Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nah ennek örülök! Köszöntem a jelzéseket, én se lennék híve a drága izzónak, csak az olcsóval szarul látni...

Nekem kábé fél éve ven Tungsram megalight +90%, szerintem lényegesen jobb mint a sima.

Nekem október 26-n lesznek egy éve a kocsimban a Tungsram Megalight +90% H4 izzók. :) Remélem még sokáig húzzák, mert nagyon jók még mindig. Furcsa is átülni a cégesbe és reggelenként a normál Osram izzókkal alig látok el. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem október 26-n lesznek egy éve a kocsimban a Tungsram Megalight +90% H4 izzók. :) Remélem még sokáig húzzák, mert nagyon jók még mindig. Furcsa is átülni a cégesbe és reggelenként a normál Osram izzókkal alig látok el. :D

Nekem lassan kolisként meghalni sincs pénzem, de inkább kisajtoltam az izzóra, mert ha nem látok összetöröm az autót, avagy elütök vkit...

Szóval inkább megelőzés, 3800ft postával eggyütt lehet érdemes berakni ha sokat nyúzod a cégest sötétben nem :D?

Link to comment
Megosztás:

Nekem lassan kolisként meghalni sincs pénzem, de inkább kisajtoltam az izzóra, mert ha nem látok összetöröm az autót, avagy elütök vkit...

Szóval inkább megelőzés, 3800ft postával eggyütt lehet érdemes berakni ha sokat nyúzod a cégest sötétben nem :D?

Előtte normál H4 volt benne, óriási a különbség. :) Éjszaka nem sokat, csak reggel még, amikor sötét van. :D 4200Ft-ért vettem és el is mentem érte a boltba. :D Szerintem megéri az árát. Ez amúgy még igazi Tungsram, nem GE... :D

Link to comment
Megosztás:

Egy kis összehasonlítási alap:

Balról jobbra:

mezei halogen ------- Osram nightbraker +50% ---------Tungsram megalight ultra +90%

Ezt a képet én is láttam már, de nekem kicsit hihetetlen még, de megyek és berakom most az izzókat, mire nem jó a fejlámpa :) !

Mert ezt új izzókkal lehetne rendesen összehasonlítani, mert biztosan ha most csak egy típus azonos izzót tennék be mint ami van a kocsiban újat is jobban világítani szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a képet én is láttam már, de nekem kicsit hihetetlen még, de megyek és berakom most az izzókat, mire nem jó a fejlámpa :) !

Mert ezt új izzókkal lehetne rendesen összehasonlítani, mert biztosan ha most csak egy típus azonos izzót tennék be mint ami van a kocsiban újat is jobban világítani szerintem.

Én először csak az egyiket raktam bele, megnéztem mennyivel jobb a fénye a kocsibeálló falán, ég, és föld. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt a képet én is láttam már, de nekem kicsit hihetetlen még, de megyek és berakom most az izzókat, mire nem jó a fejlámpa :D !

Mert ezt új izzókkal lehetne rendesen összehasonlítani, mert biztosan ha most csak egy típus azonos izzót tennék be mint ami van a kocsiban újat is jobban világítani szerintem.

Újak voltak! :D Illetve a sima halogenek kb. 3 hetesek......az talán még újszerű :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt a képet én is láttam már, de nekem kicsit hihetetlen még, de megyek és berakom most az izzókat, mire nem jó a fejlámpa :) !

Mert ezt új izzókkal lehetne rendesen összehasonlítani, mert biztosan ha most csak egy típus azonos izzót tennék be mint ami van a kocsiban újat is jobban világítani szerintem.

Nekem pont a Tungsramok előtt égett ki az egyik oldal, amit pótoltam is és nem világított erősebben az új a régihez képest. Na meg az izzós fényforrásoknak nincs akkora fényvesztésük az évek és/vagy üzemórák után, mint pl egy fénycsőnek, aminél jelentős. :D

Link to comment
Megosztás:

Újak voltak! :D Illetve a sima halogenek kb. 3 hetesek......az talán még újszerű :)

EZT A KÉPET TE CSINÁLTAD??

Mert akkor vedd úgy h nem szóltam! Így már korrekt, én ezt még régen láttam ezt a képet és én azt hittem a gyártó csinálta reklámnak szándékosan kereset két ilyen "szar" izzót az övé mellé

Link to comment
Megosztás:

EZT A KÉPET TE CSINÁLTAD??

Mert akkor vedd úgy h nem szóltam! Így már korrekt, én ezt még régen láttam ezt a képet és én azt hittem a gyártó csinálta reklámnak szándékosan kereset két ilyen "szar" izzót az övé mellé

Igen, én voltam. :D

Egyszerre vettem az osramot, és a megalight-ot, így jó alkalom nyílt összehasonlítani őket.

Az osram asszony pocokjába szolgál azóta is....ködös időben jobbak.... :)

Link to comment
Megosztás:

Nah kicseréltem az izzókat, csináltam képet, viszont nem a koliba vagyok így majd csak jövőhéten tudom prezentálni a képeket.

Elöljáróban annyit hogy azért én nem vagyok olyan mértékben elégedett így a képek és az udvaron való világítása révén.

Érdekelne szedte e már valaki szét a lámpabúrát, mert nekem úgy tűnik mintha ez lett volna már szétszedve, mert mintha szürke szilikonnal lenne összeragasztva csupán, avagy ilyen ez gyárilag?

