Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Igen. Így kell bekötni. Az ellenállás keresés meg úgy egyszerű, hogy a relé alján megnézed, hogy melyik láb a "J" jelű

nézegetem közben... a relén "I" van, J nincs, de a rajzból nezve a kapcsoló J-je megy a relé I-jére :-))

akkor innen méregetek...

Nekem is ilyen belső világolásom van. Nekem mezei szofita izzós, viszont elhalványuló funkciós. :lol:

nekem is ilyen ;) (amúgy újan majd 250 euróért!!! akartak hozni), de nem halvanyúl :D

hol lehet lassan halványuló IZZÓ-t találni? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

nézegetem közben... a relén "I" van, J nincs, de a rajzból nezve a kapcsoló J-je megy a relé I-jére :-))

akkor innen méregetek...

nekem is ilyen :D (amúgy újan majd 250 euróért!!! akartak hozni), de nem halvanyúl :D

hol lehet lassan halványuló IZZÓ-t találni? :lol: ;)

Nézd már meg a rajzot, amit Astrásgyerek linkelt, kérlek. :lol:

Amúgy egy kis elektronikával megoldottam a halványulást. De már 1 éve megcsináltam azt a bővített kapcsolási rajzot, aminél már ha ráadom a gyújtást vagy járómotor/gyújtáson jóval gyorsabban elhalványul az izzó és kpzár nyitásra felkapcsolnak 30 másodpercre a belső világítások, majd ezután a lassú elhalványulás funkció lép üzembe ha a 30 másodperc lejártáig nem nyitják ki valamelyik ajtót. :D Csak lusta vagyok összerakni. :P

Link to comment
Megosztás:

Amúgy egy kis elektronikával megoldottam a halványulást. De már 1 éve megcsináltam azt a bővített kapcsolási rajzot, aminél már ha ráadom a gyújtást vagy járómotor/gyújtáson jóval gyorsabban elhalványul az izzó és kpzár nyitásra felkapcsolnak 30 másodpercre a belső világítások, majd ezután a lassú elhalványulás funkció lép üzembe ha a 30 másodperc lejártáig nem nyitják ki valamelyik ajtót. :lol: Csak lusta vagyok összerakni. :D

az italamec 313 12V 5A GM 90 069 864-es relém alján I betű van...

továbbmérve megvan AZ ellenállás, 4.7k ohm (mérve is, színekből is), ami a TFK U 642B IC 2. lábára van kötve.

szerencsére megvan ennek az IC-nek az adatlapja, amiből az derűl ki, hogy 2.7 kOhm-os ellenállást kellene sorbakötni a 10 kOhm-ig váltózó (karba beszerelt) potméterrel. Ezzel 4 és 20 másodperc közötti törési időt lehet(ne) állítani.

Szóval 2.7 kOhm-os ellenállásra kell cserélni.

elméletileg

PS: azt a mindenttudó kapcsolási rajzot megosztod velünk? :lol:

Link to comment
Megosztás:

az italamec 313 12V 5A GM 90 069 864-es relém alján I betű van...

továbbmérve megvan AZ ellenállás, 4.7k ohm (mérve is, színekből is), ami a TFK U 642B IC 2. lábára van kötve.

szerencsére megvan ennek az IC-nek az adatlapja, amiből az derűl ki, hogy 2.7 kOhm-os ellenállást kellene sorbakötni a 10 kOhm-ig váltózó (karba beszerelt) potméterrel. Ezzel 4 és 20 másodperc közötti törési időt lehet(ne) állítani.

Szóval 2.7 kOhm-os ellenállásra kell cserélni.

elméletileg

PS: azt a mindenttudó kapcsolási rajzot megosztod velünk? :lol:

Ez az az ellenállás ugye? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Igen, pont ilyen. :P

Kezd hasonlítani az autónk! :lol: :D :D

...

