni lötyit.. mondom mi a nedvesség nincs..van..izé.. :D

Aztán megáll mociház fel.. vezetékek megrugdoss.. vudúúú tánc lejt, beül. kar meghúz és lön nedvesség.. bepisiltem örömömben :unsure: :lol:

(szal vagy vmi kontár (értsd kontakt hiba) vagy döglődik a moci :D )

Link to comment
Megosztás:

Ma tönkrement az autóm ablakmosómotorja.

Már a bontóba készültem,de érdeklödés képpen beugrottam a közeli autósboltba,és potom 2.000Ft-ért adtak is egyet.

Azt hittem olyan 8-10eft körül van.

Kellemes meglepetés volt.. :unsure:

ZAG bátyó! (meg más is aki tud vmit)

Szal úgy néz ki nekem is megdöglött eme nemes jószág. Múltkor még köpködött párat,mostanra már semmi. Lemntem,mondom küldök rá direktbe 12 voltot, ha úgy megy, akkor jöhet a frankó nyomozás, hol veszlik el a delej. ami nem is lenne olyan egyszerü, mert ez elöre hátra spriccol..

Szóval.. delej ráküld, semmi.. de ahogy érintem csatit, látom cikrázik...

Hoppá.. mondom akkor müszerrel rámér.. 1.6ohm. nem tom mennyi a gyári érték. Rámértem még csatijára, ott amikor kell megjelenik a 12volt.. szal a moci a tréh.. vagy zárlatos lett, vagy megszorúlt.. nem tom.. de felhoztam, kajolok, aztán megszakértem.

De addig is.. neked milyen kellett. Olyan aminek 2 kis pöcse van alul? (ergó külön elöre hátra tudja a vizet, ha jól okoskodám, forgásirányt vált, és van rá csatlakoztatva vmi visszacsapó szelep szerüség)

(majd rakok fel képet. ha tár is úgy akarja :) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.