Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Abba is Rizsszem. Kiveszed a keringető gombot. És az aljzat hátuljába van középen az izzó. Csipesszel fogod tudni kivenni és vissza tenni. Ha nem tudod a kocsiba meg oldani akkor teljesen szét kell szedned a fűtés konzolt. Így is javaslot a középkonzol burkolatot levenni. Mert úgy egyszerűbben ki tudod venni a gombot.

A gomb kivételekor ügyelj a gomb hátulján lévő rugókra. 2darab van a gomb két oldalán. És a gomb alja alatt a foglalatban van egy réz kerék. Nagyon apró azt nem célszerű kirántani a helyéről mert azon azzal mozog akadás mentesen a gomb ki be.

Nyugi, én is elhagytam azt a réz kereket. :lol:

Link to comment
Megosztás:

egy kérdésem lenne!

generátor problémával küzdök sípol meg alig tölt! és van ithon egy másik generátor de az bordás szíjas a gyári pedig ékszíjas ki lehet-e cserélni a tárcsát vagy bepdig más eltérések is vannak a generátor között mind a kettő bosch és mind a kettő 70A?

előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

egy kérdésem lenne!

generátor problémával küzdök sípol meg alig tölt! és van ithon egy másik generátor de az bordás szíjas a gyári pedig ékszíjas ki lehet-e cserélni a tárcsát vagy bepdig más eltérések is vannak a generátor között mind a kettő bosch és mind a kettő 70A?

előre is köszönöm a segítséget!

Kicsivel jobb helyesírással talán jól is tudnám értelmezni a mondatod, így most kérdezgetnem kell. Mind a kettő bosch és 70A? :lol: A tárcsák tudtommal cserélhetőek, az meg, hogy sípol és alig tölt elég nagy baj, minél előbb cseréld le.

Link to comment
Megosztás:

Annyira nem vészes, de feltűnő lesz, hogy tényleg csak messze fogsz látni. :lol: Bár én ködlámpával ki szoktam egészíteni. :lol:

Megkaptam a Tungsram 90% Izzókat. A gond hogy nappal elég gyengének tünik, még fényszoró is és sárga. Ez mitől van, este meg megnézzem majd milyen.

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Ma egy hét után beraktam az akksit, mert menni kellett a kocsival. Egy ideig minden megszokott, aztán egyszer üresbe kirakva az tűnik fel, hogy 1500 körüli az alapjárat. És ez már indulás után jó 15 km-rel volt, a vízhőfok pedig a 90et súrolta már. Megállás után sem ment vissza.

Leállításig így is maradt, aztán újabb indításnál megint rendben volt, aztán egyszer csak előjött megint, és így tovább.

Ez lehet attól, hogy az alapjárati elfelejtette a dolgait?

Fékpedál mintha puhább lenne amikor ezt csinálja. Be lehet nyomni tovább mint általában, és a fordulatszámra is kihatással van a fék nyomkodása.

Amikor rendben van a fordulatszám, a fékkel sincs semmi gond, de amikor puha se vettem észre, hogy gyengébb lenne. (Igaz ebben a hóban szinte állandóan élő blokkolásgátlót játszhattam...)

Mi lehet?

Vákuum? A motor nem dadog, és feltételezem nem tűnne el a probléma egyik pillanatról a másikra, ha az lenne.

Valami elektromos zavar az űrben? (ezért írtam elektromosba)

Köszönöm előre is a tippeket

Üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autóm 2 hetes álmából ébredt ma fel, világító töltésjelzővel. Alapjáraton 11,8-at tölt, emelt fordulaton 12-t. Álló motornál az akksi 12,25V-ot mutat.

Kb 1-1,5 hónapja kapott az autó új Exide akksit, a generátor pedig csapágyakat, csúszógyűrűt, és feszültségstailizátort.

Próbáltam megkocogtatni a generátort, hátha csak a szénkefe szorult meg és nem éri el a gyűrűket, de sajnos nem változott a dolog ennek hatására sem. Mentem is az autóval, és 40-50 körül 4-es fokozatban haladva elhalványodik a töltésjelző.

