Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tegnap majdnem kigyulladt a kocsim az M7-esen. Asszony tolta neki kb150-el mikor egyszercsak minden elment. A gép + +állt mint a szög. Megálltunk és nagy füst jött elölről, kiugrottam és látom hogy az önindítónál a kábel szét van égve. Lecsavartam minden kábelt indítóról és generátoról, és még mindíg szikrázott az akksi saru mikor visszaraktam és mind a két kábel tűz forró volt(az ujjamat is megégette).A kötegben a + és test össze volt égve.

Levontattuk a kocsit velencére, majd felhívtam az emberemet hozzon egy másik köteget. Elhozta, felraktam, és a kocsi indult. Minden renben van. Ez mi a szent szar lehetett :?: Arra gondoltam hogy a indítórol lelazult a kábel és letestelt,bár akkor szerintem nem kap elég áramot hogy induljon.

Link to comment
Megosztás:

ja pont ilyen...lehet, hogy gyárilag sóherkodtak opelék???

fakkk :x

Elképzelhető, hogy gyárilag így van. Nekem mondjuk pont mind a két ablakon működik a dolog, de több olyan - igaz nem Opel - autóban ültem már, amelyikben csak a vezető oldali első ablak automatikus. De szét kell szedni és megnézni, mert lehet, hogy csak el van oxidálódva, vagy koszolódva a kapcsoló elektronikája.

Link to comment
Megosztás:

Elképzelhető, hogy gyárilag így van. Nekem mondjuk pont mind a két ablakon működik a dolog, de több olyan - igaz nem Opel - autóban ültem már, amelyikben csak a vezető oldali első ablak automatikus. De szét kell szedni és megnézni, mert lehet, hogy csak el van oxidálódva, vagy koszolódva a kapcsoló elektronikája.

opelnél gyárilag csak a vezető oladalon volt ilyen kényelmi funkció mármint f astránál... ami érdekes kollegám c18xe caravan és gyári emelő és kipróbáltam a poén kedvéért 1ik jobb1es utazásom során és azóta van benne kényelmi funkció :lol: ki érti eztet...

Link to comment
Megosztás:

opelnél gyárilag csak a vezető oladalon volt ilyen kényelmi funkció mármint f astránál... ami érdekes kollegám c18xe caravan és gyári emelő és kipróbáltam a poén kedvéért 1ik jobb1es utazásom során és azóta van benne kényelmi funkció :lol: ki érti eztet...

Nekem mindkét oladlon gyárilag ilyen. :roll:

Link to comment
Megosztás:

a ködlámpa a lökhárító mögötti fémre van rögzítve

az ablak programzása úgy megy, hogy a két végállásban (fent és lent) 1-2 másodpercig nyomvatartod a gombot (kattanásig)

Ez érdekes, nekem a lökhárítón voltak a felfogatási pontok.Ilyen kis műa. fülek. :roll: Én is utólag rakattam bele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.