Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Sikerült egy elektromos tükör párat szereznem kapcsolóval. Tudna valaki kapcs. rajzot küldeni, vagy legalább elmondani, hogy a kapcsolón melyik láb micsinál?

A sárga-zöld-pf a tükrökre megy, ez világos. A következő osrban a ff a tükörfűtés kapcsoló, utána gondolom test és tápfesz.

Aztán a köv sorban a ff a visszajelző led tápja. Marad tehát a szürke és a zöld. Ezekről sikerült annyit kimérnem, hogy hol ezt-hol azt kapcsolja rá a tükörre menő vezetékekre.

Bár ez csak egy feltételezés, de mivel a tükrök pont ellentésen mozogtak tápra kötve azt gondolom, hogy egyik esetben tápfeszt ad a szálakra, másik esetben testet, így mindig csak az egyik tükör mozogna.

Jó a feltételezésem? Van valakinek egy rajza, vagy le tudná írni pontosan mi megy erre a két szálra? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Itt talalsz elektromos rajzokat: http://www.vectra16v.com/slp.html

2) a billenokapcsoloval valasztod ki, melyik tukrot akarod mozgatni, es ugy fogja a fel-le, balra-jobbra motorokat erre, vagy arra meghajtani.

3) a tukorfuteshez KULON RELE KELL. ez egy idozitett rele, kb 15 percet mukodik (kikapcsolni nem tudod, csak kontaktkulcs-levetellel). a pici gomb a relet vezerli, es a reletol jon vissza a LED-hez a tap.

4) ha nem boldogulsz a rajzal, nyugodtan kerdezz, esetleg beszkennelhetem az en "kifestett" rajzom/jegyzeteim.

Sokkal kinosabb az ajto-atvezeteseket megoldani, ha nincs hozza kabelkorbacsod, de az sem lehetetlen, en minden labat, csatlakozot kulon huztam be egy bontott (de nem megbizhato) korbacsbol.

5) be kell tenni biztositekot is neki ;-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült egy elektromos tükör párat szereznem kapcsolóval. Tudna valaki kapcs. rajzot küldeni, vagy legalább elmondani, hogy a kapcsolón melyik láb micsinál?

A sárga-zöld-pf a tükrökre megy, ez világos. A következő osrban a ff a tükörfűtés kapcsoló, utána gondolom test és tápfesz.

Aztán a köv sorban a ff a visszajelző led tápja. Marad tehát a szürke és a zöld. Ezekről sikerült annyit kimérnem, hogy hol ezt-hol azt kapcsolja rá a tükörre menő vezetékekre.

Bár ez csak egy feltételezés, de mivel a tükrök pont ellentésen mozogtak tápra kötve azt gondolom, hogy egyik esetben tápfeszt ad a szálakra, másik esetben testet, így mindig csak az egyik tükör mozogna.

Jó a feltételezésem? Van valakinek egy rajza, vagy le tudná írni pontosan mi megy erre a két szálra? Köszönöm!

http://taylor.hu/astra/elektromos/0800.jpg

836tól....849ig

a tükrökben 2-2 motor van egyébként

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Sikerült egy elektromos tükör párat szereznem kapcsolóval. Tudna valaki kapcs. rajzot küldeni, vagy legalább elmondani, hogy a kapcsolón melyik láb micsinál?

A sárga-zöld-pf a tükrökre megy, ez világos. A következő osrban a ff a tükörfűtés kapcsoló, utána gondolom test és tápfesz.

Aztán a köv sorban a ff a visszajelző led tápja. Marad tehát a szürke és a zöld. Ezekről sikerült annyit kimérnem, hogy hol ezt-hol azt kapcsolja rá a tükörre menő vezetékekre.

Bár ez csak egy feltételezés, de mivel a tükrök pont ellentésen mozogtak tápra kötve azt gondolom, hogy egyik esetben tápfeszt ad a szálakra, másik esetben testet, így mindig csak az egyik tükör mozogna.

Jó a feltételezésem? Van valakinek egy rajza, vagy le tudná írni pontosan mi megy erre a két szálra? Köszönöm!

A sárga-zöld és a szürke-kék vezetékpárok tartoznak egymáshoz, az egyik a bal a másik a jobb tükörhöz megy. A fekete a táp, a barna a test. A fekete-fehér és a fehér-fekete (nem ugyanaz!) a reléhez mennek. Reléd van?

Ha tudsz kapcsrajzot olvasni akkor a csatolt linken egyértelműen látni, hogy mit hova. Amúgy az lesz majd macerás, hogyan húzod át a vezetékeket az ajtóból a beltérbe. És a biztosíték tábla körül / mögött pár trükköt meg kell csinálni, hogy normális legyen. Ja és forrasztani és zsugorcsövezni érdemes, mert ha csak kézzel összetekered a vezetékeket, az rohadt igénytelen. :)

Link to comment
Megosztás:

A sárga-zöld és a szürke-kék vezetékpárok tartoznak egymáshoz, az egyik a bal a másik a jobb tükörhöz megy. A fekete a táp, a barna a test. A fekete-fehér és a fehér-fekete (nem ugyanaz!) a reléhez mennek. Reléd van?

