Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

Nem sokára kapok, első ködlámpát...

Csatlakozók meg vannak, relé, kapcsoló meg van.

Viszont tegnap haza fele azt néztem, hogy mikor a hátsó ködzáró fényt felkapcsolom, akkor a műszeregységben is világít egy visszajelző fény.

Két kérdésem merült fel....

Honnan kapja a jelet?

És a gyári első ködfényszórós felszereltségben, van e annak is külön visszajelzője, vagy egyre van kötve a kettő, vagy hogy van ez?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem sokára kapok, első ködlámpát...

Csatlakozók meg vannak, relé, kapcsoló meg van.

Viszont tegnap haza fele azt néztem, hogy mikor a hátsó ködzáró fényt felkapcsolom, akkor a műszeregységben is világít egy visszajelző fény.

Két kérdésem merült fel....

Honnan kapja a jelet?

És a gyári első ködfényszórós felszereltségben, van e annak is külön visszajelzője, vagy egyre van kötve a kettő, vagy hogy van ez?

Amikor az elsőt bekapcsolod, csak a kapcsolóján van visszajelzés, máshol nincs. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem sokára kapok, első ködlámpát...

Csatlakozók meg vannak, relé, kapcsoló meg van.

Viszont tegnap haza fele azt néztem, hogy mikor a hátsó ködzáró fényt felkapcsolom, akkor a műszeregységben is világít egy visszajelző fény.

Két kérdésem merült fel....

Honnan kapja a jelet?

És a gyári első ködfényszórós felszereltségben, van e annak is külön visszajelzője, vagy egyre van kötve a kettő, vagy hogy van ez?

Első ködfénynek nincs visszajelzője f-astrába. Egyedül a kalibra műszeregységébe van első ködlámpa piktogram. Abból át lehetne menekíteni. Mert a kalibrába azon a helyen van a piktogram, ahol az f astrába egy csak fekete fólia, vakdugó van. azt hiszem a hátsó ködlámpa előtt van egy fekete vak ablak ott van a kalibrának, az első.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem sokára kapok, első ködlámpát...

Csatlakozók meg vannak, relé, kapcsoló meg van.

Viszont tegnap haza fele azt néztem, hogy mikor a hátsó ködzáró fényt felkapcsolom, akkor a műszeregységben is világít egy visszajelző fény.

Két kérdésem merült fel....

Honnan kapja a jelet?

És a gyári első ködfényszórós felszereltségben, van e annak is külön visszajelzője, vagy egyre van kötve a kettő, vagy hogy van ez?

Gyárilag nincs helye.

Lásd a képen!!!!

Első ködfénynek nincs visszajelzője f-astrába. Egyedül a kalibra műszeregységébe van első ködlámpa piktogram. Abból át lehetne menekíteni. Mert a kalibrába azon a helyen van a piktogram, ahol az f astrába egy csak fekete fólia, vakdugó van. azt hiszem a hátsó ködlámpa előtt van egy fekete vak ablak ott van a kalibrának, az első.

Ott az izzításé van. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na gyerekek. Az év első sikerélménye a kocsimmal.

Önindító javítás történt. :devlish:

IndyCar-ban vettem bronzkeféket és kefetartót is, mert a boltos szerint szeretnek törni.

Ki is kaptam az önindítgatót, szétszedtem a hátulját és tényleg oda volt már. Pöppet túlkoptak a jelen. :icon13:

Kép róluk: 20120102213.jpg

Aztán beszereltem az újakat az új kefetartóba, mert tényleg törik a régi. :icon13:

20120102210.jpg

Most már úgy indít mint az álom. :devlish: Lehúztam a főtengely jeladót, hogy kicsit dolgoztassam az önindítót (ugye ilyenkor nem indul be), aztán annyira pörgeti már a motort a kis Valeo D6RA, hogy még az olajnyomás lámpa is kialudt indítózás közben. :lol: :D

Összerakva, letakarítva:

20120102211.jpg

Link to comment
Megosztás:

Na gyerekek. Az év első sikerélménye a kocsimmal.

Önindító javítás történt. :icon13:

IndyCar-ban vettem bronzkeféket és kefetartót is, mert a boltos szerint szeretnek törni.

Ki is kaptam az önindítgatót, szétszedtem a hátulját és tényleg oda volt már. Pöppet túlkoptak a jelen. :icon13:

Kép róluk:http://komike.coldline.hu/images/N95/20120102213.jpg

Aztán beszereltem az újakat az új kefetartóba, mert tényleg törik a régi. :D

http://komike.coldline.hu/images/N95/20120102210.jpg

Most már úgy indít mint az álom. :devlish: Lehúztam a főtengely jeladót, hogy kicsit dolgoztassam az önindítót (ugye ilyenkor nem indul be), aztán annyira pörgeti már a motort a kis Valeo D6RA, hogy még az olajnyomás lámpa is kialudt indítózás közben. :lol: :D

Összerakva, letakarítva:

http://komike.coldline.hu/images/N95/20120102211.jpg

Zsííííír... Eta porszívó fej B) (az önindító is jó azért :devlish: )

Link to comment
Megosztás:

Na gyerekek. Az év első sikerélménye a kocsimmal.

Önindító javítás történt. :icon13:

IndyCar-ban vettem bronzkeféket és kefetartót is, mert a boltos szerint szeretnek törni.

Ki is kaptam az önindítgatót, szétszedtem a hátulját és tényleg oda volt már. Pöppet túlkoptak a jelen. :icon13:

Kép róluk: http://komike.coldline.hu/images/N95/20120102213.jpg

Aztán beszereltem az újakat az új kefetartóba, mert tényleg törik a régi. :D

http://komike.coldline.hu/images/N95/20120102210.jpg

Most már úgy indít mint az álom. :devlish: Lehúztam a főtengely jeladót, hogy kicsit dolgoztassam az önindítót (ugye ilyenkor nem indul be), aztán annyira pörgeti már a motort a kis Valeo D6RA, hogy még az olajnyomás lámpa is kialudt indítózás közben. :D :devlish:

Összerakva, letakarítva:

http://komike.coldline.hu/images/N95/20120102211.jpg

Csak ennyire szedted szét? Tisztítás belül? Zsírozás?

Nekem is meg kéne csinálni, de nincs lelkierőm nekiállni. Igaz hibátlanul dolgozik, de szerintem egy kis törődés jól esne neki.

140 ezret mentem vele csak én, és ki tudja öszesen mennyi van benne. :lol: Lehet hogy ráférne agy kis generál.

Link to comment
Megosztás:

Csak ennyire szedted szét? Tisztítás belül? Zsírozás?

Nekem is meg kéne csinálni, de nincs lelkierőm nekiállni. Igaz hibátlanul dolgozik, de szerintem egy kis törődés jól esne neki.

140 ezret mentem vele csak én, és ki tudja öszesen mennyi van benne. :lol: Lehet hogy ráférne agy kis generál.

Nem mertem szétszedni. Csak a kis fogaskerék tengelye kapott vékony zsírréteget. :D Ebben is bent van már a 112 ezer km, amióta előző gazdája megvette. De amúgy ennyi elég is volt neki, nagyon szépen indít már. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.