Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Ha valaki már találkozott az alábbi jelenséggel és sikerült megoldania, kérem segítsen!

Leírás: Ha indexelek bármelyik oldalra és közben fékeznem is kell akkor nem villog hanem egyfolytában világít az index. Lehet hogy relé? Esetleg kormánykapcsoló? Mindenképp elmegyek villanyászhoz, de ha valaki séróból tudja akkor nem kellene rohangálnom... :blink:

Ja és remélem nem függ össze azzal hogy beszart a hátsó ablaktörlő motorom....

Előre is kösz az infokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha valaki már találkozott az alábbi jelenséggel és sikerült megoldania, kérem segítsen!

Leírás: Ha indexelek bármelyik oldalra és közben fékeznem is kell akkor nem villog hanem egyfolytában világít az index. Lehet hogy relé? Esetleg kormánykapcsoló? Mindenképp elmegyek villanyászhoz, de ha valaki séróból tudja akkor nem kellene rohangálnom... :blink:

Ja és remélem nem függ össze azzal hogy beszart a hátsó ablaktörlő motorom....

Előre is kösz az infokat!

Azt nézd meg (Pl. multiméterrel), hogy a hátsó lámpa földelése rendben van-e, ill. hogy a féklámpa és az index csatlakozórarui nem érnek-e össze a hátsó lámpatestben. Esetleg mozgasd meg a vészvillogókapcsolót, az is tud érdekes dolgokat művelni.

Link to comment
Megosztás:

Ja, testhiba, kontakthiba lesz az. Szedd ki a lámpatestet, és kövesd végig, minden rendben van-e,

csatlakozónál és égőknél kis kontaktspray nem árt. Meg műszerrel és egy hosszú vezetékkel le lehet

mérni, hogy a testkábel jó-e hátul (akkutól elhozni a másik kábelen a testet, és szakadásvizsgálat).

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki abban segíteni, hogy létezik-e valami villamossági rajz, vagy rajzok ASTRA F-hez?

Tudom, sokféle felszereltségű létezik, ezáltal sokféle villamossági kombináció lehet.

Köszi!

Bocsi, ha már volt róla szó, nem olvastam nagyon vissza.

Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki abban segíteni, hogy létezik-e valami villamossági rajz, vagy rajzok ASTRA F-hez?

Tudom, sokféle felszereltségű létezik, ezáltal sokféle villamossági kombináció lehet.

Köszi!

Bocsi, ha már volt róla szó, nem olvastam nagyon vissza.

Természetesen létezik, az "Így csináld..." könyvben benne van szinte az összes motorhoz való, valakinek megvolt itt a fórumon beszkennelve, tőle letöltheted :blink:

Link to comment
Megosztás:

99-es Astrámba a márkakereskedő egy Laserline SLH 988E riasztót pakolt.Felhívtam a forgalmazót, de ő is annyit mondott, hogy van a riasztóban 6 mikrokapcsoló és ezekkel lehet a különböző funkciókat ki-be kapcsolni. Ha tudtok vmi infót a riasztóról azt megköszönném.

Módosítva : csaba77
Link to comment
Megosztás:

Tudna valaki abban segíteni, hogy létezik-e valami villamossági rajz, vagy rajzok ASTRA F-hez?

Tudom, sokféle felszereltségű létezik, ezáltal sokféle villamossági kombináció lehet.

Köszi!

Bocsi, ha már volt róla szó, nem olvastam nagyon vissza.

Ha írsz évjáratot ,motorkódot,felszereltséget(pl:klímás-e) akkor belinkelem neked az Autodata-ból! :blink:

Link to comment
Megosztás:

99-es Astrámba a márkakereskedő egy Laserline SLH 988E riasztót pakolt.Felhívtam a forgalmazót, de ő is annyit mondott, hogy van a riasztóban 6 mikrokapcsoló és ezekkel lehet a különböző funkciókat ki-be kapcsolni. Ha tudtok vmi infót a riasztóról azt megköszönném.

Szerintem ITT érdeklődj!

Link to comment
Megosztás:

Akkor mégiscsak én értelmeztem jól.. mert szerintem nem.. a k35 az a kapcsolási rajzon lévő számozása.. szvsz.. nekem a tetején nincs semmi felirat.. de nem volt kedvem időm kiszedni.. elég elcseszettül fenn van.. nem birtam csak úgy.. szerelni meg nem akartam, mert reggel megyünk temetésre, és nem lett volna jó, ha nem üzemkész a kocsi :blink: B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.