Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Én kifelé szoktam húzni a kábelt belőle :D De ha vissza is tunkolom, nem hajtom szét, csak belenyomom mindig :)

Hát ez az! Itt van a kutya elásva! Nem próbáltál még olyan komoly feladatot kivitelezni, mint amire én keresek most megoldást :)

Link to comment
Megosztás:

Tekerd be szigszalaggal, azt kész :D

Ettől azért komolyabb dolgot eszeltem ki. Szereztem szilikonbevonatos, üvegszálszövésű védőcsövet, azt vágtam hosszába, bele a kábel és néhány helyen bandázsszalaggal körbeteker. Szigszalag önmagában szerintem nagyon gáz, főleg amikor vmi, hibát kell keresni. Nyári egyik feladat pont az ilyen szigszalagos vezetékek kibontása és cseréje lesz.

Link to comment
Megosztás:

Most a beszerzési forrást keresed, vagy próbálod begyömöszölni a mazzagokat? :)

Egyiket sem. Az én kábeleim rendezettek :P (és most különben is vissza kell fognom magam, mert mióta teleszkópokkal nyílik a motorháztetőm, állandóan nyitogatni akarom :D :) :D )

Link to comment
Megosztás:

Igen a fekete az. Nekem azok nem szoktak törni. Legalábbis épületen belül tálcákban-Rackszekrényben nem szokott. Mondjuk az is igaz hogy 15-20 centinél hosszabb részen nem szoktam vágni, lehet hogy ha hosszabban próbálnám nekem is sz.r lenne :D

Fekete az erősített kivitelű, szürke a lépésálló. :)

Link to comment
Megosztás:

Fekete az erősített kivitelű, szürke a lépésálló. :D

Viszont szerintem mindkettő csak arra alkalmas, hogy egyik végén bedugsz kábelt, másik végén ki. Hosszában hasítani és úgy beletenni kábelt nem tudsz, vagy csak hatalmas anyázások közepette. Én legalábbis föladtam amikor ptóbálkoztam vele

Link to comment
Megosztás:

Fekete az erősített kivitelű, szürke a lépésálló. :P

Azt nemtom hogy mi a hivatalos, de hogy amikor ráléptem a feketére az nem roppant össze, amikor a szürkét tapostam az meg kilapult mint a franc, az ziher :D Most is összetapostam egyet, csak úgy próbaképp :) (és a feketén majdnem zakóztam :) )

Most lépnem kell Budafokra, de este mellékelek képet is ha nem felejtem el :D

Link to comment
Megosztás:

Azt nemtom hogy mi a hivatalos, de hogy amikor ráléptem a feketére az nem roppant össze, amikor a szürkét tapostam az meg kilapult mint a franc, az ziher :D Most is összetapostam egyet, csak úgy próbaképp :) (és a feketén majdnem zakóztam :) )

Most lépnem kell Budafokra, de este mellékelek képet is ha nem felejtem el :D

Én egyszer ásvényvizes flakonra ugrottam rá páros lábbal, hogy kilapítom, csak rajta volt a kupak :P mindezt az egész osztály szeme láttára a paradicsom földön, ahol voltunk őszimunkán :D

Link to comment
Megosztás:

Azt nemtom hogy mi a hivatalos, de hogy amikor ráléptem a feketére az nem roppant össze, amikor a szürkét tapostam az meg kilapult mint a franc, az ziher :D Most is összetapostam egyet, csak úgy próbaképp :D (és a feketén majdnem zakóztam :) )

Most lépnem kell Budafokra, de este mellékelek képet is ha nem felejtem el :P

Fekete sem roppan össze természetesen. Amúgy ne arra a világos szürkére gondolj. Arra a szürkére gondoltam, ami nagyon sötétszürke... :) Van itthon néhány (száz :D) méter szürkém, lépésállóban. Behoztam, anyám néz nagyot, felvettem az acéltalpas bakancsomat és ráugrottam. Kibírta. :o Aki ismer annyira, az tudja, hogy nagyot tudok ugrani. :D

Link to comment
Megosztás:

Fekete sem roppan össze természetesen. Amúgy ne arra a világos szürkére gondolj. Arra a szürkére gondoltam, ami nagyon sötétszürke... :D Van itthon néhány (száz :D) méter szürkém, lépésállóban. Behoztam, anyám néz nagyot, felvettem az acéltalpas bakancsomat és ráugrottam. Kibírta. :P Aki ismer annyira, az tudja, hogy nagyot tudok ugrani. :)

Ismerlek, de ezek szerint annyira nem . :)

Link to comment
Megosztás:

Uraim! Lehet, hogy blőd a kérdés, de a központi zár index visszajelzőjét (két pozitív szál) hol a legegyszerűbb rákötni az indexre?

(A vészvillogónál próbálkoztam volna, de egyszerűen képtelenség hozzáférni.)

Bal oldalon van a küszöbburkolat alatt kettő nagy csatlakozó. Ott érdemes.

Link to comment
Megosztás:

A műszerfal alatt kisebb meló áthúzni a madzagot. :D

De csak azért, mert én így csináltam. :)

Döntse el, hogy melyik az egyszerűbb: két ülés és két küszöbburkolat leszerelése, vagy műszeregység, középkonzol (fűtéskonzol is) és kesztyűtartó kiszerelése, valamint a jobb küszöbburkolat.

Link to comment
Megosztás:

Döntse el, hogy melyik az egyszerűbb: két ülés és két küszöbburkolat leszerelése, vagy műszeregység, középkonzol (fűtéskonzol is) és kesztyűtartó kiszerelése, valamint a jobb küszöbburkolat.

A kesztyűtartót elég kiszedni hozzá. A küszöbburkolat meg így is, úgy is ugrik. Pár szál drót miatt eszembe sem jutna kiszedni az üléseket :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.