Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Én nem tudom mennyi sebességes, ha rövidre zárom a gombánál, pörög, mint az őrült. A gombáról két lejövő vezetéke van. Ha több fordulatos lenne, akkor nem több kivezetés lenne a gombán?

Ha csak 2 madzag van, akkor csak egy gangos a venti.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak 2 madzag van, akkor csak egy gangos a venti.

Nincs is ebben a ganajban relé, lekötöttem a ventilátort, egy izzót raktam a helyére, de sehol se hallottam relé kattogást, ha rövidre zárogattam a gombánál.

De már a gombára menő vezetékek vastagságából rájöhettem volna, ez ott zár rövidre a ventilátor vezetékéről. Szóval a kapcsolós megoldás kilőve, hacsak nem egy ipari kapcsolót rakok a műszerfalba. :) Nem tudom hány amperos lehet, 30, vagy 60?

Szedhetem ki a hűtőt, meg a gombát. :(

Link to comment
Megosztás:

Nincs is ebben a ganajban relé, lekötöttem a ventilátort, egy izzót raktam a helyére, de sehol se hallottam relé kattogást, ha rövidre zárogattam a gombánál.

De már a gombára menő vezetékek vastagságából rájöhettem volna, ez ott zár rövidre a ventilátor vezetékéről. Szóval a kapcsolós megoldás kilőve, hacsak nem egy ipari kapcsolót rakok a műszerfalba. :) Nem tudom hány amperos lehet, 30, vagy 60?

Szedhetem ki a hűtőt, meg a gombát. :(

egy relé berakása ami zárja a két vezetéket az nem tart sokból

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nincs is ebben a ganajban relé, lekötöttem a ventilátort, egy izzót raktam a helyére, de sehol se hallottam relé kattogást, ha rövidre zárogattam a gombánál.

De már a gombára menő vezetékek vastagságából rájöhettem volna, ez ott zár rövidre a ventilátor vezetékéről. Szóval a kapcsolós megoldás kilőve, hacsak nem egy ipari kapcsolót rakok a műszerfalba. :) Nem tudom hány amperos lehet, 30, vagy 60?

Szedhetem ki a hűtőt, meg a gombát. :(

30A-rel van védve, 4-es keresztmetszetű vezetékkel van vezetékezve. 30A-os relé elég oda.

17TD-nél van amúgy relés kétsebesség.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, gyerekkorában még ez is kétsebességes volt, valaki lenyírta róla az egyik vezetéket, de hogy milyen gombát rakott be a helyére...???

Ha nem olyan amperszámút, akkor kb 5 kapcsolás után gondolom összeég az egész.

Hülye vagyok sajnos az elektromossághoz(is) inkább szerzek egy gombát, az lesz a legegyszerűbb.

Csak nem volt egy gumivédő a vezetékekre+a gombára, ezért összerohadt az egész.

Csak hát most így nyár előtt...egy frissen generálozott motort nem evvel kéne kinyírni Budapesten a Hungária krt-on. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen, gyerekkorában még ez is kétsebességes volt, valaki lenyírta róla az egyik vezetéket, de hogy milyen gombát rakott be a helyére...???

Ha nem olyan amperszámút, akkor kb 5 kapcsolás után gondolom összeég az egész.

Hülye vagyok sajnos az elektromossághoz(is) inkább szerzek egy gombát, az lesz a legegyszerűbb.

Csak nem volt egy gumivédő a vezetékekre+a gombára, ezért összerohadt az egész.

Csak hát most így nyár előtt...egy frissen generálozott motort nem evvel kéne kinyírni Budapesten a Hungária krt-on. :)

