Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Jaja, erre én is rájöttem időközben sajna :D ! Azt hittem hogy ha O állásban van akkor ugrik csak ki, hát tévedtem! A helyzetjelzőnél is kiugrott már nekem.. :) Mindegy azóta már nagyüzemben keresek helyette egy másikat, már van egy-két jelentkező akinek van felesleges eladó példánya! :)

Itt is van egy egész olcsó, de nem tudom a tiédbe jó-e ránézésre igen, rá lehetne kérdezni....Klikk! Erre viszont írja, hogy jó: Klikk 2.

Link to comment
Megosztás:

Itt is van egy egész olcsó, de nem tudom a tiédbe jó-e ránézésre igen, rá lehetne kérdezni....Klikk! Erre viszont írja, hogy jó: Klikk 2.

Köszi a linkeket bár ennél olcsóbb ajánlatokat kaptam! Amúgy mindkét kapcsoló jó az enyémbe, legalábbis FPepe azt mondta nekem, akkor gondolom ez így is van! :D

Amúgy még arra is gondoltam hogy ha lenne valakinek rossz világításkapcsolója még azt is átvenném tőle ugyanis nekem a kapcsoló mechanikára, erre a golyós hülyeségre lenne szükségem gyári állapotában, a helyén! :)

A kettőből (az én mostani rosszam illetve az átvett hibás kapcsolóból) csinálnék egy jót tartalékba! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a linkeket bár ennél olcsóbb ajánlatokat kaptam! Amúgy mindkét kapcsoló jó az enyémbe, legalábbis FPepe azt mondta nekem, akkor gondolom ez így is van! :D

Amúgy még arra is gondoltam hogy ha lenne valakinek rossz világításkapcsolója még azt is átvenném tőle ugyanis nekem a kapcsoló mechanikára, erre a golyós hülyeségre lenne szükségem gyári állapotában, a helyén! :)

A kettőből (az én mostani rosszam illetve az átvett hibás kapcsolóból) csinálnék egy jót tartalékba! :)

Kár hogy nem laksz közelebb, akkor összeraknám neked. :D

Link to comment
Megosztás:

Kár hogy nem laksz közelebb, akkor összeraknám neked. :D

Az a baj hogy tényleg azóta sem találom azt az idióta golyót! :D :) Így most a tegnapi napra úgy sikerült összeraknom hogy csak az egyik felében van meg a másikban nincs, persze így sokkal akadosabb a kapcsoló, de nem vészes (legalábbis ideiglenes megoldásként).

Amúgy tényleg megnézném hogy milyen technikával rakod össze mert én amit itt szenvedtem vele 3 óra alatt az már durva volt! Minden általam vélt megoldást kipróbáltam de nem jártam sikerrel! :)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy tényleg azóta sem találom azt az idióta golyót! :D :) Így most a tegnapi napra úgy sikerült összeraknom hogy csak az egyik felében van meg a másikban nincs, persze így sokkal akadosabb a kapcsoló, de nem vészes (legalábbis ideiglenes megoldásként).

Amúgy tényleg megnézném hogy milyen technikával rakod össze mert én amit itt szenvedtem vele 3 óra alatt az már durva volt! Minden általam vélt megoldást kipróbáltam de nem jártam sikerrel! :D

Amúgy köszi a szándékot, rendes vagy! :D Szerintem te se akarnál ezen mégegyszer idegeskedni.. :)

Nekem is órákba telt, majd egyszer ha nagyon pihent leszek szétszedem mégegyszer, és csinálok róla videót. :P

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy tényleg azóta sem találom azt az idióta golyót! :D :) Így most a tegnapi napra úgy sikerült összeraknom hogy csak az egyik felében van meg a másikban nincs, persze így sokkal akadosabb a kapcsoló, de nem vészes (legalábbis ideiglenes megoldásként).