Amúgy egy kis elektronikával megoldottam a halványulást. De már 1 éve megcsináltam azt a bővített kapcsolási rajzot, aminél már ha ráadom a gyújtást vagy járómotor/gyújtáson jóval gyorsabban elhalványul az izzó és kpzár nyitásra felkapcsolnak 30 másodpercre a belső világítások, majd ezután a lassú elhalványulás funkció lép üzembe ha a 30 másodperc lejártáig nem nyitják ki valamelyik ajtót. ;) Csak lusta vagyok összerakni. :D

Ezt én is szeretném megcsinálni, de arra gondoltam, hogy szerzek valahonnan ilyen elektronikát amiben (pl a vw skoda audi típusoknál) ez megvan gyárilag, legalábbis az újakban, az vajon magában a lámpában van, vagy esetleg külön a biztitáblánál? :lol:

Link to comment
Megosztás:

másképp néz ki az enyém, de ha az van a J/I láb és az IC 2. lába között, akkor hajrá!

láttam olyan Omega térképolvasós lámpát, amin gyárilag rajtavolt a halványító elektronika (mindenféle extrák nélkül, csak le-dimmelt)

Igen, azon van. ( nekem is I-van rajta)

Biztos van sokféle, nekem csak a sima jutott. :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok sorstársak

a km óra kicserélése (fordulnélküliről fordulatszámmérősre), során sikerült elszakítani a hátsó fóliát, ráadásul ott ahol egy áramszál fut, azóta a mutatók "furcsaságokat" mutatnak. próbáltam vhogy összeeszkábálni átmeneti sikerrel. kérdés, hogy csak a fóliát lehet-e cserélni vagy mi kuka? :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok sorstársak

a km óra kicserélése (fordulnélküliről fordulatszámmérősre), során sikerült elszakítani a hátsó fóliát, ráadásul ott ahol egy áramszál fut, azóta a mutatók "furcsaságokat" mutatnak. próbáltam vhogy összeeszkábálni átmeneti sikerrel. kérdés, hogy csak a fóliát lehet-e cserélni vagy mi kuka? :lol:

Az a baj, hogy szerinem aki órát árul az nem adja el róla a fóliát mert ugye anélkül nem jó. Meg kellene próbálni összekötni a sérült részeket.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok sorstársak

a km óra kicserélése (fordulnélküliről fordulatszámmérősre), során sikerült elszakítani a hátsó fóliát, ráadásul ott ahol egy áramszál fut, azóta a mutatók "furcsaságokat" mutatnak. próbáltam vhogy összeeszkábálni átmeneti sikerrel. kérdés, hogy csak a fóliát lehet-e cserélni vagy mi kuka? :lol:

Szerintem meg lehet azt forrasztani valahogy. :lol:

Nem kuka az még. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom érdemes e átalakitani. Nekem nem sikerült, pedig több ellenállással is próbálkoztam. Keresni kell omegáét. A száma 90 494 187.

Igaz én ma nem jártam sikerrel. Bemásztam 5 omegába, de egyikben sem volt már benne. Azt hiszem, megkérem Brekit hogy gyártson nekem egyet. :D

Azért egy omega belsővilágítás eljött velem. :lol: Térképolvasós. Kitakaritom, és ledes izzóval bekerül az astrába.

Amugy boltban is érdeklődtem a relé után. Utángyártott nincs, a gyári meg 14 ezer lenne. :D

Rendben, találtam is a garázsban egyet. Átalakítom neked. ;)

az italamec 313 12V 5A GM 90 069 864-es relém alján I betű van...

továbbmérve megvan AZ ellenállás, 4.7k ohm (mérve is, színekből is), ami a TFK U 642B IC 2. lábára van kötve.

szerencsére megvan ennek az IC-nek az adatlapja, amiből az derűl ki, hogy 2.7 kOhm-os ellenállást kellene sorbakötni a 10 kOhm-ig váltózó (karba beszerelt) potméterrel. Ezzel 4 és 20 másodperc közötti törési időt lehet(ne) állítani.

Szóval 2.7 kOhm-os ellenállásra kell cserélni.

elméletileg

Egyetlen dologban sántít az elméleted......csak 5K-s poti van a karban. Legalább is amit nekem lemértek, abban akkora volt, de Tiv is azt írta, hogy keveset szabályoz.......ergó kicsi a poti.

Az enyém ilyen..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

elvileg ha a műanyag védőfóliát leszedem s sérülésnél össze lehet forrassztani ? ha igen mivel? cinnel?

Forrasztóónnal. :lol: Kicsit érdesítsd fel a fémszálat, és valami savas anyaggal marasd meg. Én pl. rozsdamarót szoktam használni. Aztán finoman hidald át cinnel a szakadást. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Közben találtam a műhelyben még 2db ugyanilyen ablaktörlő relét.

ezek megint másfajták, de a GM számuk ugyanaz.

ilyenek.