Esetleg valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Kicsivel jobb helyesírással talán jól is tudnám értelmezni a mondatod, így most kérdezgetnem kell. Mind a kettő bosch és 70A? :lol: A tárcsák tudtommal cserélhetőek, az meg, hogy sípol és alig tölt elég nagy baj, minél előbb cseréld le.

először is köszönöm a segítséget

sikerült megoldani találtam egy bontóba egy ugyan olyan generátort!

most másik problémával szenvedek, még pedig hogy felforr a víz!

a hűtő alja pedig hideg! ha jól gondolom termosztát!?

motorkód c14nz és itt a termosztát a hengerfejbe van benne!

vagy esetleg valakinek valami másik ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Ma egy hét után beraktam az akksit, mert menni kellett a kocsival. Egy ideig minden megszokott, aztán egyszer üresbe kirakva az tűnik fel, hogy 1500 körüli az alapjárat. És ez már indulás után jó 15 km-rel volt, a vízhőfok pedig a 90et súrolta már. Megállás után sem ment vissza.

Leállításig így is maradt, aztán újabb indításnál megint rendben volt, aztán egyszer csak előjött megint, és így tovább.

Ez lehet attól, hogy az alapjárati elfelejtette a dolgait?

Fékpedál mintha puhább lenne amikor ezt csinálja. Be lehet nyomni tovább mint általában, és a fordulatszámra is kihatással van a fék nyomkodása.

Amikor rendben van a fordulatszám, a fékkel sincs semmi gond, de amikor puha se vettem észre, hogy gyengébb lenne. (Igaz ebben a hóban szinte állandóan élő blokkolásgátlót játszhattam...)

Mi lehet?

Vákuum? A motor nem dadog, és feltételezem nem tűnne el a probléma egyik pillanatról a másikra, ha az lenne.

Valami elektromos zavar az űrben? (ezért írtam elektromosba)

Köszönöm előre is a tippeket

Üdv

Gábor

Rémlik valami, hogy hosszabb áramtalanítás után felejt az ECU, és tanulnia kell. A fékpedált meg teszteld álló motornál is, mert a rásegítő csalafinta, nagyon "puha" érzést produkál.

először is köszönöm a segítséget

sikerült megoldani találtam egy bontóba egy ugyan olyan generátort!

most másik problémával szenvedek, még pedig hogy felforr a víz!

a hűtő alja pedig hideg! ha jól gondolom termosztát!?

motorkód c14nz és itt a termosztát a hengerfejbe van benne!

vagy esetleg valakinek valami másik ötlet?

Eesélyes hogy nem nyit ki a termosztát, vagy csak részben. Esetleg dugulás a hütőben, de nem hiszem, hogy ez egyik napról a másikra jelentkezne.
Link to comment
Megosztás:

Rémlik valami, hogy hosszabb áramtalanítás után felejt az ECU, és tanulnia kell. A fékpedált meg teszteld álló motornál is, mert a rásegítő csalafinta, nagyon "puha" érzést produkál.

Eesélyes hogy nem nyit ki a termosztát, vagy csak részben. Esetleg dugulás a hütőben, de nem hiszem, hogy ez egyik napról a másikra jelentkezne.

a hűtő kb 3 honapos mert volt egy kis balesete:-) nem én voltam a hibás!

sebaj úgy is most megy majd nagyszervízbe!

azt esetleg meglehet tudni valahogy hogy dugulás van-e a hűtöbe?

Link to comment
Megosztás:

Rémlik valami, hogy hosszabb áramtalanítás után felejt az ECU, és tanulnia kell. A fékpedált meg teszteld álló motornál is, mert a rásegítő csalafinta, nagyon "puha" érzést produkál.

Lehet a téli vezetési stílusom nem tetszik neki?

Próbálok minél többet sebességben maradni, mert úgy nehezebben blokkol a kerék.

A jelenség egyébként olyan, hogy ha beindítod az autót, felmegy kb 1500ig, de visszaesik egyből, ha hideg a motor 1000 fölé, ha meleg akkor az alá. Na ez egy kis közlekedés után elkapja, és ott tartja 1500on, néha még feljebb.

Tudom milyen a fékrásegítő, tudom mennyit kell puhulnia illetve keményednie attól függően, mennyi vákuum van még a rásegítőben. Ez más. Mintha más autóban ülnék, valami újabb műanyagautóban. Azokban szokott ilyen lenni, hogy Opelosan megnyomom a féket, és zutty mindenki előre :lol: De pár ilyen után beleszokok:)

Lehet hülyeség, de más nem jutott eszembe.

