Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

Szerelt már össze valaki index kar-t?

Ma szétszedtem mert a Bal oldali kart mikor magamfele húzom a Refivel lehet villogtatni. Nah most az nekem nem nagyon ment csak amikor erősebben húztam.. Gondoltam szétszedem hátha lehet orvosolni. Amikor szétpatintotam az érintkezős részt ösztönösen azt mondtam "Na Ba...eg" rugók, műanyagdarabok, érintkezők minden kihullott. a Villogtató érintkező el volt feketedve ezért nem akart működni. Megpróbáltam összerakni de valami nemfajsza. Nem ugrik vissza az irányjelző amikor visszafele tekerem a kormányt meg bal oldalra ha indexelek villog vele felváltva a tompított fény is:D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szerelt már össze valaki index kar-t?

Ma szétszedtem mert a Bal oldali kart mikor magamfele húzom a Refivel lehet villogtatni. Nah most az nekem nem nagyon ment csak amikor erősebben húztam.. Gondoltam szétszedem hátha lehet orvosolni. Amikor szétpatintotam az érintkezős részt ösztönösen azt mondtam "Na Ba...eg" rugók, műanyagdarabok, érintkezők minden kihullott. a Villogtató érintkező el volt feketedve ezért nem akart működni. Megpróbáltam összerakni de valami nemfajsza. Nem ugrik vissza az irányjelző amikor visszafele tekerem a kormányt meg bal oldalra ha indexelek villog vele felváltva a tompított fény is:D

Legalább jó lesz a verda rendőrautónak :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv

Lenne egy kis problémám.

2.0 C20XE Klímás GSI-ről lenne szó.

Nos, a hibajelenség a következő.

Mikor megvettem az autót a víz melegedésekor a klíma ventilátor!, kapcsolt be a hűtővíz optimális hőmérsékletére való visszahűtésére. Kicsit viccesnek hangzik, de így volt. Nos azóta valami oknál fogva az sem kapcsol már.

Tettem bele új hűtőventilátort, biztosítékokat megnéztem, egyik sem hibás, ventilátor kapcsoló reléből is próbáltam többet is, a hiba sajnos fent maradt.

Mondták, hogy a 3 lábas kapcsoló relének a kábeljeit zárjam össze, és ha minden igaz, akkor be kellene induljon a ventilátor. De sajnos ez sem történik meg. Valami ötletetek nincs esetleg, hogy milyen irányba induljak el a javítás során?

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Lenne egy kis problémám.

2.0 C20XE Klímás GSI-ről lenne szó.

Nos, a hibajelenség a következő.

Mikor megvettem az autót a víz melegedésekor a klíma ventilátor!, kapcsolt be a hűtővíz optimális hőmérsékletére való visszahűtésére. Kicsit viccesnek hangzik, de így volt. Nos azóta valami oknál fogva az sem kapcsol már.

Tettem bele új hűtőventilátort, biztosítékokat megnéztem, egyik sem hibás, ventilátor kapcsoló reléből is próbáltam többet is, a hiba sajnos fent maradt.

Mondták, hogy a 3 lábas kapcsoló relének a kábeljeit zárjam össze, és ha minden igaz, akkor be kellene induljon a ventilátor. De sajnos ez sem történik meg. Valami ötletetek nincs esetleg, hogy milyen irányba induljak el a javítás során?

Köszönöm a segítséget!

Semmi vicces nincs benne, 1-es fokozaton a klímaventi is elindul víz hűtésre. A gombának, ha rövidre zárod az érintkezőit, és a ventilátor nem indul el, akkor a ventilátor, illetve annak a kábelei/csatlakozója körül kéne keresgélni. Klímahűtő ventillátor csatlakozója nincs lecsúszva? Ha direktbe tolsz 12V-ot a ventillátor csatlakozójára, elindul? Ha klímát kapcsolsz, elindul bármelyik?

Link to comment
Megosztás:

Semmi vicces nincs benne, 1-es fokozaton a klímaventi is elindul víz hűtésre. A gombának, ha rövidre zárod az érintkezőit, és a ventilátor nem indul el, akkor a ventilátor, illetve annak a kábelei/csatlakozója körül kéne keresgélni. Klímahűtő ventillátor csatlakozója nincs lecsúszva? Ha direktbe tolsz 12V-ot a ventillátor csatlakozójára, elindul? Ha klímát kapcsolsz, elindul bármelyik?

Sajnos rövidre zárás során sem indul el a ventilátor. A klíma csatlakozója a helyén van. Direkt áram során mindkét ventilátor működik. A klíma attól függetlenül, hogy benne van, sajnos nem működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Központizár:

Vezérlő rajzán 2 ,vezérlőn csak 1 kábel van ami az indexet villogtatná...nos ezt hova is kössem rá hogy zárásnál nyitásnál villogjanak az indexet? melyik relé , biztosíték, vagy kábelre csapoljam bele?? Vagy rákössem mindegyik indexhez vezető kábelre (diódával, hogy indexelésnél ne villogjon mind a 4 :P ) ??A vezérlő tuti működik mer kattog 2-t nyitásnál ... Ha valaki tudja akkor pontos elmagyarázást kérnék :P Köszönöm

Petya

Link to comment
Megosztás:

És a refi is jó lett végül?

Mert nekem is ez volt a karnak a baja régen.Hogy mikor refizni akartam elég nehezen kellett magam felé húzni.

Link to comment
Megosztás:

És a refi is jó lett végül?

Mert nekem is ez volt a karnak a baja régen.Hogy mikor refizni akartam elég nehezen kellett magam felé húzni.

Jólett :). Nekem megkopott "a legalsó érintkező ami nem jön ki" aztán a sok szikra bekormolta és nem érintkezet. Megtisztítottam az érintkezőt kicsit meghajlítottam hogy közelebb legyenek egymáshoz és Múkodik :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Első ablaktrörlőmmel lenne gond, ami száraz időben kíválóan működik, viszont esőben a kb 20. törlés után meg sem nyikkan már egyik fokozatban sem.

Me lehet vele a gond?

Gondolom száraz időben is remekül működik egy darabig, csak akkor meg ki töröl ablakot? :)

Köszi a tippet! ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Első ablaktrörlőmmel lenne gond, ami száraz időben kíválóan működik, viszont esőben a kb 20. törlés után meg sem nyikkan már egyik fokozatban sem.

Me lehet vele a gond?

Gondolom száraz időben is remekül működik egy darabig, csak akkor meg ki töröl ablakot? :)

Köszi a tippet! ;)

Sztem szaraz idoben nem azik be. :)
Link to comment
Megosztás:

Üdv Urak!

Első ablaktrörlőmmel lenne gond, ami száraz időben kíválóan működik, viszont esőben a kb 20. törlés után meg sem nyikkan már egyik fokozatban sem.

Me lehet vele a gond?

Gondolom száraz időben is remekül működik egy darabig, csak akkor meg ki töröl ablakot? :)

Köszi a tippet! ;)

Csak a relere tudok gondolni...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.