Lehet az első után már összeég.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis segítséges szeretnék kérni. Az Isuzu motoros Astrámnál már egy éve jelentkezik a gond, amit leírok, de mivel hol fellép, hol nem, így idáig nem kapkodtam komolyabban miatta. Szóval, azt csinálja, hogy mikor indítanék, elfordítom a slusszkulcsot a indítóban, és egyszerűen semmit nem csinál. Mintha el se fordítottam volna. Aztán leveszem a gyújtást, visszateszem, megint semmi. Ekkor leveszem a gyújtást, és kinyomott kuplunggal pár sebességet végigzongorázok, és ettől az estek 70%-ában beindul. Tehát arra gondolnék, hogy a motortérben a baj! Viszont, csinált olyat is, hogy erre se reagált, ekkor a slusszkulcsot ütögettem meg hosszirányban és attól indult. Ekkor a gyújtáskapcsolóra gyanakodtam. De akkor mi az a dolog a sebességek kapcsolásával. Egyszer már kértem tőletek itt segítséget emiatt, bendixre gyanakodtunk ezért leszedtem és felújíttattam az önindítót. Az pöpec állapotban van. Ja, és a jelenség kizárólag csak a motor meleg állapotánál jelentkezik. Ha kint áll a napon, ha télen melegen leállítom és 2 perc múlva indítanám. Ha napon állítom le és 5 perc múlva indítanám, már tudom, hogy nem fog indulni!!!
Van valakinek hasonló tapasztalata?
Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Immobilizer? Másik kulccsal is csinálja?

Igen, mindkettő kulccsal. Egy utólag beleépített indításgátló, riasztó van benne, az jól működik. De biztonság kedvéért majd megnézem annak is a csatlakozásait. Viszont én így is attól tartok, hogy a motortérben van a hiba valahol...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő gondom van. Szeretném végig követni a beltéri világítás áramkörét azon belül is a +részt. Az autónál az X3-as stekkert széthúzom és a 3. lábánál mérhető a lámpa plusz.

Rajzom van. ami döbbentett, hogy van a 2 stekker mellett egy X2 felíratú vezeték köteg oda jön be a szürke és a piros, ez pl a rajzon nem is szerepel. Tudja valaki hol lehetnek ezek összekötve?

Azt már sejtem, hogy a két piros vezeték párhuzamosan megy az első ülés alatt és gondolom visszamegy a középkonzolnál a műszerfal felé. Sehol nem találom, hogy hol lehetnek összekötve. Ötlet? Köszönöm előre is

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Régebben, pár éve egy srác rakta be kocsimba a hangcuccot.. akkor csak hátra vettem hangszórót, így azt mondtam neki, hogy az elsőket kösse ki...
Na de most vissza akartam kötni.. a jobb első megvan hogy hol vágta el (kesztyűtartót kellet csak kiszednem és ott) ... DE a bal oldal.. :o
(miért nem kérdezem meg tőle? Megtettem, nem emlékszik,és azóta elköltözött)

Itt van két kép, ezt csak azért rakom ide, mert elvileg ezen kéne mennie a hangszórónak is??? Mind a két oldaon 5 kábel van, viszont a jobb oldali hangszóró kábelszíne sárga,sárgabarna... ilyen nincs ott ahol szétterektem (lásd kép)
Akkor bal oldalon mégis hol keressem? Kb csak a műszerfalat nem bontottam le.. de ezt anno ő se.. :S fejegységnél sincs elvágva. egyszerüen nem találom.
De kérdésem, hogy nem ott kéne lennie, amit lefotoztam??

(astra f 2001 sedan.)



976736619DSC_0097_www.kepfeltoltes.hu_.j


DSC_0099_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Régebben, pár éve egy srác rakta be kocsimba a hangcuccot.. akkor csak hátra vettem hangszórót, így azt mondtam neki, hogy az elsőket kösse ki...

Na de most vissza akartam kötni.. a jobb első megvan hogy hol vágta el (kesztyűtartót kellet csak kiszednem és ott) ... DE a bal oldal.. :o

(miért nem kérdezem meg tőle? Megtettem, nem emlékszik,és azóta elköltözött)

Itt van két kép, ezt csak azért rakom ide, mert elvileg ezen kéne mennie a hangszórónak is??? Mind a két oldaon 5 kábel van, viszont a jobb oldali hangszóró kábelszíne sárga,sárgabarna... ilyen nincs ott ahol szétterektem (lásd kép)

Akkor bal oldalon mégis hol keressem? Kb csak a műszerfalat nem bontottam le.. de ezt anno ő se.. :S fejegységnél sincs elvágva. egyszerüen nem találom.

De kérdésem, hogy nem ott kéne lennie, amit lefotoztam??

