Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Az átvezetőt egyszerüen megtekered és széthúzod (bajonet záras) De én nem vagyok benne biztos hogyha gyárilag nem volt benne 4 villany ablak, akkor szvsz. vezeték senincsenhozzájabenneneki. ;) A kérdésedre válaszolva + a gyárit javaslom. :lol:

A gyári kp zárhoz, ha jól tudom, a zár szerkezetet is cserélni kell.

Az még megy, hogy eltekerem és hátra húzom fél centit, de tovább, egy jottányit sem mozdul ;) aztán így nem látok bele ;).

Az utólagosan beszerelt vezeték, pedig sztem. ezen van átfűzve: 1. a színe ua. a két oldalon és ezen a bigyón megy keresztül. 2. amikor mozgattam, nyitott ajtónál, akkor működött az abl.emelő vezérlése. 3. a bal oldali ablakot a saját ajtajáról lehet vezérelni, de a jobb oldaliról nem, viszont amikor megtekergettem, ment mindkettőről :) Mostakkormostmivan?!

A zárról meg: aszondod? minden motor fölé spéci mechanikus zár kell?

vagy spéci rudazat? centrál zár utólag lett beszerelve de azt elég volt a már meglévő gyári rudazatra ráakasztani

jajj :D a zárbekészítése nem ua: minden autonak a szalgon?

Link to comment
Megosztás:

Spal motorok és vezérlő kell oda, azzal egyszerűen újraépíted.

Remélhetőleg a vezetékezés jó maradt.

A kábelátvezetés mindig így van megoldva, ha utólagos kütyük vannak az ajtóban.

Sajna csak akkor tudod széthúzni, ha engedsz a vezetéken valamelyik oldalon.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lenne egy kérdésem SPAL központizárral kapcsolatban: mivel 80%-ban egyedül használom a kocsit, így tök felesleges, hogy a riasztó ki ill. bekapcsolásakor az összes ajtót nyissa-zárja. Meglehet ezzel a cuccal csinálni azt, hogy ha pl egyszer nyomom meg a nyitó gombot, akkor csak a vezetőoldalit nyitja, ha kétszer, akkor az összeset? Vagy az AUX gombra lehet beállítani ilyesmit? Mert a nyitó, záró gomb mellett (fölött) van egy AUX gomb is, amire talán lehetne programozni valamit. Mindez csak azért jutott eszembe, mert fater Corsájában ilyen a zár, hogyha egyszer megnyomja, akkor csak a vezető ajtót nyitja, mégegyszer, akkor a többit is. Sok jelentősége persze nincs, csak kímélni akarom a zárakat.

Szóval Spallal ez megoldható valahogy?

Link to comment
Megosztás:

Spal motorok és vezérlő kell oda, azzal egyszerűen újraépíted.

Remélhetőleg a vezetékezés jó maradt.

Na én is a Spal-ra gondoltam. ;) Megnéztem a forgalmazó árlistáját (RIEK KFT) 9-11 Eft között megvan az alkatrész, kisker. áron(még kérek infot tőlük).

KÉRDÉS: Szükségem van-e nekem a "KÁBELKÖTEG[re] M5 CENTRÁLKÖZPONTHOZ", ha megvan az előző vezeték? Vajon tudni fogja -e vezérelni a Laser Line riasztóm távirányítója a kp.zárat ezzel az egységgel?

A kábelátvezetés mindig így van megoldva, ha utólagos kütyük vannak az ajtóban.

Sajna csak akkor tudod széthúzni, ha engedsz a vezetéken valamelyik oldalon.

Megtörtént. Meg is lett a hiba: elszakadt az egyik vezeték ;) Aztán meg csak ámultam. Szétvágták az átvezető gumiharangot és, hogy mennyi mendent bele tudtak préselni?! :) aztán láttam még néhány "igen gyors" megoldást kábelösszekötésre. Asszem megvan a köv. néhány délutánra a program.

Köszönöm a tippeket! Biztosan lesznek még suta kérdéseim...

Link to comment
Megosztás:

Exian!

