balazs5362 Elküldve Május30, 2013 Elküldve Május30, 2013 Sziasztok! Van valakinek esetleg egy eladó gyújtás elosztója (delco) ?
zotya975 Elküldve Június1, 2013 Elküldve Június1, 2013 Küzdök ezzel a ködös bekötéssel, eddíg csak a tükörfűtés relét tettem be a helyére , eddíg csak lengő üzemmódban működött. Most hogy kiszedtem a fűtéscsőveket a műszarfal mögül egész nagy hely lett odabent. Szinte átt tudom fordítani a bizittáblát. De a relé és biztialjazok rohadt nehezen mennek be a helyükre.
krisszke Elküldve Június2, 2013 Elküldve Június2, 2013 Sziasztok! Szeretnék a 4 ajtóra univerzális központi zárat tenni a kocsimba, de félek, hogy a kárpitok megbontás után majd zörögnek meg ilyesmi.. Valakinek van ilyen téren tapasztalata?Tudom, hogy nem egy nagy dolog de fontos lenne..Üdv!
zotya975 Elküldve Június2, 2013 Elküldve Június2, 2013 Sziasztok! Szeretnék a 4 ajtóra univerzális központi zárat tenni a kocsimba, de félek, hogy a kárpitok megbontás után majd zörögnek meg ilyesmi.. Valakinek van ilyen téren tapasztalata?Tudom, hogy nem egy nagy dolog de fontos lenne..Üdv! A kárpitokat részben műanyag patentok fogják ha törik akkor cserélni kell, nagyjából ennyi. 1
zozo astra1.6 16v Elküldve Június2, 2013 Elküldve Június2, 2013 Sziasztok! Szeretnék a 4 ajtóra univerzális központi zárat tenni a kocsimba, de félek, hogy a kárpitok megbontás után majd zörögnek meg ilyesmi.. Valakinek van ilyen téren tapasztalata?Tudom, hogy nem egy nagy dolog de fontos lenne..Üdv! Én szerintem nem fog zörögni.Ha mindent jól raksz vissza akkor nem lehet gond.Csak mikor leveszed a kárpitot a bolhákra kell vigyázni.Azok ne törjenek el. 1
Gergőőő Elküldve Június2, 2013 Elküldve Június2, 2013 Nálam kicsit a kárpitban levő szivacs elkezdett nyöszögni azzal a széles celluxal amivel az ajtón levő fóliát ragasztottam össze. Megoldás csak az lenne ha kitépném a fóliát de akkor elkezdene hosszútávon berohadni a kárpit és az már sok lenne. :D 1
zotya975 Elküldve Június2, 2013 Elküldve Június2, 2013 Nálam kicsit a kárpitban levő szivacs elkezdett nyöszögni azzal a széles celluxal amivel az ajtón levő fóliát ragasztottam össze. Megoldás csak az lenne ha kitépném a fóliát de akkor elkezdene hosszútávon berohadni a kárpit és az már sok lenne. :D Előbb-utóbb úgyis cserélni kell azt a fóliát.
spee Elküldve Június2, 2013 Elküldve Június2, 2013 Üdv! Szeretném a segítségeteket kérni (94es F astrám van benzines). Pár hete út közben kigyulladt a töltés visszajelző lámpa. Először erősen világított, majd halványabban, de végig ingadozott a fényereje. Elvittem szervízbe, generátor nem töltött. Megcsinálták, látszólag semmi gond. Újabban észrevettem viszont hogy amint pl felkapcsolom a fűtést annak függvényében, hogy milyen erősre állítom azt halványan de kigyullad a töltésvisszajelzőm. Egyéb esetben még nem vettem észre hogy ezt csinálná. Generátornál ha jól emlékszem, fesz szabályzót, csapágyakat, ékszíjat cseréltek. Vmi ötlet hogy mi a gond ?
