Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Lámpakapcsoló világítása.

Most nekiálltam minden elektromos cuccot rendbe tenni az autónál. Lámpakapcsoló mint kiderült világít alapesetben. Na ez nekem tök új volt, mikor a 2. opelt megvettem. Réginél fényerő szabályozós volt, újnál meg nem. Gondoltam átteszem, de előtte izzócsere. Kapcsoló kiszed, majd szétborít. A belsejében egy a kapható rizsszemizzónál kisebb égő volt, de nagyjából azért méret kompatibilis a rizsszemmel. Kiforrasztottam, majd be a rizszemet, és azóta már világít is a kapcsolóm. :)

Ami érdekes a 2 kapcsoló mechanikája tök más. Egyikben föl-le húzigál valami csúszkálós érintkezőt a tengely, míg másiknál körbe forgatja az érintkezőket. Ez a körbeforgatós kapcsoló sokkal bonyolultabb. 2 db kis golyó meegy be egy kis csőbe, amiben egy rugó is van... Nah ezzel el lehet játszani, ha valaki szétszedte... összerakása kb 30 perc volt elsőre. Másodszor már megvolt a technika... Ha valaki kéri elmesélem hogyan lehet.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

...

Heló!

Én meg úgy oldottam meg, hogy szétkaptam az egészet, házat is lebontottam, tengelyt kivettem. Kicsit megcsiszoltam a tengelyt, mert eléggé rozsdás volt, aztán kapott vastagon zsírt. Aztán menetet fúrtam a szegecsek helyére (mert ugye szegecselt alapból), 4-s csavarokkal összeraktam és azóta is szolgál. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Némi infót mondanék a hátsó ablaktörlőmotorokról. ....

Na ezt egyszerűen kivédtem, rendszeresen használom a hátsó ablaktörlőt. :D

Lámpakapcsoló világítása.

Most nekiálltam minden elektromos cuccot rendbe tenni az autónál. Lámpakapcsoló mint kiderült világít alapesetben. Na ez nekem tök új volt, mikor a 2. opelt megvettem. Réginél fényerő szabályozós volt, újnál meg nem. Gondoltam átteszem, de előtte izzócsere. Kapcsoló kiszed, majd szétborít. A belsejében egy a kapható rizsszemizzónál kisebb égő volt, de nagyjából azért méret kompatibilis a rizsszemmel. Kiforrasztottam, majd be a rizszemet, és azóta már világít is a kapcsolóm. :)

Ami érdekes a 2 kapcsoló mechanikája tök más. Egyikben föl-le húzigál valami csúszkálós érintkezőt a tengely, míg másiknál körbe forgatja az érintkezőket. Ez a körbeforgatós kapcsoló sokkal bonyolultabb. 2 db kis golyó meegy be egy kis csőbe, amiben egy rugó is van... Nah ezzel el lehet játszani, ha valaki szétszedte... összerakása kb 30 perc volt elsőre. Másodszor már megvolt a technika... Ha valaki kéri elmesélem hogyan lehet.

Akkor eddíg te vagy a rekorder, nekem 2 óra a szintidőm. :D

Link to comment
Megosztás:

Na ezt egyszerűen kivédtem, rendszeresen használom a hátsó ablaktörlőt. :D

Akkor eddíg te vagy a rekorder, nekem 2 óra a szintidőm. :D

:D A trükk az a lukacskákban van... csavarhúzóval fel kell nyomni a fehér érintkező tartókat, és nem billegnek, tehát passzolni fognak rúgós kis csapokra. A golyót meg először nyomd bele a fehér tengelybe, és úgy dugd bele a házba.. :)

Link to comment
Megosztás:

:D A trükk az a lukacskákban van... csavarhúzóval fel kell nyomni a fehér érintkező tartókat, és nem billegnek, tehát passzolni fognak rúgós kis csapokra. A golyót meg először nyomd bele a fehér tengelybe, és úgy dugd bele a házba.. :D

Hát nem tudom a kocsit felgyujtással fegyegettem az asszony a telefonon lógott mikor hívja a diliházat, aztán az asztal alatt végül nagy nehezen visszaraktam. :)

Link to comment
Megosztás:

Lámpakapcsoló világítása.