Nem lehet. Igaz a riasztó távirányítón két gomb szokott lenni, a vevő azonban általában egycsatornás,

és nincs lehetőség a két gomb használatára. Meg hát ezt a központi vezérlőjének is tudni kéne.

Afonya!

Eccerű... Vagy a műszered rossz, amit ki lehet próbálni egy kölcsön műszeregységgel pillanatok alatt,

vagy a tankszint jeladó, de azt meg kompletten lehet csak cserélni, javítani nem lehet.

Ellenállásértéket sajnos nem tudok most mondani.

Adi!

Ha eddig is Spal zárad volt, akkor nem kell vezetékköteg, feltéve hogy az nem sérült.

Link to comment
Megosztás:

Exian!

Nem lehet. Igaz a riasztó távirányítón két gomb szokott lenni, a vevő azonban általában egycsatornás,

és nincs lehetőség a két gomb használatára. Meg hát ezt a központi vezérlőjének is tudni kéne.

A távirányítómon 3 gomb van :) (nyit, zár, aux) Ebből gondoltam, hogy a szabad gombra talán lehetne valamit programozni (talán ezért is AUX a neve). Elég sokmindent lehet amúgy programozni a központi cuccon, állítgattam is pár dolgot (pl gyujtás ráadás után 10mp elteltével zárja az ajtókat, meg ilyesmi, de ez csak akkor működik, ha akarom (van egy biztonsági gomb a központhoz, ha az nincs bekapcsolva, akkor kiiktatja az összes "extra" beállított funkciót. Néha szoktam ezt a lezárás cuccot használni, amikor a hátsó üléseken is cipelek értékesebb cuccokat, és tudom, hogy városban dugóban fogok araszolgatni, mert egyszer már majdnem rámnyitották az ajtót... szóval néha hasznos)). Egy dolog jutott még eszembe, hogy valami relével vagy akármivel leválasztom a többi ajtó zárját, és egy gombot rakok be hozzá a műszerfalra valahova, ha azt megnyomom, akkor nyitná az ajtókat. De lehet, hogy ezt a központ nem szeretné. Bár ha a zárak tudnak működni a központ nélkül is, akkor talán működne, ha simán kapnának áramot, és menne a nyitás-zárás. De ez már túl bonyolult, annyit nem ér az egész ;) Ameddig használom az autót, nemhiszem, hogy tönkremmenek a zárak, meg nem is túl drága a csere. Igazából csak érdekelt, hogy a központ tudja e vajon alapban, mint fater kocsijában, de ezekszerint nem. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Adi!

Ha eddig is Spal zárad volt, akkor nem kell vezetékköteg, feltéve hogy az nem sérült.

Hát eddig nem spal, de vmi ős, jobb fajta motorok voltak benne(szaki aszonta) de a vezérlő, az, ez a honi "univerzális centrál elektronika" volt, ami kifüstölt.

Spalék ezt írták az M5 Spal vezérlő és a Laser Line riasztó összeféréséről:

"A működtetéshez egyik vezetéken nyitáskor egy negatív impulzust vár, másikon pedig záráskor.

Ha a riasztó ilyeneket nem ad ki, akkor az M3 központot ajánlom 37010002 ami képes folyamatos jelre zárni és a jel megszűnésekor nyitni."

Nekem sokkal szimpatikusabb az M3, márcsk azért is, mert "nem kell a spéci csati, mert 6,3 mm csúszó sarus."

A nagy dolgok midig egyszerűek, nem?

Mit gondoltok? Spal M3 jó nekem bele? távirányítóval+Lasr Line-val? :)

Link to comment
Megosztás:

Mit gondoltok? Spal M3 jó nekem bele? távirányítóval+Lasr Line-val? :)

Sztem fogj egy multimétert és mérd meg a riasztóról menő vezetékeket, hogy záráskor impulzus van-e rajta, vagy folyamatos szint, ezzel eldől a kérdés ;)

A Laserline riasztó leírásában nincs benne, hogy melyik rendszer szerint műxik?

Link to comment
Megosztás:

Sztem fogj egy multimétert és mérd meg a riasztóról menő vezetékeket, hogy záráskor impulzus van-e rajta, vagy folyamatos szint, ezzel eldől a kérdés ;)

A Laserline riasztó leírásában nincs benne, hogy melyik rendszer szerint műxik?