Nem tudom ki taknyolta ezt így oda, de kicsit elölről kéne kezdeni az egészet... Az a nyomorult átvezető azért van ott bajonettel, és azért van tele érintkezőkkel, hogy egy oldható, lehetőleg nem mozgó, csatlakozás legyen. Igazából csak az összes funkciója lett megszüntetve, ezzel az átfúrós, átcibálással. A kábelek szigetelését minden egyes ajtónyitásnál cseszi oldalról a műanyag, illetve nem bontható, nehogy szét lehessen húzni. Egyébként ne a műszerfalat bontsd, hanem az ajtókárpitot, és nézd meg, mi jön le a hangszóróról, illetve mi megy bele az átvezetőbe. Ha az egész így van megcsinálva, lehet hogy barnának indul, kéken megy át, és sárgán áll be a fejegységbe...

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ki taknyolta ezt így oda, de kicsit elölről kéne kezdeni az egészet... Az a nyomorult átvezető azért van ott bajonettel, és azért van tele érintkezőkkel, hogy egy oldható, lehetőleg nem mozgó, csatlakozás legyen. Igazából csak az összes funkciója lett megszüntetve, ezzel az átfúrós, átcibálással. A kábelek szigetelését minden egyes ajtónyitásnál cseszi oldalról a műanyag, illetve nem bontható, nehogy szét lehessen húzni. Egyébként ne a műszerfalat bontsd, hanem az ajtókárpitot, és nézd meg, mi jön le a hangszóróról, illetve mi megy bele az átvezetőbe. Ha az egész így van megcsinálva, lehet hogy barnának indul, kéken megy át, és sárgán áll be a fejegységbe...

hm, érdekes amit mondasz, ugyanis nem lett hozzányúlva ahhoz, ami át van fúrva :O

első tulajdonostól vettem 4-5éve, egy doktornőtől, aki rakott bele kb 25ezer km-et ... nem hiszem hogy ő elvitte volna bárhova is szereltetni, kábelezni.

Gyári az első hangszóró is.. :O

Ajtokárpit leszedése bonyultl, vagy egy magamfajta amatőr is megtudja csinálni?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ki taknyolta ezt így oda, de kicsit elölről kéne kezdeni az egészet... Az a nyomorult átvezető azért van ott bajonettel, és azért van tele érintkezőkkel, hogy egy oldható, lehetőleg nem mozgó, csatlakozás legyen. Igazából csak az összes funkciója lett megszüntetve, ezzel az átfúrós, átcibálással. A kábelek szigetelését minden egyes ajtónyitásnál cseszi oldalról a műanyag, illetve nem bontható, nehogy szét lehessen húzni. Egyébként ne a műszerfalat bontsd, hanem az ajtókárpitot, és nézd meg, mi jön le a hangszóróról, illetve mi megy bele az átvezetőbe. Ha az egész így van megcsinálva, lehet hogy barnának indul, kéken megy át, és sárgán áll be a fejegységbe...

hátja elég randa

hm, érdekes amit mondasz, ugyanis nem lett hozzányúlva ahhoz, ami át van fúrva :o

első tulajdonostól vettem 4-5éve, egy doktornőtől, aki rakott bele kb 25ezer km-et ... nem hiszem hogy ő elvitte volna bárhova is szereltetni, kábelezni.

Gyári az első hangszóró is.. :o

Ajtokárpit leszedése bonyultl, vagy egy magamfajta amatőr is megtudja csinálni?

nem bonyolult, 6 csavar, meg az ablaktekerő tartja, onnét márcsak bolha az meg csak húzni kell lefe

mindenesetre nem gyára ami ott át van fúrva :icon4:

szóval mégis volt ott vmi szerelgetés, központi zár van-e gyár-e, el. ablak van-e gyár-e, más nem szokott arra menni (na jó az el.tükör)

Link to comment
Megosztás:

hátja elég randa

nem bonyolult, 6 csavar, meg az ablaktekerő tartja, onnét márcsak bolha az meg csak húzni kell lefe

mindenesetre nem gyára ami ott át van fúrva :icon4:

szóval mégis volt ott vmi szerelgetés, központi zár van-e gyár-e, el. ablak van-e gyár-e, más nem szokott arra menni (na jó az el.tükör)

aha köszi, megprobalom.

hát csak központi van... lehet esetleg azt utólag szerelték bele és az miatt van így átfúrva?:S uh...