Most nekiálltam minden elektromos cuccot rendbe tenni az autónál. Lámpakapcsoló mint kiderült világít alapesetben. Na ez nekem tök új volt, mikor a 2. opelt megvettem. Réginél fényerő szabályozós volt, újnál meg nem. Gondoltam átteszem, de előtte izzócsere. Kapcsoló kiszed, majd szétborít. A belsejében egy a kapható rizsszemizzónál kisebb égő volt, de nagyjából azért méret kompatibilis a rizsszemmel. Kiforrasztottam, majd be a rizszemet, és azóta már világít is a kapcsolóm. :)

Ami érdekes a 2 kapcsoló mechanikája tök más. Egyikben föl-le húzigál valami csúszkálós érintkezőt a tengely, míg másiknál körbe forgatja az érintkezőket. Ez a körbeforgatós kapcsoló sokkal bonyolultabb. 2 db kis golyó meegy be egy kis csőbe, amiben egy rugó is van... Nah ezzel el lehet játszani, ha valaki szétszedte... összerakása kb 30 perc volt elsőre. Másodszor már megvolt a technika... Ha valaki kéri elmesélem hogyan lehet.

Az egyiket korábban én is szétfúrtam, és szétkaptam. Ott nem sok mondent tudtam alakítani, mert nem az volt a fő probléma, hogy beállt, hanem ez a kapcsoló. A szegecsek helyét én is átfúrtam, csak mivel a végzettségem informatikus, így a számítógépházaknál használt lemezcsavarokkal húztam rá a lemezt a házra. Igazából 2 előnye van. Nem kell menetet vágni, és nincsen szükség anyákra. :D

Link to comment
Megosztás:

Erre ment volna... :D

Heló!

Én meg úgy oldottam meg, hogy szétkaptam az egészet, házat is lebontottam, tengelyt kivettem. Kicsit megcsiszoltam a tengelyt, mert eléggé rozsdás volt, aztán kapott vastagon zsírt. Aztán menetet fúrtam a szegecsek helyére (mert ugye szegecselt alapból), 4-s csavarokkal összeraktam és azóta is szolgál. :)

Az egyiket korábban én is szétfúrtam, és szétkaptam. Ott nem sok mondent tudtam alakítani, mert nem az volt a fő probléma, hogy beállt, hanem ez a kapcsoló. A szegecsek helyét én is átfúrtam, csak mivel a végzettségem informatikus, így a számítógépházaknál használt lemezcsavarokkal húztam rá a lemezt a házra. Igazából 2 előnye van. Nem kell menetet vágni, és nincsen szükség anyákra. smile.gif

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom a kocsit felgyujtással fegyegettem az asszony a telefonon lógott mikor hívja a diliházat, aztán az asztal alatt végül nagy nehezen visszaraktam. :)

Azzal énis nagyon megszenvdtem...aztán kb 1 ora kinlódás után egyszerübbnek láttam a garázsban megkeresni egy másik kapcsolót, és berakni azt...letettem a régi kapcsolóról, mondom nemfog sikerülni, már tiszta idegbeteg voltam :D aztán mikor betettem a másik kapcsolót a kocsiba (közben kicsit lenyugodtam), vissza bejöttem, és már csak azértis összeraktam még egy plusz fél óra alatt :D szal ugy kb 1,5 ora kelett nekemis :D meg sztem vagy 4-5ször kúsztam végig a szobán a rugókat vagy a golyócskákat keresve xD

Link to comment
Megosztás:

Azzal énis nagyon megszenvdtem...aztán kb 1 ora kinlódás után egyszerübbnek láttam a garázsban megkeresni egy másik kapcsolót, és berakni azt...letettem a régi kapcsolóról, mondom nemfog sikerülni, már tiszta idegbeteg voltam :) aztán mikor betettem a másik kapcsolót a kocsiba (közben kicsit lenyugodtam), vissza bejöttem, és már csak azértis összeraktam még egy plusz fél óra alatt :D szal ugy kb 1,5 ora kelett nekemis :D meg sztem vagy 4-5ször kúsztam végig a szobán a rugókat vagy a golyócskákat keresve xD

Ezért kell cipős dobozba szerelni az ilyet. :D Onnan nehezebben esik le a földre mint amúgy. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezért kell cipős dobozba szerelni az ilyet. :D Onnan nehezebben esik le a földre mint amúgy. :D

Először nekem is elgurultak a lamináltpadlón a szoba elejéből a végébe... mágnes elő, és keresés. Kb 3 perc alatt előkerült... Na utána jött a megoldás! Pici zsírt rá! Jobban tapad. Akkor már kisebb volt a gurulási tényezője! :D Jó ötlet ez a cipős doboz. :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki szedte már szét a magasságállítót? Most szeretném, de úgy érzem ahhoz sajnos bontani kell az egész légbeömlős műanyagot, mert kiszedni sem tudom a helyéről. A lámpakapcsoló könnyen kijön hátulról megtolva, de itt hiába tologattam... meg sem moccant! :S Ebben is égőt kellene cserélni. Egyébként most jöttem rá, hogy a karácsonyfa fűzéren jó sok apró 12v-os égőcske van, a szivárvány minden színében. Kipróbálom, hátha megoldható. :)

