Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Feladom!!! Ma reggel megint megviccelt az a xar, pedig ma is a szobában aludt. Először tekerte is szépen az önindítót, de sokkal hamarabb lemerült, mint szerintem elvárható lenne. Kb. két indítózást bírt végig aztán fuccs. Aztán kb. 45 perc töltés és indult is szépen. Túlzás, hogy szépen, de a -10 fokhoz és a dízelhez képest szépen. Szóval vagy veszek egy új akksit vagy egy buszbérletet. Mi jelenleg a legjobb ár/érték arányú akksi a piacon? Nézegettem, hogy Bosch Varta horror áron van, az Exid Excell-ről több helyről is jókat hallottam, a helyi ipart pedig most nem szívesen támogatnám azzal, hogy jászberényi Power Eletric-et vegyek. Szóval hajlok az Exid felé, de szívesen vennék néhány véleményt, tapasztalatot.

Azért még egy indítókapcitás mérést megérne a dolog!

Akkumulátoros műhelyben tudnak ilyet.

Persze előfeltétel a jól töltött állapot.

Ha a fent leírt jelenség teljesen töltött állapotban jelentkezett, akkor nincs már indító kapacitása az akkudnak, és csak a csere segít.

Link to comment
Megosztás:

Azért még egy indítókapcitás mérést megérne a dolog!

Akkumulátoros műhelyben tudnak ilyet.

Persze előfeltétel a jól töltött állapot.

Ha a fent leírt jelenség teljesen töltött állapotban jelentkezett, akkor nincs már indító kapacitása az akkudnak, és csak a csere segít.

Sima lakatfogóval nem lehet olyat házilag mérni? Egyébként minél többet olvasok utánna a témának, annál több kérdés merül föl bennem. Szóval: már eldöntöttem, hogy új akksit kell vennem, csak (pénz)forrást kell találnom. Viszont nem tudom milyet kellene (nem márkára gondolok): Ah? Hidegindítóáram? Gondolom ezt vhogy ki lehetne deríteni...

Link to comment
Megosztás:

Sima lakatfogóval nem lehet olyat házilag mérni? Egyébként minél többet olvasok utánna a témának, annál több kérdés merül föl bennem. Szóval: már eldöntöttem, hogy új akksit kell vennem, csak (pénz)forrást kell találnom. Viszont nem tudom milyet kellene (nem márkára gondolok): Ah? Hidegindítóáram? Gondolom ezt vhogy ki lehetne deríteni...

Márkára nem tudok tippet adni. Nekem 74 Ah akksim van, 680 A indítóárammal. 640 indító minimum kell.

Link to comment
Megosztás:

Sima lakatfogóval nem lehet olyat házilag mérni? Egyébként minél többet olvasok utánna a témának, annál több kérdés merül föl bennem. Szóval: már eldöntöttem, hogy új akksit kell vennem, csak (pénz)forrást kell találnom. Viszont nem tudom milyet kellene (nem márkára gondolok): Ah? Hidegindítóáram? Gondolom ezt vhogy ki lehetne deríteni...

Sajnos ebben nem tudok tanácsot adni, mert dieselem sose volt.

Egy benzinesbe 56 Ah bőven elég.

Link to comment
Megosztás:

Nekem még ajánlották a ZAP márkájú aksit, bár nem tudom hogy mennyire megbízható.

Most én is ZAP-on gondolkodom!

Két éve ketyeg másik autónkban, és semmi panasz nincs rá. Tudom, két év nem sok idő, de most néztem meg a mostani Magnumot is 2008-ban vette előző tulaj... aztán csak szívok vele

Ma voltam boltban, a legolcsóbb Magnum 44 h-ban 12 e Ft

És 16ért lehet kapni 55Ah-sat gondozásmentest (tudom, csak vizet nem kell/lehet utánatölteni), ZAP-ból. Lehet arra benevezek.

ZAP-ot ha valaki ismeri tényleg írhatna.

Köszi előre is

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Papíron ugyan ez az enyém is.

Az a lényeg hogy 70Ah legyen vagy felette.

Vannak kisebb kapacitású akksik is amik tudják azt az áramot mai kell de az nem az a kategória árban amit szívesen megveszünk :lol:.

Szóval ökölszabályként lehet mondani hogy 70Ah, normális gyártó+egy kis szerencse és akkor jó lesz :lol:.

Hja, meg nem szabad olyan akksit megvenni ami 2 éve áll a boltban a a polcon...

Annak jó eséllyel szulfátosodtak már vmilyen szinten a lemezei...

Link to comment
Megosztás:

BREAKING NEWS: Mentem volna ebédelni, és most sem indul a nyavajás, úgyhogy az egész autó megy aksistól délután a Zagyvába, ha valakinek kell akkor Szolnoknál vagy alatta ki tudja majd szedni a Tiszából :lol: :lol: :)

Ne már, akkor már sértetlenül add nekem ingyért. Még mindig jobban jövünk ki mindketten... :D

Link to comment
Megosztás:

kevésnek találom a hidegindító áramát, már ahhoz képest amiket itt írtatok, akkor már vagy a Blue Dynamic vagy az Exid Excell.

Nem lesz az kevés ne félj.

Én egy darabig 55Ah-as akksival jártam, az is indított.

Egy 70Ah-as bármikor röhögve tud 140A-t ami az indításhoz kell.

Mindegy hogy papíron 680A vagy 600A az indítóáram.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.