Mert a foncsoron akad azért egy kis por ezt teljesen leakarom takarítani, de ezt így elég nehéz meló lenne.

Link to comment
Megosztás:

Nah kicseréltem az izzókat, csináltam képet, viszont nem a koliba vagyok így majd csak jövőhéten tudom prezentálni a képeket.

Elöljáróban annyit hogy azért én nem vagyok olyan mértékben elégedett így a képek és az udvaron való világítása révén.

Érdekelne szedte e már valaki szét a lámpabúrát, mert nekem úgy tűnik mintha ez lett volna már szétszedve, mert mintha szürke szilikonnal lenne összeragasztva csupán, avagy ilyen ez gyárilag?

Mert a foncsoron akad azért egy kis por ezt teljesen leakarom takarítani, de ezt így elég nehéz meló lenne.

Gyárilag valami szürke trutyival van összerakva. Szétszedni hőlégfúvóval melengeted majd szét pattintod. Aztán csinálod amit akarsz vele. össze pedig szilóval tökéletes sztem összerakni.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag valami szürke trutyival van összerakva. Szétszedni hőlégfúvóval melengeted majd szét pattintod. Aztán csinálod amit akarsz vele. össze pedig szilóval tökéletes sztem összerakni.

Külön lehet hozzá búrát is kapni? mert én meg követ kaptam bele és kicserélném igaz most le van ragasztva de csak jobb lenne kitakarítani meg másik búrával. vagy nem érdemes mert használtan olcsóbb egy komplett?

Link to comment
Megosztás:

Nekem kábé fél éve ven Tungsram megalight +90%, szerintem lényegesen jobb mint a sima.

Nekem október 26-n lesznek egy éve a kocsimban a Tungsram Megalight +90% H4 izzók. :) Remélem még sokáig húzzák, mert nagyon jók még mindig. Furcsa is átülni a cégesbe és reggelenként a normál Osram izzókkal alig látok el. :D

Nekem sajnos egy évet sem bírt ki. Még a télen kerültek bele és pár hete tettem bele az új garnitúrát, mert kb 3nap különbséggel mindkettő kiégett. Remélem ez most kibírja legalább a telet.

Nekem nagyon bejött de az élettartama tényleg durván kevés. Előtte a normál tungsramokat 4évig használtam és még jók voltak mikor kivettem őket a mega miatt.

Már gondolkodom egy 100/80 -asban relézve hátha az tovább bírja.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sajnos egy évet sem bírt ki. Még a télen kerültek bele és pár hete tettem bele az új garnitúrát, mert kb 3nap különbséggel mindkettő kiégett. Remélem ez most kibírja legalább a telet.

Nekem nagyon bejött de az élettartama tényleg durván kevés. Előtte a normál tungsramokat 4évig használtam és még jók voltak mikor kivettem őket a mega miatt.

Már gondolkodom egy 100/80 -asban relézve hátha az tovább bírja.

Ezt már egy korábbi hsz-ben is figyeltem és nem értettem...

Szerintem alapból be van relézve a világítás...

Viszont az sem biztos hogy tovább fogja bírni, mert a nagy teljesítmény miatt több hőt is termel és a hőleadása a lámpának nem változik... :)

Link to comment
Megosztás:

Már kérdeztem de senki sem tudott rá írni vagy elmaradt, hogy a normál világításkapcsolót ha lecserélem olyanra amin van műszerfal fényerő állítás is akkor lelehet kapásból vagy kell hozzá valami külön vezetékelés? Mert fölöslegesen nem akarok venni lámpakapcsolót. :)

Erre én nem tudok mit mondani...azt sem tudtam, hogy van olyan ami nem szabályzós...

De szerintem le lehet, mert a szabályzó ellenállás benne foglaltatik a kapcsolóban...

Nincs valaki olyan ismerősöd, akinek szabályzós van? Egyszerűen belepróbálod és megtudod az eredményt! :D

Link to comment
Megosztás:

Már kérdeztem de senki sem tudott rá írni vagy elmaradt, hogy a normál világításkapcsolót ha lecserélem olyanra amin van műszerfal fényerő állítás is akkor lelehet kapásból vagy kell hozzá valami külön vezetékelés? Mert fölöslegesen nem akarok venni lámpakapcsolót. :)

Nyugodtan vehetsz. Benne van a kapcsoloban minden. :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt már egy korábbi hsz-ben is figyeltem és nem értettem...

Szerintem alapból be van relézve a világítás...

Viszont az sem biztos hogy tovább fogja bírni, mert a nagy teljesítmény miatt több hőt is termel és a hőleadása a lámpának nem változik... :D

Na és hallottad már a relé kattanását? Mert én még sohasem. :) A 100/80-as meg hazavágja a foncsort.

Link to comment
Megosztás:

Na és hallottad már a relé kattanását? Mert én még sohasem. :D A 100/80-as meg hazavágja a foncsort.

Ha a foncsor ki is bírná, a fényváltó kapcsoló nem igazán szereti a túlterhelést.

Relé alapból nix...... :)

Ma vettem ezeket, Tungsram márkaboltban 4000 pénzért. Volt GE-s dobozos is, ugyanenyiért. Áll. ugyanaz a kettő, csak az másik dobozban van.

Kíváncsi leszek a változásra. :D

Terjed a fertőzés......előbb-utóbb mindenkit elér :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.