Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Küzdök ezzel a ködös bekötéssel, eddíg csak a tükörfűtés relét tettem be a helyére , eddíg csak lengő üzemmódban működött. Most hogy kiszedtem a fűtéscsőveket a műszarfal mögül egész nagy hely lett odabent. Szinte átt tudom fordítani a bizittáblát. De a relé és biztialjazok rohadt nehezen mennek be a helyükre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék a 4 ajtóra univerzális központi zárat tenni a kocsimba, de félek, hogy a kárpitok megbontás után majd zörögnek meg ilyesmi.. Valakinek van ilyen téren tapasztalata?Tudom, hogy nem egy nagy dolog de fontos lenne..Üdv!

A kárpitokat részben műanyag patentok fogják ha törik akkor cserélni kell, nagyjából ennyi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Szeretnék a 4 ajtóra univerzális központi zárat tenni a kocsimba, de félek, hogy a kárpitok megbontás után majd zörögnek meg ilyesmi.. Valakinek van ilyen téren tapasztalata?Tudom, hogy nem egy nagy dolog de fontos lenne..Üdv!

Én szerintem nem fog zörögni.Ha mindent jól raksz vissza akkor nem lehet gond.Csak mikor leveszed a kárpitot a bolhákra kell vigyázni.Azok ne törjenek el.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam kicsit a kárpitban levő szivacs elkezdett nyöszögni azzal a széles celluxal amivel az ajtón levő fóliát ragasztottam össze. Megoldás csak az lenne ha kitépném a fóliát de akkor elkezdene hosszútávon berohadni a kárpit és az már sok lenne. :D

Előbb-utóbb úgyis cserélni kell azt a fóliát.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szeretném a segítségeteket kérni (94es F astrám van benzines). Pár hete út közben kigyulladt a töltés visszajelző lámpa. Először erősen világított, majd halványabban, de végig ingadozott a fényereje. Elvittem szervízbe, generátor nem töltött. Megcsinálták, látszólag semmi gond. Újabban észrevettem viszont hogy amint pl felkapcsolom a fűtést annak függvényében, hogy milyen erősre állítom azt halványan de kigyullad a töltésvisszajelzőm. Egyéb esetben még nem vettem észre hogy ezt csinálná.

Generátornál ha jól emlékszem, fesz szabályzót, csapágyakat, ékszíjat cseréltek.

Vmi ötlet hogy mi a gond ?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szeretném a segítségeteket kérni (94es F astrám van benzines). Pár hete út közben kigyulladt a töltés visszajelző lámpa. Először erősen világított, majd halványabban, de végig ingadozott a fényereje. Elvittem szervízbe, generátor nem töltött. Megcsinálták, látszólag semmi gond. Újabban észrevettem viszont hogy amint pl felkapcsolom a fűtést annak függvényében, hogy milyen erősre állítom azt halványan de kigyullad a töltésvisszajelzőm. Egyéb esetben még nem vettem észre hogy ezt csinálná.

Generátornál ha jól emlékszem, fesz szabályzót, csapágyakat, ékszíjat cseréltek.

Vmi ötlet hogy mi a gond ?

Ha nem klímás a gép, akkor a fűtés szabályozó tekergetése csak egy műanyag ajtót mozgat egy bovdennel. Az elektronikához nincs köze. Vagy a légbefúvó ventilátorra gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szeretném a segítségeteket kérni (94es F astrám van benzines). Pár hete út közben kigyulladt a töltés visszajelző lámpa. Először erősen világított, majd halványabban, de végig ingadozott a fényereje. Elvittem szervízbe, generátor nem töltött. Megcsinálták, látszólag semmi gond. Újabban észrevettem viszont hogy amint pl felkapcsolom a fűtést annak függvényében, hogy milyen erősre állítom azt halványan de kigyullad a töltésvisszajelzőm. Egyéb esetben még nem vettem észre hogy ezt csinálná.

Generátornál ha jól emlékszem, fesz szabályzót, csapágyakat, ékszíjat cseréltek.

Vmi ötlet hogy mi a gond ?

biztos cserélték? még a diódahíd lehet ami próbléma lehet benne

akku fel lett töltve miután generálozva lett a generátor?