Esetleg a tied is ilyen fajta? :lol:

igen, a középső, az BINGÓ.

több gyártó van, változó megvalósításokkal ugyanarra a célra.

nem volt még időm cínezgetni, ha van valami eredményed... várom :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen, a középső, az BINGÓ.

több gyártó van, változó megvalósításokkal ugyanarra a célra.

nem volt még időm cínezgetni, ha van valami eredményed... várom :D

Annyi a nyűgöm vele, hogy nem tudom, hogy milyen ellenállást tegyek a helyére... tudnál linkelni egy képet? :lol:

Tudom, hogy a vonalak jelentik hogy milyen, de... ehhez meg én nem értek. :D

Voltam a műszerész haveromnál, de az meg inkább udvarol, mintsem az én bajommal foglalkozna ;) :P mondjuk megértem... :lol:

Holnap délelőtt megpróbáljuk megcsinálni, és délután meg beszerelem az autóba is.

Szereztem csatlakozót, így szakszerűbben megoldhatom. :D

az mindegy, hogy melyik oldalával forrasztom be az ellenállást?

a képen a 2 ugyanolyan relé ugyanolyan alkatrészekkel van szerelve, csak van ellenállás, ami fordítva van beforrasztva. :D

Link to comment
Megosztás:

Annyi a nyűgöm vele, hogy nem tudom, hogy milyen ellenállást tegyek a helyére... tudnál linkelni egy képet? :lol:

Tudom, hogy a vonalak jelentik hogy milyen, de... ehhez meg én nem értek. :D

Voltam a műszerész haveromnál, de az meg inkább udvarol, mintsem az én bajommal foglalkozna ;) :P mondjuk megértem... :lol:

Holnap délelőtt megpróbáljuk megcsinálni, és délután meg beszerelem az autóba is.

Szereztem csatlakozót, így szakszerűbben megoldhatom. :D

az mindegy, hogy melyik oldalával forrasztom be az ellenállást?

a képen a 2 ugyanolyan relé ugyanolyan alkatrészekkel van szerelve, csak van ellenállás, ami fordítva van beforrasztva. :D

Hoppá, a tiéd nem BC-s? Nekem öt szál van abban a csatiban. A kar végén meg a két gomb. Valamit majd rákötök. :D

Link to comment
Megosztás:

Annyi a nyűgöm vele, hogy nem tudom, hogy milyen ellenállást tegyek a helyére... tudnál linkelni egy képet? :lol:

Tudom, hogy a vonalak jelentik hogy milyen, de... ehhez meg én nem értek. :D

Voltam a műszerész haveromnál, de az meg inkább udvarol, mintsem az én bajommal foglalkozna ;) :P mondjuk megértem... :lol:

Holnap délelőtt megpróbáljuk megcsinálni, és délután meg beszerelem az autóba is.

Szereztem csatlakozót, így szakszerűbben megoldhatom. :D

az mindegy, hogy melyik oldalával forrasztom be az ellenállást?

a képen a 2 ugyanolyan relé ugyanolyan alkatrészekkel van szerelve, csak van ellenállás, ami fordítva van beforrasztva. :D

Az mindegy. Ez nem dióda. :D

Amúgy nekem a képeden a három közül a bal oldali van. Lucas (lehet azért, mert angol összeszerelésű a verdám? :D)

Nem sajna nem BC-s.

Lemértem én is a potit, nekem ezeket az értékeket mutatta a multiméter:

0,59-5,06

Tehát 5k-s a potméter. :D

Egyébként keresni kéne omega relé belsejéről képet, hogy azon mekkora értékű ellenállás van. Az a tuti. :D

Link to comment
Megosztás:

Az mindegy. Ez nem dióda. :lol:

Amúgy nekem a képeden a három közül a bal oldali van. Lucas (lehet azért, mert angol összeszerelésű a verdám? :D)

Tehát 5k-s a potméter. :lol:

Egyébként keresni kéne omega relé belsejéről képet, hogy azon mekkora értékű ellenállás van. Az a tuti. :D

Ez jó valamire?

Elvileg Omi kapcsolási rajz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.