Link to comment
Megosztás:

aha köszi, megprobalom.

hát csak központi van... lehet esetleg azt utólag szerelték bele és az miatt van így átfúrva?:S uh...

hát ott szokott lenni egyszínű fehér,barna, zöld mazzag

a tankajtó záródik?

sztem azzal utólagosnál nem szokták szorakozni

3csavar alul a pakoló rész alatt, 2 a kapaszkodó aljánál és 1 a elektromos ablak gombja mögött, ha nincs akkor a vakdugó mögött

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ki taknyolta ezt így oda, de kicsit elölről kéne kezdeni az egészet... Az a nyomorult átvezető azért van ott bajonettel, és azért van tele érintkezőkkel, hogy egy oldható, lehetőleg nem mozgó, csatlakozás legyen. Igazából csak az összes funkciója lett megszüntetve, ezzel az átfúrós, átcibálással. A kábelek szigetelését minden egyes ajtónyitásnál cseszi oldalról a műanyag, illetve nem bontható, nehogy szét lehessen húzni. Egyébként ne a műszerfalat bontsd, hanem az ajtókárpitot, és nézd meg, mi jön le a hangszóróról, illetve mi megy bele az átvezetőbe. Ha az egész így van megcsinálva, lehet hogy barnának indul, kéken megy át, és sárgán áll be a fejegységbe...

Nemrég elgondolkodtam rajta, hogy a jelenlegi cucc helyére kellene valami rendesen szóló de nem túlspilázott hangtechnika. Egyik kollégám komolyabban is foglalkozik ilyesmivel és vele beszélgettünk a részletekről. Nos a nagyon vájtfülűeknek való ultra-hájtek hangcuccoknál minőségromlásként szokták elkönyvelni a kábeltoldásokat és forrasztásokat, meg úgy általában a gyári vezetékelést. Ezért ki is dobnak belőle mindent, ami gyári és vágás nélkül fűzik át az ajtóba a kábeleket (persze az sem mindegy, hogy milyen márkájút). Ha ilyen szinten lett a rendszer megépítve, akkor nem csoda, hogy kifúrták az átvezetőt.

Mondtam is a kollégámnak, hogy ha az én kocsimba is építünk valamit, akkor az átvezető meg a kábelek maradnak. Nem lehet annyival rosszabb, hogy én is meghalljam a különbséget. :D

Egyébként valószínű, hogy itt a képen inkább a kpzár lett behúzva...

Link to comment
Megosztás:

Nemrég elgondolkodtam rajta, hogy a jelenlegi cucc helyére kellene valami rendesen szóló de nem túlspilázott hangtechnika. Egyik kollégám komolyabban is foglalkozik ilyesmivel és vele beszélgettünk a részletekről. Nos a nagyon vájtfülűeknek való ultra-hájtek hangcuccoknál minőségromlásként szokták elkönyvelni a kábeltoldásokat és forrasztásokat, meg úgy általában a gyári vezetékelést. Ezért ki is dobnak belőle mindent, ami gyári és vágás nélkül fűzik át az ajtóba a kábeleket (persze az sem mindegy, hogy milyen márkájút). Ha ilyen szinten lett a rendszer megépítve, akkor nem csoda, hogy kifúrták az átvezetőt.

Mondtam is a kollégámnak, hogy ha az én kocsimba is építünk valamit, akkor az átvezető meg a kábelek maradnak. Nem lehet annyival rosszabb, hogy én is meghalljam a különbséget. :D

Egyébként valószínű, hogy itt a képen inkább a kpzár lett behúzva...

Ezek a drótok, nem azok az audijjó kábelek amiket nem szakítanak meg. (Egyébként azokat is minimum védőcsőbe teszik az átvezetőben) :D

Link to comment
Megosztás:

(Egyébként azokat is minimum védőcsőbe teszik az átvezetőben) :D

Melyik mesekönyvet olvasod? :)

Szoptál már gyári átvezetővel?

Nem azt mondom, hogy minden áron át kell fúrni az átvezetőt, de nekem is úgy van mindkét gépemben és évek óta tökéletesen működik.