1500on pörög a motor, több vákuumot termel, mivel a pillangószelep zárva. Lehet szimplán ezért puhább a fékem?

Erejéről nem tudok mit mondani, ha hozzáérek szinte egyből blokkol, de ez a szar téligumik miatt is van. 4.-ben kapar a gép...

Nagyon óvatosan kell vele mennem, de szerencsére az egész város kicsit lelassult.

Láttam is egy balesetet (3 autó összement), meg egy gázolást, 1 embert elütött egy swift a zebránál...

Jöttem hazafelé, teszkónál látom áll egy ember a zebránál. Lassítok, jó hosszú fékúton, nézem a tükröket, oké, mindenki felfogta hogy mi van, mellettem fábia is lassít. Megállok, gyalogos elindul, fábia nagy gázzal el még előtte...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne h 5 utas hangkürtöt szeretnék berakni a gépbe kompresszorral együtt. Rá lehet-e kötni simán az aksira és hova lehetne berakni a kürtöket és a kompresszort úgy hogy ne süljenek meg! A válaszokért előre is kössz!

Szerintem a kürt kapcsolóját relézd be. Nekem Fiamm kürtök vannak, de még nincs beszerelve. Vagyis kettő be volt az akksi mellé, de a kompresszor helyét még én is keresem. Nagy hely van a motortérbe, csak nincs mihez hozzáfogatni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne h 5 utas hangkürtöt szeretnék berakni a gépbe kompresszorral együtt. Rá lehet-e kötni simán az aksira és hova lehetne berakni a kürtöket és a kompresszort úgy hogy ne süljenek meg! A válaszokért előre is kössz!

Ez gyári?:lol: Nekem gyári két szólamúm van. Ennél még van jobb?:lol:

Link to comment
Megosztás:

a hűtő kb 3 honapos mert volt egy kis balesete:-) nem én voltam a hibás!

sebaj úgy is most megy majd nagyszervízbe!

azt esetleg meglehet tudni valahogy hogy dugulás van-e a hűtöbe?

Kiszereled, slagot dugsz bele, ha rendesen átfolyik akkor nincs dugulás. Ha rossz akkor úgyis ki kell cserélni , ha nem ez a baj, akkor meg legalább átmostad. :lol:

Lehet a téli vezetési stílusom nem tetszik neki?

Próbálok minél többet sebességben maradni, mert úgy nehezebben blokkol a kerék.

A jelenség egyébként olyan, hogy ha beindítod az autót, felmegy kb 1500ig, de visszaesik egyből, ha hideg a motor 1000 fölé, ha meleg akkor az alá. Na ez egy kis közlekedés után elkapja, és ott tartja 1500on, néha még feljebb.

Tudom milyen a fékrásegítő, tudom mennyit kell puhulnia illetve keményednie attól függően, mennyi vákuum van még a rásegítőben. Ez más. Mintha más autóban ülnék, valami újabb műanyagautóban. Azokban szokott ilyen lenni, hogy Opelosan megnyomom a féket, és zutty mindenki előre :lol: De pár ilyen után beleszokok:)

Lehet hülyeség, de más nem jutott eszembe.

1500on pörög a motor, több vákuumot termel, mivel a pillangószelep zárva. Lehet szimplán ezért puhább a fékem?

Erejéről nem tudok mit mondani, ha hozzáérek szinte egyből blokkol, de ez a szar téligumik miatt is van. 4.-ben kapar a gép...

Nagyon óvatosan kell vele mennem, de szerencsére az egész város kicsit lelassult.

Láttam is egy balesetet (3 autó összement), meg egy gázolást, 1 embert elütött egy swift a zebránál...

Jöttem hazafelé, teszkónál látom áll egy ember a zebránál. Lassítok, jó hosszú fékúton, nézem a tükröket, oké, mindenki felfogta hogy mi van, mellettem fábia is lassít. Megállok, gyalogos elindul, fábia nagy gázzal el még előtte...

Alapjárati motor hiba, vagy akár fals levegő szívása okozhat alapjárati gondokat. Ha a fékrásegitőben, vagy a csöveiben van a lyuk akkor akár a fék is emiatt szórakozhat. Féktisztító sprével lehet fúlykálni a rásegítőt+ csöveit, ha felpörög a motor, akkor itt van gebasz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.