Ha tudsz kapcsrajzot olvasni akkor a csatolt linken egyértelműen látni, hogy mit hova. Amúgy az lesz majd macerás, hogyan húzod át a vezetékeket az ajtóból a beltérbe. És a biztosíték tábla körül / mögött pár trükköt meg kell csinálni, hogy normális legyen. Ja és forrasztani és zsugorcsövezni érdemes, mert ha csak kézzel összetekered a vezetékeket, az rohadt igénytelen. :)

Köszönöm a választ!

A benti résszel nem lesz gond, ki kell borítanom az egész műszerfalat mert klímásítok is, akkor már egy füsttel megcsinálom ezt is. Gyári relém nincs, viszont NE555-tel van egy időzítő kapcsolásom összerakva, ezzel a részével nincs gond.

A hangszóró átvezetőjét akarom megerőszakolni, bár még nem néztem meg, hogyan is jönne le :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ!

A benti résszel nem lesz gond, ki kell borítanom az egész műszerfalat mert klímásítok is, akkor már egy füsttel megcsinálom ezt is. Gyári relém nincs, viszont NE555-tel van egy időzítő kapcsolásom összerakva, ezzel a részével nincs gond.

A hangszóró átvezetőjét akarom megerőszakolni, bár még nem néztem meg, hogyan is jönne le :)

Bajonettzáras én átfúrtam és úgy húztam átt rajta a vezetéket a belső gumit meg kicsíptem fogóval és ott vezettem átt.

Link to comment
Megosztás:

A kábelek melyik oldalon mennek hátra????

A csomiig a vezetőoldalon megy kábelezés, de a tankhoz, ABS-hez a hátsó ülés alatt van leágazás, míg a központizárhoz, és a jobbelső, hátsó ajtóhoz a sofőr-anyós ülés előtt van átvezetés. Ha van hátsó kapaszkodós világításod, akkor a B oszlop vonalában szintén van egy lecsatlakozás, ami B oszlopba megy bele. Na meg a hátsó ajtók is a B oszlopba... de a gerinc az a baloldal.

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi, csakmert kihúzok vezetéket onnan egy kapcsolóhoz, inkább én buzerálom a hűtőventilátort, pénteken majdnem megfőztem a verdát. Meg valahogy jobban érzem magam, ha nem 100 fokon kapcsol be a ventilátor. :)

Én mondjuk inkább a hőgombáról húznám le acsatit, onnan vinném be a két szálat és azt zárnám rövidre egy kapcsolóval, mert igaz hogy több vezeték kell hozzá, de jóval könnyebb mint a biztitáblánál matatni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

tudom nem ide tartozik,de talán itt jobban kapo segítséget.

egy opel merivarol lenne szó.olyan probléma van vele,hogy egyik napról a másikra elment a központi zár.se távirányitoról se az ajtóból nem működik.

szerintetek mi lehet vele?mit nézzek meg?

előre is köszinöm.

biztosíték?

Link to comment
Megosztás:

Én mondjuk inkább a hőgombáról húznám le acsatit, onnan vinném be a két szálat és azt zárnám rövidre egy kapcsolóval, mert igaz hogy több vezeték kell hozzá, de jóval könnyebb mint a biztitáblánál matatni.

volt így nekem is, szereztem egy plussz ködlámpakapcsolót, be tettem a másik mellé.

ez kapcsolt egy relét, az pedig rövidrezárta a két vezetéket.

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi, csakmert kihúzok vezetéket onnan egy kapcsolóhoz, inkább én buzerálom a hűtőventilátort, pénteken majdnem megfőztem a verdát. Meg valahogy jobban érzem magam, ha nem 100 fokon kapcsol be a ventilátor. :)

A te ventilátorod nem két sebességes? Az enyémben az első (alacsonyabb) sebesség előtétellenállása fáradt el, azt rövidre zártam, így a kisebb fordulat helyett is a nagyobb indul el, amikor kapcsol a jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Minap érdekes jelenséget tapasztaltam a '92-es F Astra Caravanunknál.

Az autó indul pöcc röff, semmi gond. Az akku is fel van tölt minden feltétel adott.

Viszont ha járó motornál a világítás felkapcsolásra kerül, akkor a motor leáll. Ugyan ez a hiba, ha a világítás helyett hátramenetbe kapcsolok.

Mi lehet a hiba forrása? Egyik napról a másikra let ilyen. Korábban semmi gond nem volt ezzel.

Várom a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

A te ventilátorod nem két sebességes? Az enyémben az első (alacsonyabb) sebesség előtétellenállása fáradt el, azt rövidre zártam, így a kisebb fordulat helyett is a nagyobb indul el, amikor kapcsol a jeladó.

Én nem tudom mennyi sebességes, ha rövidre zárom a gombánál, pörög, mint az őrült. A gombáról két lejövő vezetéke van. Ha több fordulatos lenne, akkor nem több kivezetés lenne a gombán?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

92-es Caravanom van!

Sikerült bele szereznem majd az itt található leírásnak köszönhetően bekötnöm egy BC-t!

Viszont az autómban sosem volt külső hőmérséklet jeladó!

Hogyan tudnám ezt pótolni és bekötni?

Tudnátok ebben segíteni? Esetleg egy bekötési rajz vagy valaki már készített útólagosan ilyet?

Köszönöm szépen előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.