Link to comment
Megosztás:

Valaki szedte már szét a magasságállítót? Most szeretném, de úgy érzem ahhoz sajnos bontani kell az egész légbeömlős műanyagot, mert kiszedni sem tudom a helyéről. A lámpakapcsoló könnyen kijön hátulról megtolva, de itt hiába tologattam... meg sem moccant! :S Ebben is égőt kellene cserélni. Egyébként most jöttem rá, hogy a karácsonyfa fűzéren jó sok apró 12v-os égőcske van, a szivárvány minden színében. Kipróbálom, hátha megoldható. :)

Nem kell ahhoz szétszedni semmit. A kapcsoló felett és alatt benyomsz egy vékony lemezt, aminek a végét meghajlítod.

Simán kihúzható minden kapcsoló bontás nélkül. :D

Szedtünk már szét néhányan ilyesmit. Az enyém pl. ilyen lett: ----KATT IDE---

Link to comment
Megosztás:

Valaki szedte már szét a magasságállítót? Most szeretném, de úgy érzem ahhoz sajnos bontani kell az egész légbeömlős műanyagot, mert kiszedni sem tudom a helyéről. A lámpakapcsoló könnyen kijön hátulról megtolva, de itt hiába tologattam... meg sem moccant! :S Ebben is égőt kellene cserélni. Egyébként most jöttem rá, hogy a karácsonyfa fűzéren jó sok apró 12v-os égőcske van, a szivárvány minden színében. Kipróbálom, hátha megoldható. :D

Simán kiszedhető pedig.... :)

Link to comment
Megosztás:

Szobába valahogy kényelmesebb...a cipösdobozba nem férek bele :)

Mondjuk viccet félretéve nemis rossz ötlet :D

Akkor már fürdőkád, csak be kell dugni a lefolyót. :D

Valaki szedte már szét a magasságállítót? Most szeretném, de úgy érzem ahhoz sajnos bontani kell az egész légbeömlős műanyagot, mert kiszedni sem tudom a helyéről. A lámpakapcsoló könnyen kijön hátulról megtolva, de itt hiába tologattam... meg sem moccant! :S Ebben is égőt kellene cserélni. Egyébként most jöttem rá, hogy a karácsonyfa fűzéren jó sok apró 12v-os égőcske van, a szivárvány minden színében. Kipróbálom, hátha megoldható. :D

Jó a füzér izzója, de csak a 20égősé, mert az 12-14Voltos. Nekem is lyen van a TID-ben, de csak a piros ad szép fényt , próbáltam kéket-sárgát-zöldet azok nem voltak szépek.

Link to comment
Megosztás:

Mennyiért mondták az alvázvédőzést, és mennyire mit hol az autón? :)

Hát ismerős csinálja (fater munkatársa), az alján mindent "levéd", mást nem kell csinálnia szerencsére. Amúgy fehérváron. És kb. 35 ért.

Ez a téma nem igazán elektromos. :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!

A kérdésem az lenne, hogy ki lehete házilag multiméterrel merni a folytószelep potmétert, léptetőmotort és a befecskendezőt???

És ha ez lehetséges akkor valaki megmondaná, hogy, hogy kell csinálni?

A motor C18NZ 93-as.

Előre is köszönöm.

A folytószelepet nem tudom, annak csak gondolom adott ellenállása van az adott pozícióban, a léptetőmotornál meg az ijektornál meg szakadást lehet nézni szerintem mert mindegyikben tekercs működik. Az injektor nyit-zár a léptetőmotor meg ki-be mozgatja a kúpot.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!!

A kérdésem az lenne, hogy ki lehete házilag multiméterrel merni a folytószelep potmétert, léptetőmotort és a befecskendezőt???

És ha ez lehetséges akkor valaki megmondaná, hogy, hogy kell csinálni?

A motor C18NZ 93-as.

Előre is köszönöm.

A fojtószelep potit egy multiméterrel ki lehet mérni, véghelyzettől véghelyzetig eltekered lassan, és figyeled, hogy egyenletesen változik-e az értéke. Ha közben pillanatokra szakadást is produkál, akkor csere, mert elkopott.

A léptetőmotort csak szakadásra tudod kimérni, ahogy Zotya írta.

Az injektort szintén szakadásra tudod ellenőrizni, bár a porlasztási képét is meg lehet nézni, ha a kocsi AC-pumpájával megtáplálva 12V-ot adsz rá (de ne túl sokáig, mert leéghet).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.