Amúgy tényleg megnézném hogy milyen technikával rakod össze mert én amit itt szenvedtem vele 3 óra alatt az már durva volt! Minden általam vélt megoldást kipróbáltam de nem jártam sikerrel! :D

Ha lesz másik, és ki akarnád dobni, akkor érdekelne. (én még nem szedtem szét, de LED-ezni akarom, és jó lenne egy tarcsi, még akkor is ha amúgy összerakhatatlan :) )

Link to comment
Megosztás:

Nekem is órákba telt, majd egyszer ha nagyon pihent leszek szétszedem mégegyszer, és csinálok róla videót. :)

De szerintem némavideó legyen mert máskülönben csak a folyamatos anyázást lehet majd hallani.. :) :D :P :D Én is egy türelmes ember vagyok de a végére már nekem is felforrt az agyvizem.. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha lesz másik, és ki akarnád dobni, akkor érdekelne. (én még nem szedtem szét, de LED-ezni akarom, és jó lenne egy tarcsi, még akkor is ha amúgy összerakhatatlan :) )

Oké, majd akkor visszatérünk rá! :) Amúgy nem összerakhatatlan mert összeraktam, mindösszesen egy csapágygolyó hiányzik belőle, de minden működik rajta.. :D

Én amúgy azmiatt szedtem szét mert kiégett a világítása! Szereztem hozzá izzót, beforasztottam a helyére de az összerakásnál jöttek a gondok..

Link to comment
Megosztás:

Ha lesz másik, és ki akarnád dobni, akkor érdekelne. (én még nem szedtem szét, de LED-ezni akarom, és jó lenne egy tarcsi, még akkor is ha amúgy összerakhatatlan :D )

Igazából az a titka, hogy a ledezéshez nem kötelezi kiugrasztani a golyókat:

147359-20110101-XrREyA.jpgIzzós.

147360-20110101-nw7N6S.jpgLedezett.

Link to comment
Megosztás:

Az nem valószínű. Esetleg megnézheted az ajtók tövénél a nyomókapcsolót, nem hiszem hogy egyszerre adta meg magát minkettő, de mit lehet tudni. Előfordul, hogy eloxidálódik, és nem adja a testet.

Nem lehetetlen, hogy a fagy miatt nem műxik, nekünk az Omegán kezdték el a kapcsolók ezt játszani mostanában. Nézd meg, hogy az ajtó kinyitásakor a gomb kiugrik-e egyáltalán, lehet, hogy egy kis WD40 megoldja a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Az előbb kicseréltem a generátor feszültség szabályozót,mert felkapcsolt világítással csak kb. 13,5 körül töltött.

Világítás nélkül pedig 14,5 körül egy darabig,azután visszaesett 13,5-re.Régebben mindkét esetben fix 13,9 volt.

Most annyi változott,hogy terhelés nélkül megvan a fix 13,9 de terhelve csak 13,6.

Annyi a kérdés,hogy elég-e a 13,6? Ha kevés,akkor mi okozhatja még? :D

Bosch generátor,banner 55Ah akkumulátorral.

Link to comment
Megosztás:

Az előbb kicseréltem a generátor feszültség szabályozót,mert felkapcsolt világítással csak kb. 13,5 körül töltött.

Világítás nélkül pedig 14,5 körül egy darabig,azután visszaesett 13,5-re.Régebben mindkét esetben fix 13,9 volt.

Most annyi változott,hogy terhelés nélkül megvan a fix 13,9 de terhelve csak 13,6.

Annyi a kérdés,hogy elég-e a 13,6? Ha kevés,akkor mi okozhatja még? :D

Hány éves az akksid?

Link to comment
Megosztás:

Az előbb kicseréltem a generátor feszültség szabályozót,mert felkapcsolt világítással csak kb. 13,5 körül töltött.

Világítás nélkül pedig 14,5 körül egy darabig,azután visszaesett 13,5-re.Régebben mindkét esetben fix 13,9 volt.

Most annyi változott,hogy terhelés nélkül megvan a fix 13,9 de terhelve csak 13,6.

Annyi a kérdés,hogy elég-e a 13,6? Ha kevés,akkor mi okozhatja még? :D

Bosch generátor,banner 55Ah akkumulátorral.

Boschnak tudtommal 14,4V-tal kellene töltenie. Legalábbis az enyém annyival tölt mindig, minden esetben (kivéve mikor nem jár a motor :)).

Link to comment
Megosztás:

Az akksin mértem,de megmérem ott is.Közben voltam erre-arra és kb 10 perce csak 13,4-et mértem.

Az új akksit nem teljesen feltöltött állapotban kapod.

Ha az akksi töltöttsége alacsony, akkor a nagyobb töltőáram miatt a generátort jobban terheli, ergó kisebb lesz a töltő feszültség!

Légy türelmes és várd ki amíg teljesen feltöltődik az akksid, de inkább tölts rá külső töltőről jó alaposan!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.