Ok. Ma reggel elszállt az AC pumpám :) Ha ezen túljutok, rálépek az ösvényre amit javallsz. A riasztühoz meg nincs leírásom majd keresek a neten...

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Ha nem immós a kulcsod, akkor ennyi. Ha meg immós, akkor kell egy tech-1 műszerecske is a

tanításhoz. B)

Tényleg! ez az immos cucc hogy mükszik? azt tom hogy van a kulcs körül egy elektronika.. hmm. valahol volt is egy ilyenem, lehet odaadtam vkinek.. nah mindegy.. gondolom az veszi ki-át a jelet a külcsból vmi mágneses elven?

Aztán hogyan tovább? az az elektrónika csinál vmit? vagy csak az ECU-nak küldi h OK! jó kulcs, vagy Sorry áll kulcs, és az ECU tilt vmit? MIt?

Tuuudoood? :blink:

Link to comment
Megosztás:

Ez egy transzponderes kütyü, tehát a kulcs körüli elektromágneses tér hatására a kulcs elküld

egy egyedi azonosítót (unique kód), amit az olvasó továbbít az ECU felé. Az ellenőrzi, ha egyezik

valamelyik "megtanított" kulcs unique kódjával, akkor indítható az autó.

Link to comment
Megosztás:

Ez egy transzponderes kütyü, tehát a kulcs körüli elektromágneses tér hatására a kulcs elküld

egy egyedi azonosítót (unique kód), amit az olvasó továbbít az ECU felé. Az ellenőrzi, ha egyezik

valamelyik "megtanított" kulcs unique kódjával, akkor indítható az autó.

Akkor nagyjából jól sejtettem hogy mükszik.. és azt lehet tudni hogy mit tilt?

illetve mégegy kérdés.. ha bedobnak egy másik ECU-t és az immo elektrónikát lekötik, akkor már megy is a kocsi ha jol gondolom :blink:

Módosítva : Laci4
Link to comment
Megosztás:

Azért nem ilyen eccerű. :blink:

Mivel az ECU ilyenkor se az injektorokra, se az AC-ra nem ad tápot. És abszolút

működésre hajlamtalan. B)

Szal az ellopást úgy lehet megoldani:

1. ismered a transzponder kódját, és leprogramozol egy ilyet ugyanolyanra.

2. ECU+transzponderolvasó csere (mert annak is van kódja), amiben már a saját kód van.

De ez meg típusfüggő.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem ilyen eccerű. :blink:

Mivel az ECU ilyenkor se az injektorokra, se az AC-ra nem ad tápot. És abszolút

működésre hajlamtalan. B)

Szal az ellopást úgy lehet megoldani:

1. ismered a transzponder kódját, és leprogramozol egy ilyet ugyanolyanra.

2. ECU+transzponderolvasó csere (mert annak is van kódja), amiben már a saját kód van.

De ez meg típusfüggő.

Namost ebben csak egyet nem értek. van kocsi,amiben nincs ilyen transbigyó.. pl. régebbi gsi-k. Csak sima kulcs..

Ha annak az ECU-ját beledobod, akkor az elvileg xarik rá hogy van vagy nincs trans bigyó.. főleg ha nincs is rákötve.. nem?

Ha nem, annak csak örülök ;) Mondjuk természetesen nem csak ez védi a kocsit.. :D sőt.. de elösször pl nem is tudtam h van benne ilyen :D

Bár tod mit? majd inkább élöben.. ne adjunk itt ötleteket ;)

Módosítva : Laci4
Link to comment
Megosztás:

És legalább találtak vmit?

Igen annyit hogy valószínű az ECU szar, mert sokminden szar, és kicsi a valószínűsége hogy egyszerre romlanak el a szonda az alapjárati moci, a pillnago szelepnél levő jeladó.... :blink:

Csak kicsit durva hogy ezért ennyit elkértek.Nekem itt vásárhelyen egy vasat se kellett fizetnem.Csak a tényleges javításért. B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.