megadave Elküldve Június3, 2013 Elküldve Június3, 2013 Üdv! Szeretném a segítségeteket kérni (94es F astrám van benzines). Pár hete út közben kigyulladt a töltés visszajelző lámpa. Először erősen világított, majd halványabban, de végig ingadozott a fényereje. Elvittem szervízbe, generátor nem töltött. Megcsinálták, látszólag semmi gond. Újabban észrevettem viszont hogy amint pl felkapcsolom a fűtést annak függvényében, hogy milyen erősre állítom azt halványan de kigyullad a töltésvisszajelzőm. Egyéb esetben még nem vettem észre hogy ezt csinálná. Generátornál ha jól emlékszem, fesz szabályzót, csapágyakat, ékszíjat cseréltek. Vmi ötlet hogy mi a gond ? Ha nem klímás a gép, akkor a fűtés szabályozó tekergetése csak egy műanyag ajtót mozgat egy bovdennel. Az elektronikához nincs köze. Vagy a légbefúvó ventilátorra gondolsz?
stirlitz Elküldve Június3, 2013 Elküldve Június3, 2013 Üdv! Szeretném a segítségeteket kérni (94es F astrám van benzines). Pár hete út közben kigyulladt a töltés visszajelző lámpa. Először erősen világított, majd halványabban, de végig ingadozott a fényereje. Elvittem szervízbe, generátor nem töltött. Megcsinálták, látszólag semmi gond. Újabban észrevettem viszont hogy amint pl felkapcsolom a fűtést annak függvényében, hogy milyen erősre állítom azt halványan de kigyullad a töltésvisszajelzőm. Egyéb esetben még nem vettem észre hogy ezt csinálná. Generátornál ha jól emlékszem, fesz szabályzót, csapágyakat, ékszíjat cseréltek. Vmi ötlet hogy mi a gond ? biztos cserélték? még a diódahíd lehet ami próbléma lehet benne akku fel lett töltve miután generálozva lett a generátor?
stirlitz Elküldve Június3, 2013 Elküldve Június3, 2013 Ha nem klímás a gép, akkor a fűtés szabályozó tekergetése csak egy műanyag ajtót mozgat egy bovdennel. Az elektronikához nincs köze. Vagy a légbefúvó ventilátorra gondolsz? szerinted mire gondolhatott.... :omg: :D
spee Elküldve Június3, 2013 Elküldve Június3, 2013 Igen, arra gondoltam amikor a ventillátort bekapcsolom , bocs ha értelmetlenül fogalmaztam. Nem klímás. Bele nem látok a generátorba (nem is ismerem a felépítését), én annyit láttam rajta, hogy az ékszíj az új, és a jobb oldalán lévő műanyag borítás tűnt újnak. Amikor vittem szervízbe kijött a srác feszültség mérővel és pontosan 12V-ot mért az aksin. Motor indítás után megnézte hogy tölt-e a generátor és nem töltött. Az autóval max 10km-t mehettem miután a a visszajelző jelzett. Valamit biztosan csinálhattak vele, mert egyéb esetben már nem világít a visszajelző, csak ha a ventillátor bekapcsol, és nyilván minél erősebben fúj, annál élénkebben világít. Excide aksi van benne, kb másfél éves. Kocsi napi használatban van.
megadave Elküldve Június3, 2013 Elküldve Június3, 2013 szerinted mire gondolhatott.... :omg: :D Hát, bázzz... azt írta, hogy felkapcsolom a fűtést. :D :D Igen, arra gondoltam amikor a ventillátort bekapcsolom , bocs ha értelmetlenül fogalmaztam. Nem klímás. Bele nem látok a generátorba (nem is ismerem a felépítését), én annyit láttam rajta, hogy az ékszíj az új, és a jobb oldalán lévő műanyag borítás tűnt újnak. Amikor vittem szervízbe kijött a srác feszültség mérővel és pontosan 12V-ot mért az aksin. Motor indítás után megnézte hogy tölt-e a generátor és nem töltött. Az autóval max 10km-t mehettem miután a a visszajelző jelzett. Valamit biztosan csinálhattak vele, mert egyéb esetben már nem világít a visszajelző, csak ha a ventillátor bekapcsol, és nyilván minél erősebben fúj, annál élénkebben világít. Excide aksi van benne, kb másfél éves. Kocsi napi használatban van. Amúgy csak a fűtőventilátor bekapcsolására világít a visszajelző? Vagy más fogyasztókra is, pl világítás, rádió, hűtőventilátor, stb ?
