Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem látszik jól a videón, de a gyujtás ráadásakor a töltésjelző 11 V mutatott, miközben ment az izzítás. Beindulás után azonnal 13.5, fél perc mulva 14.5 volt a töltésem. Úgy vettem észre, nekem nincs utóizzításom.

Irígyellek. Nekem délben amikor nem indult, behoztam az akksit és 12,75 V-ot mértünk, és előtte fél -na jó 5- perccel nem indult.

Link to comment
Megosztás:

Pedig tényleg így van. Saját szememmel láttam két ugyanolyan kinézetű akksit, csak a címke volt más. Egyik Bosch, másik Varta. :lol:

Tudom hogy vannak azonos kinézetü termékek de a minősége más , legalábbis remélem .

a Bosch régebbi tipusu üvefuróját elkezdte gyártani a Hunday , kinézetre ugyanaz de a tartoságot tekintve a Bosch 8-éve megy a Hunday 8-hetet ment :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy vannak azonos kinézetü termékek de a minősége más , legalábbis remélem .

a Bosch régebbi tipusu üvefuróját elkezdte gyártani a Hunday , kinézetre ugyanaz de a tartoságot tekintve a Bosch 8-éve megy a Hunday 8-hetet ment :lol:

Akkor úgy mondom, hogy egy szalagon gyártják, és az egyikre bosch, a másikra varta felirat kerül.

Link to comment
Megosztás:

Tudom hogy vannak azonos kinézetü termékek de a minősége más , legalábbis remélem .

a Bosch régebbi tipusu üvefuróját elkezdte gyártani a Hunday , kinézetre ugyanaz de a tartoságot tekintve a Bosch 8-éve megy a Hunday 8-hetet ment :)

Akkor vegyél most egyet-egyet aztán majd láthatod hogy alig ha lesz különbség! Már a bosch is egy kínai nagytömegbe termelt sz@r...

Ezt édesanyám tapasztalatából mondom, obis barkács oszt. mellett elektromoson van és rendre hordják vissza a boscht ártól függetlenül szinte!

Ha már aksik, nekem a héten másodjára vagy harmadjára csinálta az autó, hogy teker mint barom :lol: szóval aksim nekem jó! A

Viszont baszik indulni 4-5 másodperig is, de van hogy 6-7 volt.

Benzin-gáz, gázon áll le benzinen indít, de alapjáraton kb 2-3 másodperc mire betekeri hidegen, melegen szinte indítani sem kell :lol:

Mit érdemes megnéznem mik lehetnek ilyenkor a főbb problémák? Legyen TMK munka, mintsem költséges javítás!

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Főleg olyantól kérdezem, aki már esetleg foglalkozott ezzel a témával. A bicskakulcs.hu-n kinéztem egy szettet, a 010A vagy a 010W számút. Éredekelne, hogy a kettő között van-e valami különbség a kulcsok formáján kívül. A másik dolog, hogy nekem utólag beszerelt központi záram van, ami a bal első ajtó nyitásával nyitja a többit, ha a jobb oldalon nyitom, akkor csak az az egy nyílik. Távirányító nincs hozzá :lol: Ha egy ilyen bicskakulcsos szettet beszerelek, akkor távirányítással tudom-e működtetni a jelenlegi központi zárat? A harmadik pedig, hogy a rendelésnél kinézhető nyers kulcsok közül hányas számú kell az F Astrához (és a 4-esre tippelek :lol: ) előre is kösz

Link to comment
Megosztás:

Na Uraim lehet megkövezni! Tegnap kb. 8 dl vizet !!! töltöttem az akksiba. Utána feltöltöttem, és reggel úgy dolgozott mint a svájci óra. Lehet, hogy csak ez volt a gond vele? Hétvégén megmértem a savsűrűséget és ha kell töményítek rajta, nehogy a túl híg víz belefagyjon, de most nagyon bízok benne, hogy ezzel sikerült javítani a helyzeten legalább átmenetileg.

Tudom én voltam a hülye, hogy nem ezzel kezdtem már napokkal ezelőtt, de akkor is szemrevételeztem a folyadék szintet, és szemre jónak tűnt, aztán mégis benyelt egy csomó vizecskét.

Link to comment
Megosztás:

Na Uraim lehet megkövezni! Tegnap kb. 8 dl vizet !!! töltöttem az akksiba. Utána feltöltöttem, és reggel úgy dolgozott mint a svájci óra. Lehet, hogy csak ez volt a gond vele? Hétvégén megmértem a savsűrűséget és ha kell töményítek rajta, nehogy a túl híg víz belefagyjon, de most nagyon bízok benne, hogy ezzel sikerült javítani a helyzeten legalább átmenetileg.

Tudom én voltam a hülye, hogy nem ezzel kezdtem már napokkal ezelőtt, de akkor is szemrevételeztem a folyadék szintet, és szemre jónak tűnt, aztán mégis benyelt egy csomó vizecskét.

Savazni nem nagyon kell. Csak a viz tud elmenni belőle.

Link to comment
Megosztás:

A másik dolog, hogy nekem utólag beszerelt központi záram van, ami a bal első ajtó nyitásával nyitja a többit, ha a jobb oldalon nyitom, akkor csak az az egy nyílik. Távirányító nincs hozzá :lol: Ha egy ilyen bicskakulcsos szettet beszerelek, akkor távirányítással tudom-e működtetni a jelenlegi központi zárat? A harmadik pedig, hogy a rendelésnél kinézhető nyers kulcsok közül hányas számú kell az F Astrához (és a 4-esre tippelek :lol: )
Most tettem bele ilyet. Az újabbat, a 010A-t.

