Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Tehát akkor tisztázom: most is ilyen sima univ. van az autóban, de már sz@r, ezért cserélnem kéne. Ha veszek ilyen univerzálisat akkor mennyire lesz csereszabatos? Nem akarom ugyanis a mostani felfúrt konzoljait lecserélni, csak konkrétan a motort cserélném ki.

Szerintem jó lesz <_< eléggé "egykutyák" ezek a cuccok.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nehéz szülés volt, hogy megértsed, mit akarok. -_-

Én ami utángyárikat vettem, mint csereszabatos volt egymással. A vezető ajtó kivételével már az összeset cseréltem, és csont nélkül fölment mindig. (ekkora szerencsém azé' csak nem lehet <_< :rolleyes: )

Link to comment
Megosztás:

Központizár szerkezettel kapcsolatos kérdésem lenne!

A gyári központizáras, és a gyári NEM központizáras zárszerkezetek mennyire különböznek?

-Megvan a gyári kp-zár motornak a felfogatás helye, és az a kis nyelvecske, amit mozgatna? :rolleyes:

-És a zár (ahova a kulcsot dugjuk be, annak a) végén megvan a hely, ahova a kis fém rudacska megy be, ami összeköti a kp-zár motorját, és a kis érzékelőt a zár végén?

Át akarom pakolni az enyémbe a gyári cuccost, és kíváncsi vagyok miket kellene még átpakolni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Központizár szerkezettel kapcsolatos kérdésem lenne!

A gyári központizáras, és a gyári NEM központizáras zárszerkezetek mennyire különböznek?

-Megvan a gyári kp-zár motornak a felfogatás helye, és az a kis nyelvecske, amit mozgatna? :rolleyes:

-És a zár (ahova a kulcsot dugjuk be, annak a) végén megvan a hely, ahova a kis fém rudacska megy be, ami összeköti a kp-zár motorját, és a kis érzékelőt a zár végén?

Át akarom pakolni az enyémbe a gyári cuccost, és kíváncsi vagyok miket kellene még átpakolni. <_<

Kell a vezérlője, kábelezése, zárak (kompletten az ajtóból kivéve, 3 db csavar), mikrokapcsolók a kilincs mögül, ajtókábelek, más most nem jut eszembe.

Link to comment
Megosztás:

Kell a vezérlője, kábelezése, zárak (kompletten az ajtóból kivéve, 3 db csavar), mikrokapcsolók a kilincs mögül, ajtókábelek, más most nem jut eszembe.

Értem köszi! :D

A kábelezés megvan a donoré kompletten, az kerül majd bele.

De a vezérlőjét nem találtam sajna! :rolleyes:

(a motorvezérlő melletti kis fekete reléféleség lenne? Más nekem nem volt jobb oldalon benne. <_< )

Szerintem a zárbetéteket nem kell cserélni. Sőt biztos nem kell. :)

Vagy azok nélkül gondoltad?

Azokat nem, elég csak a fém keretre (ami belül van az ajtón, 2db csavar fogja belülről) rápattintani a kapcsolókat, mert megnéztem, és az a kis műanyag, ami kapcsolja a kapcsolót, az rajta van a NEM gyárin is. -_-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Új vagyok még, elolvastam pár ezzel a problémával kapcsolatos dolgot de nem találtamrá választ. Tegnap feltettem e kérdést rádiós topicban de nem keptem még választ Íme: Lenne egy érdekes problémám. Van egy 96-os Astrank, benne CAR 300-as rádióval. A kijelzőnek a háttérvilágílágítása nem volt okés , mert az egyik égő kiégett, ezért kicseréltem az égőt: kijező ki, égő ki új égő be, kijelző vissza. A következő hiba jött elő: eddig ha bekapcsoltam a rádiót gyújtás nélkül volt háttérvilágítás, most nincs ha ráadtam a gyújtást volt háttérvilágítás most nincs, ha felkapcsoltam a világítást-lámpákat volt világítás, az most is megvan. Vagyis ha bármit meg akarok nézni a kijelzőn, akkor fel kell hogy kapcsoljam a kocsi világítását... Újra kiszereltem a kijelzőt, kihúztam a vezetéket ami a kijelzőhöz ment, majd vissza beszerelés dátumállítás de a probléma továbbra is megvan. A gond szerintem az lehetett, hogy mikor kicseréltem a háttérvilágítás izzóit, akkor valahogy okozhattam egy rövidzárlatot-kis fogóval fogtam az izzót aminek két oldala nyitott, nem műanyaggal fedett. Én csak erre tudok gondolni. Szerintetek mi történhetett,lehet orvosolni vagy ilyen marad? egyébként mindent jól kijelez-idő, rádió info-külső hőmérsékletSegítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Most nem a motorvezérlőről volt szó, hanem egy fekete reléről, amit belinkelt. Az meg tudtommal az izzítás reléje.

Elbeszélünk egymás mellett :rolleyes: Azt írta a motorvezérlő mellett találta, tehát nem lehet az izzítás reléje.....amúgy nálam sárga <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.