Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Egyszer volt egy szerelőnél mikor megvettem, mert nem indult mindig. Ha vártam egy kicsit, pl. elszívtam egy cigit (nagy idegeskedésemben) utánna pöccre indult. Na mikor ezt megcsinálták (opel szalonban nem bírtak vele és ők adtak a telefonszámot) azóta van ez a gond, hogy nem úgy megy néha, illetve már néha úgy megy mint azelőtt. Ahol csinálták, ott ha jól emlékszem a szaki azt mondta, hogy volt valami gond az AC pumpa áramellátásban is. És néhány hónapja villog a lámpa. De van úgy hogy 2hétig meg sem mukkan, de akkor sem megy úgy ahogy kéne. de néha meg igen!?!? Holnap megyek egy autóvillamosságishoz. Remélem rájön a titok nyitjára.

Link to comment
Megosztás:

Az hogy szisszen az még nem gond... ;)

Attól függ vákum miatt szisszen vagy túlnyomás miatt :) Bár egyik sem jó.

Ha eldugul a szellőztető akkor akár összeroppanhat a benzintank a vákum miatt. Az AC képes nem kis vákumot csinálni ha nincs szellőzés. Itt a fórumon is van aki már így járt. Azóta pár literrel kevesebb fér a tankjába.

Link to comment
Megosztás:

A nyomásszabályzást egy nyomásszabályzó szelep végzi a benyakörben, ami az injektorhíd

végén található, és egy vákumcső is megy bele. A vákum egyébként finoman szabályozza

a benya nyomását, amikor alapjáraton vagy részterhelésen nagyobb a depresszió, kisebb

a benyzinnyomás.

Kicsit visszatérve.

Ez minek kell? Miért nem tud a lambda visszaszabályozni, ha sok a cucc?

Link to comment
Megosztás:

Most nem azért, de ma! vettem észre hogy a tank alja be van horpadva pedig nem emlékszem hogy fölakadtam volna vele, és mondjuk nehéz is ott fölakadni. Mindig az eleje szokott fölkoppanni. A tankban néha biztos hogy vákum van, nem túnyomás. Elképzelhető szerintetek, hogy a vákum kapta össze? :)

Holnap az első dolgom lesz, hogy a visszaszellőzőt le ellenőrzöm. Ehez viszont segítségre van szügségem!!!!

Hogyan kezdjem? Hol fut végig ez a cső? (az autó alján??) Vagy az AC-hoz megy az ülés alá? A másik vége hol van pontosan? Ha megtaláltam csak belefújok es szaladni kell benne a levegőnek?

Aki tud segíteni azt kérem hogy segítsen.

Előre is köszi mindent.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom merre van, ebben majd a többiek segítenek. De addig is próbálj ugy menni jópár kilométert, hogy nem teszed fel a tanksapkát. Esetleg beteszel egy darab ronygyot, hogy ne hulljon piszok a tartályba. Igy biztos kap levegőt és ha ekkor is jelentkezik a problem, akkor nem ez az oka. De hátha csak emiatt nagy az AC áramfelvétele?

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom jó helyen kérdem e ;)

A hűtővíz hőmérséklet műszerének mi adja a jelet? :)

Van egy becsavart "hőgomba" a motor hátsó részen a szívócsonknál (legalábbis nálam), amire 1 vezeték megy, onnan kapja a jelet. Van egy 2 vezetékes is, az az ECU hőérzékelője.

Link to comment
Megosztás:

Van egy becsavart "hőgomba" a motor hátsó részen a szívócsonknál (legalábbis nálam), amire 1 vezeték megy, onnan kapja a jelet. Van egy 2 vezetékes is, az az ECU hőérzékelője.

Áhhá akkor a kétvezetékes meghibásodása nem befojásolja a műszert.

Ugyanis reggel voltam az opelnál, reggel ismét nem indult azaz marha nehezen.Meg dadogott ezerrel.....

Rádugták a tech-et és szar volt a hőmérséklet jeladó.Már meleg motornál ugrándozott az érték 10-70 fok között.A srác kicserélte és máris stabilan mutatta a hőmérsékletet először 67 majd szépen lassan ment felfele.

Kérdezte is hogy nem evett sokat a kocsi?

Remélem akkor picit ezáltal is javul fogysztás. :)

Ha igen akkor más lassan termelni fogja a benzint ;)

-Jobb idők vannak

-Spuri van benne

-Akkor mostmár jo a jeladó

-Nyári gumikat megkapta

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beállt a jobboldali első ablakom elektromos emelője. 5 csavar ki kipattintottam a burkolatot de a motort nem tudtam kiszedni. Ha megfogom azt az íves fogaslecet, akkor ha megnyomom az emelő gombját lefelé nem akar jönni, de ha föl akarnám húzni az ablakot arra rápróbálkozik, csak mivel fel van húzva az ablak ezért meg se moccan, de érezni hogy próbálkozik. Mi lehet a probléma???

Valaki tudja a megoldást?

Előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Beállt a jobboldali első ablakom elektromos emelője. 5 csavar ki kipattintottam a burkolatot de a motort nem tudtam kiszedni. Ha megfogom azt az íves fogaslecet, akkor ha megnyomom az emelő gombját lefelé nem akar jönni, de ha föl akarnám húzni az ablakot arra rápróbálkozik, csak mivel fel van húzva az ablak ezért meg se moccan, de érezni hogy próbálkozik. Mi lehet a probléma???

Valaki tudja a megoldást?

Előre is köszönöm!

Üdv.

Ki kellene mérni melyik érintkezőket zárná össze a gomb, lehet csak az van behalva.

:)

Elvileg azt hiszem egy barna-zöld vezetéket zár valamivel arra már nem emlékszem ;)

Link to comment
Megosztás:

Van rasztó a gépkocsiba mert annak van az a reléje ami az enyébe is lehet az halt be.

Van benne riasztó, de a bal oldali ablak működik, tehát relé kizárva!

Kimértem a kapcsolókat, jók!

12 V-ot kapnak és amikor megnyomom a gombot, akkor leesik a feszültség 0-ra!

De ez így van a vezető oldali(működő) ablaknál is!

Tehát marad a vezeték még ami a motorhoz megy a kapcsolótól, vagy a motor vagy mechanikai hiba!

Azt nem értem hogy akkor miért akarja felfelé emelni az ablakot, lefelé viszont nem? :)

Na később még lehet szenvedek vele, vagy holnap.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Van benne riasztó, de a bal oldali ablak működik, tehát relé kizárva!

Kimértem a kapcsolókat, jók!

12 V-ot kapnak és amikor megnyomom a gombot, akkor leesik a feszültség 0-ra!

De ez így van a vezető oldali(működő) ablaknál is!

Tehát marad a vezeték még ami a motorhoz megy a kapcsolótól, vagy a motor vagy mechanikai hiba!

Azt nem értem hogy akkor miért akarja felfelé emelni az ablakot, lefelé viszont nem? ;)

Na később még lehet szenvedek vele, vagy holnap.

Üdv.

A két oldalnak külön reléje van ;)

http://img.tar.hu/silver79/size2/20442036.jpg

http://img.tar.hu/silver79/size2/20442035.jpg

:D

nekem az egyik égett el ezért nem is ment a jobb ablak ;)

A motrohibát legegyszerűbben ugy tudod ugye kiküszöbölni hogy ráraksz közvetlen feszkot :)

Link to comment
Megosztás:

Attól függ vákum miatt szisszen vagy túlnyomás miatt :) Bár egyik sem jó.

Ha eldugul a szellőztető akkor akár összeroppanhat a benzintank a vákum miatt. Az AC képes nem kis vákumot csinálni ha nincs szellőzés. Itt a fórumon is van aki már így járt. Azóta pár literrel kevesebb fér a tankjába.

Én egy 95-ös F Astra Caravan SE-t vettem 2004 09-ben. Első saját autó: kevés gépvásárlási rutin ;)

36 liter ment a tankjába.

Megkérdeztem mennyi kompresszorral kifújni.

Aszonták, csak a tömítő szilikon dugók gyártása többe lenne mint egy bontott rendes tank.

Bontóból tank 15 Eft+tömítések+üzemanyagszűrő+bilincsek-> csere, benzinpumpához nem nyúltak, csövek maradtak, azóta bele megy az 50l;

és kapott 30 000 km-t másfél év alatt, minden rendben vele!

Szaki aszonta gyárilag rossz az üzemanyagrendszer szellőzése. Azóta viszont műkszik. Nem értem, de használom boldogan ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

2 TÉMÁBAN KÉRDÉS: Caravan SE 1995

1. KÉRDÉS: a)Vásároljak össze bontóból egy 4 motoros gyári szettet(4eFt/db+vezérlő?eFt/db)) és a meglevő kábelekre építtessem rá?

vagy ;) Rakassak bele új, garis, komplett 4, motoros SPAL szettet 26EFt-ért?

;)

Tavaly kiégett a központi záram. :)

Utólag szerelte bele még az előző tulaj vmi magyar vezérlője volt("központi zár vezérlő elektronika" feliratú/márkanevű fekete közepes doboz, kilógó sarunyelvekkel)

Előszür büdös lett, aztán otthon a letekert ablakon keresztül másztam ki a kocsiból, mint Startsky,- csak én 130 kiló vagyok';)' -, mert az összes motor lezárt, majd beégett, a központi 1s. pedig levagdosta a biztosítékot.

2. KÉRDÉS:a vezető oldali ajtón lévő, gyári, fekete műa. kerek elektromos összekötő házat(kaszni+ajtó között) hogyan lehet megbontani? nem kap áramot az ablakemelő

előre is köszi!

adi

Link to comment
Megosztás:

Az átvezetőt egyszerüen megtekered és széthúzod (bajonet záras) De én nem vagyok benne biztos hogyha gyárilag nem volt benne 4 villany ablak, akkor szvsz. vezeték senincsenhozzájabenneneki. :) A kérdésedre válaszolva + a gyárit javaslom. ;)

A gyári kp zárhoz, ha jól tudom, a zár szerkezetet is cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.