A szett azt tudja, hogy a dobozából jön ki 2 vezérelt szál, amire nyitáskor, vagy záráskor tud adni pozitívat, vagy negatívat. Ha így lehet vezérelni a beépített központi záradat, akkor tudod ezzel vezérelni.

A kulcsoknál én egy kicsit bajban voltam, ezért felhívtam. Az Astra-hoz kétféle kulcs jó - egymás tükörképei. Ha jól emlékszem, akkor a 4-es és az 5-ös.

Lelkiekben készülj fel, hogy ha megrendeled, akkor a kulcs másolása nem lesz 2 fillér. Szegeden a Mister Minit a legolcsóbb, de itt is 1600 darabja a másolásnak. Gond nélkül lemásolta, jó is. Kóbor piaci kulcsos azzal kezdte, hogy nem lesz jó, meg többet is kért.

Még annyit, hogy az immo csipet át kellett barkácsolni.

Link to comment
Megosztás:

Na Uraim lehet megkövezni! Tegnap kb. 8 dl vizet !!! töltöttem az akksiba. Utána feltöltöttem, és reggel úgy dolgozott mint a svájci óra. Lehet, hogy csak ez volt a gond vele? Hétvégén megmértem a savsűrűséget és ha kell töményítek rajta, nehogy a túl híg víz belefagyjon, de most nagyon bízok benne, hogy ezzel sikerült javítani a helyzeten legalább átmenetileg.

Tudom én voltam a hülye, hogy nem ezzel kezdtem már napokkal ezelőtt, de akkor is szemrevételeztem a folyadék szintet, és szemre jónak tűnt, aztán mégis benyelt egy csomó vizecskét.

gyááááá :lol: De ugye most azért nem addig öntötted amennyi belefért? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na Uraim lehet megkövezni! Tegnap kb. 8 dl vizet !!! töltöttem az akksiba. Utána feltöltöttem, és reggel úgy dolgozott mint a svájci óra. Lehet, hogy csak ez volt a gond vele? Hétvégén megmértem a savsűrűséget és ha kell töményítek rajta, nehogy a túl híg víz belefagyjon, de most nagyon bízok benne, hogy ezzel sikerült javítani a helyzeten legalább átmenetileg.

Tudom én voltam a hülye, hogy nem ezzel kezdtem már napokkal ezelőtt, de akkor is szemrevételeztem a folyadék szintet, és szemre jónak tűnt, aztán mégis benyelt egy csomó vizecskét.

Csak ha kikristályosodik az ólom szulfát....

Mondjuk azon meg nem segít a savszint emelése.

Pár oldallal ezelőtt, hasonlókat írtam én is, hogy hogy is kell(ene) ellenőrizni az akksit.

Viszont a szulfátosodás, már nem visszafordítható folyamat(úgy tudom), úgyhogy még időben kell ellenőrizni. Ha jó tudom, akkor savat ne önts az akksiba. Vízbe savat nem lehet, azt mondják.

Link to comment
Megosztás:

Pár oldallal ezelőtt, hasonlókat írtam én is, hogy hogy is kell(ene) ellenőrizni az akksit.

Viszont a szulfátosodás, már nem visszafordítható folyamat(úgy tudom), úgyhogy még időben kell ellenőrizni. Ha jó tudom, akkor savat ne önts az akksiba. Vízbe savat nem lehet, azt mondják.

szulfátosodást vissza lehet fordítani, vannak is olyan töltők amik tudnak ilyet.

ehun van egy kapcsolás:

http://www.alton-moore.net/graphics/desulfator.pdf

Én is megcsináltam, elég látványos amikor ilyen 150A-es impulzusok jönnek létre az akksin...

Link to comment
Megosztás:

gyááááá :lol: De ugye most azért nem addig öntötted amennyi belefért? :lol:

Próbáltam tartani a jelölési szintet, ami azért nem volt egyszerű, mert az akksi külső falán van egy min-max jelölés (kb. úgy mint a tágulási tartályon) csak hát ugye az akksi ház nem átlátszó, így nem volt egyszerű. Viszont van rajta egy túlfolyó az oldalán, töltés közben csurgott is ki egy kis lötty (persze a szőnyegre :) , kíváncsi leszek kimarja-e) Szóval szerintem beállt a szint.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam tartani a jelölési szintet, ami azért nem volt egyszerű, mert az akksi külső falán van egy min-max jelölés (kb. úgy mint a tágulási tartályon) csak hát ugye az akksi ház nem átlátszó, így nem volt egyszerű. Viszont van rajta egy túlfolyó az oldalán, töltés közben csurgott is ki egy kis lötty (persze a szőnyegre :lol: , kíváncsi leszek kimarja-e) Szóval szerintem beállt a szint.

Kb. egy centivel a lapok teteje felett szokott optimális lenni a szint.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam tartani a jelölési szintet, ami azért nem volt egyszerű, mert az akksi külső falán van egy min-max jelölés (kb. úgy mint a tágulási tartályon) csak hát ugye az akksi ház nem átlátszó, így nem volt egyszerű. Viszont van rajta egy túlfolyó az oldalán, töltés közben csurgott is ki egy kis lötty (persze a szőnyegre :lol: , kíváncsi leszek kimarja-e) Szóval szerintem beállt a szint.

kimarja :lol:

kis szappant nyomhattál volna rá akkor megúsztad volna...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.