Link to comment
Megosztás:

Igen, arra gondoltam amikor a ventillátort bekapcsolom , bocs ha értelmetlenül fogalmaztam. Nem klímás. Bele nem látok a generátorba (nem is ismerem a felépítését), én annyit láttam rajta, hogy az ékszíj az új, és a jobb oldalán lévő műanyag borítás tűnt újnak. Amikor vittem szervízbe kijött a srác feszültség mérővel és pontosan 12V-ot mért az aksin. Motor indítás után megnézte hogy tölt-e a generátor és nem töltött. Az autóval max 10km-t mehettem miután a a visszajelző jelzett.

Valamit biztosan csinálhattak vele, mert egyéb esetben már nem világít a visszajelző, csak ha a ventillátor bekapcsol, és nyilván minél erősebben fúj, annál élénkebben világít. Excide aksi van benne, kb másfél éves. Kocsi napi használatban van.

Link to comment
Megosztás:

szerinted mire gondolhatott.... :omg: :D

Hát, bázzz... azt írta, hogy felkapcsolom a fűtést. :D :D

Igen, arra gondoltam amikor a ventillátort bekapcsolom , bocs ha értelmetlenül fogalmaztam. Nem klímás. Bele nem látok a generátorba (nem is ismerem a felépítését), én annyit láttam rajta, hogy az ékszíj az új, és a jobb oldalán lévő műanyag borítás tűnt újnak. Amikor vittem szervízbe kijött a srác feszültség mérővel és pontosan 12V-ot mért az aksin. Motor indítás után megnézte hogy tölt-e a generátor és nem töltött. Az autóval max 10km-t mehettem miután a a visszajelző jelzett.

Valamit biztosan csinálhattak vele, mert egyéb esetben már nem világít a visszajelző, csak ha a ventillátor bekapcsol, és nyilván minél erősebben fúj, annál élénkebben világít. Excide aksi van benne, kb másfél éves. Kocsi napi használatban van.

Amúgy csak a fűtőventilátor bekapcsolására világít a visszajelző? Vagy más fogyasztókra is, pl világítás, rádió, hűtőventilátor, stb ?

Link to comment
Megosztás:

Kinek otlete arra, hogy egy frissen felujitott generatornal, mitol csokken a Tolto feszultseg????

2 perc alatt, 14.40V-rol 14.10-ig csokkent...

Megtaláltam a klíma leírásában hogy kell bekötni a szálakat. Úgy van, ahogy tippelted, hogy közvetlenül a csatiba kell befűzni az A10, D5, D6-ra. A régi kötegből már ki is húztam 3 vezetéket. Ma berakom.

Köszi neked is még egyszer a segítséget. Minden működik. ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szeretném a segítségeteket kérni (94es F astrám van benzines). Pár hete út közben kigyulladt a töltés visszajelző lámpa. Először erősen világított, majd halványabban, de végig ingadozott a fényereje. Elvittem szervízbe, generátor nem töltött. Megcsinálták, látszólag semmi gond. Újabban észrevettem viszont hogy amint pl felkapcsolom a fűtést annak függvényében, hogy milyen erősre állítom azt halványan de kigyullad a töltésvisszajelzőm. Egyéb esetben még nem vettem észre hogy ezt csinálná.

Generátornál ha jól emlékszem, fesz szabályzót, csapágyakat, ékszíjat cseréltek.

Vmi ötlet hogy mi a gond ?

a vidd vissza nem jáccik? mikor csinálták?

ahogy nézem laikus vagy a témában, meg lehetne mérni a töltöfeszt, meg hogy jó-e a testelése a generátornak, de sztem HA mostanában volt a javítás, vidd vissza

mert ha megcsinálták (rendesen) annak ennyi idő alatt nem kéne újra jeletkezni-e

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Néhány napja olyan problémám támadt, hogy nem égett a jobb hátsó helyzetjelzőm.

Az izzó jó, a biztosítékot kiverte. Kicseréltem a biztit rögtön világított a jobb hátsó helyzetjelző.

Eltelik szinte egy nap és megint kiveri a biztit.

Erre szeretnék valami tanácsot kérni, mi lehet ilyenkor a teendő.

Még egy kérdés a hátsó köndlámpa melyik oldali lámpacsoportba van ?

Link to comment
Megosztás:

Az enyémben sincs kikábelezve tudtotmmal nem is gyártották két ködzáróval.

Én megcsináltam magamnak mind a két oldalra. Csak egy szál vezetéket kell húzni a bal oldali lámpa ködzárójának pozitívjáról és venni egy bontott izzófoglalatot a jobbos lámpához. Ebből ki kell szedni egy érintkezőt ami az izzó alá való, azt berakni a kocsiban lévő foglalatba, bekötöd a vezetéket, és kész is. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.