Gergőőő Elküldve Június3, 2013 Elküldve Június3, 2013 "Hát, bázzz... azt írta, hogy" :D "egyéb esetben már nem világít a visszajelző, csak ha a ventillátor bekapcsol"Bocs de ezzel feldobtad a napom. ;)
Dark_Errant Elküldve Június4, 2013 Elküldve Június4, 2013 Kinek otlete arra, hogy egy frissen felujitott generatornal, mitol csokken a Tolto feszultseg???? 2 perc alatt, 14.40V-rol 14.10-ig csokkent...
megadave Elküldve Június4, 2013 Elküldve Június4, 2013 Kinek otlete arra, hogy egy frissen felujitott generatornal, mitol csokken a Tolto feszultseg???? 2 perc alatt, 14.40V-rol 14.10-ig csokkent... Megtaláltam a klíma leírásában hogy kell bekötni a szálakat. Úgy van, ahogy tippelted, hogy közvetlenül a csatiba kell befűzni az A10, D5, D6-ra. A régi kötegből már ki is húztam 3 vezetéket. Ma berakom. Köszi neked is még egyszer a segítséget. Minden működik. ;) :D
stirlitz Elküldve Június4, 2013 Elküldve Június4, 2013 Üdv! Szeretném a segítségeteket kérni (94es F astrám van benzines). Pár hete út közben kigyulladt a töltés visszajelző lámpa. Először erősen világított, majd halványabban, de végig ingadozott a fényereje. Elvittem szervízbe, generátor nem töltött. Megcsinálták, látszólag semmi gond. Újabban észrevettem viszont hogy amint pl felkapcsolom a fűtést annak függvényében, hogy milyen erősre állítom azt halványan de kigyullad a töltésvisszajelzőm. Egyéb esetben még nem vettem észre hogy ezt csinálná. Generátornál ha jól emlékszem, fesz szabályzót, csapágyakat, ékszíjat cseréltek. Vmi ötlet hogy mi a gond ? a vidd vissza nem jáccik? mikor csinálták? ahogy nézem laikus vagy a témában, meg lehetne mérni a töltöfeszt, meg hogy jó-e a testelése a generátornak, de sztem HA mostanában volt a javítás, vidd vissza mert ha megcsinálták (rendesen) annak ennyi idő alatt nem kéne újra jeletkezni-e
stirlitz Elküldve Június4, 2013 Elküldve Június4, 2013 Kinek otlete arra, hogy egy frissen felujitott generatornal, mitol csokken a Tolto feszultseg???? 2 perc alatt, 14.40V-rol 14.10-ig csokkent... levetted a gázról a lábad? :D fel van töltve
viktorvill Elküldve Június4, 2013 Elküldve Június4, 2013 Üdv! Néhány napja olyan problémám támadt, hogy nem égett a jobb hátsó helyzetjelzőm. Az izzó jó, a biztosítékot kiverte. Kicseréltem a biztit rögtön világított a jobb hátsó helyzetjelző. Eltelik szinte egy nap és megint kiveri a biztit. Erre szeretnék valami tanácsot kérni, mi lehet ilyenkor a teendő. Még egy kérdés a hátsó köndlámpa melyik oldali lámpacsoportba van ?
Gergőőő Elküldve Június4, 2013 Elküldve Június4, 2013 Hátsó ködlámpa gyárilag csak a bal oldali foglalathoz volt bevezetékezve az én classicomnál. Lehet ez szabvány a többinél is, hogy jobb oldalt csak a helye van meg.
Gergőőő Elküldve Június4, 2013 Elküldve Június4, 2013 Ezért tettem hozzá, hogy az enyém classic, vagyis tudjuk minden ki van belőle spórolva...
zotya975 Elküldve Június5, 2013 Elküldve Június5, 2013 Ezért tettem hozzá, hogy az enyém classic, vagyis tudjuk minden ki van belőle spórolva... Az enyémben sincs kikábelezve tudtotmmal nem is gyártották két ködzáróval.
riki Elküldve Június5, 2013 Elküldve Június5, 2013 Az enyémben sincs kikábelezve tudtotmmal nem is gyártották két ködzáróval. Én megcsináltam magamnak mind a két oldalra. Csak egy szál vezetéket kell húzni a bal oldali lámpa ködzárójának pozitívjáról és venni egy bontott izzófoglalatot a jobbos lámpához. Ebből ki kell szedni egy érintkezőt ami az izzó alá való, azt berakni a kocsiban lévő foglalatba, bekötöd a vezetéket, és kész is. :)
Recommended Posts