Én a műszerfal alatt keresném a végeket.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom ki taknyolta ezt így oda, de kicsit elölről kéne kezdeni az egészet... Az a nyomorult átvezető azért van ott bajonettel, és azért van tele érintkezőkkel, hogy egy oldható, lehetőleg nem mozgó, csatlakozás legyen. Igazából csak az összes funkciója lett megszüntetve, ezzel az átfúrós, átcibálással. A kábelek szigetelését minden egyes ajtónyitásnál cseszi oldalról a műanyag, illetve nem bontható, nehogy szét lehessen húzni. Egyébként ne a műszerfalat bontsd, hanem az ajtókárpitot, és nézd meg, mi jön le a hangszóróról, illetve mi megy bele az átvezetőbe. Ha az egész így van megcsinálva, lehet hogy barnának indul, kéken megy át, és sárgán áll be a fejegységbe...

Miért is? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Melyik mesekönyvet olvasod? :)

Szoptál már gyári átvezetővel?

Nem azt mondom, hogy minden áron át kell fúrni az átvezetőt, de nekem is úgy van mindkét gépemben és évek óta tökéletesen működik.

Én a műszerfal alatt keresném a végeket.

Én "szopt@m" már vele, pontosabban nem, mert semmi bonyolult dolog nem volt bent, bontottam hozzá tüskéket, kivettem a biztosítót és szépen beletettem a helyükre a tüskéket, majd vissza a biztosítót.

Ellen oldalon ugyan úgy. Személy szerint nem vagyok híve a mókolós átfúrásnak, azon az ajtónként max fél órán nem múlik semmi.

Link to comment
Megosztás:

Melyik mesekönyvet olvasod? :)

Szoptál már gyári átvezetővel?

Nem azt mondom, hogy minden áron át kell fúrni az átvezetőt, de nekem is úgy van mindkét gépemben és évek óta tökéletesen működik.

Én a műszerfal alatt keresném a végeket.

szoptam. Rendszeresen. Beléptetö rendszereknél, kétszárnyas ajtók nyitásérzékelöjénél, mindenhol rojtosra szexuálják a s.ggét annak a kollégának aki nem teszi rendesen csöbe, és nem a mabisz miatt. Azért Zotya, mert mozog, és mert pont az a szép sórja mentesre fúrt perem támasztja oldalról. Ezért úgy b.sznának nyakon a melóhelyemen, hogy lendületböl átharapom az egész átvezetöt...
Link to comment
Megosztás:

szoptam. Rendszeresen. Beléptetö rendszereknél, kétszárnyas ajtók nyitásérzékelöjénél, mindenhol rojtosra szexuálják a s.ggét annak a kollégának aki nem teszi rendesen csöbe, és nem a mabisz miatt. Azért Zotya, mert mozog, és mert pont az a szép sórja mentesre fúrt perem támasztja oldalról. Ezért úgy b.sznának nyakon a melóhelyemen, hogy lendületböl átharapom az egész átvezetöt...

Azért ez kicsit vicces most...egy okleveles bizt.technikusnak magyarázol... :D

Az átvezetőben fúrt 10-es lyukon való átvezetés és egy aluajtón való átvezetés kurvára nem ugyanaz.

Mindegy, tüskézzetek, kínlódjatok vele, amikor kontaktossá vállik, nekem semmi bajom nincs az átfúrt vezetőkkel évek óta.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez kicsit vicces most...egy okleveles bizt.technikusnak magyarázol... :D

Me' nem tudom... :D Nekem egyszer volt megfúrt átvezetővel melóm, ott kb körbe blankolta a külső madzagokat a fúrt perem. KH-s átvezetővel kevesebbet kellett szopnom eddig, mint azzal a fúrt sz.rral :D

Link to comment
Megosztás:

Azért ez kicsit vicces most...egy okleveles bizt.technikusnak magyarázol... :D

Az átvezetőben fúrt 10-es lyukon való átvezetés és egy aluajtón való átvezetés kurvára nem ugyanaz.

Mindegy, tüskézzetek, kínlódjatok vele, amikor kontaktossá vállik, nekem semmi bajom nincs az átfúrt vezetőkkel évek óta.

Inkább szenvedek vele, mint hogy átfúrjam, az eredeti érintkezőkkel is már közel 20 éve mindkét autó hiba nélkül üzemel. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.