Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hali!

Igaz az h a gyújtástrafónak alap állapotban nem szabad küldenie semmit?Multiméterrel kimértük és 6-8at küldött!

A gyertyakábeleknél meg 6,8,10,12-t kell mutatni a multiméternek?

A gyujtótrafónak az ellenállását szokták ellenörizni, ha jól rémlik 3 méréssel:

Utastér felöli láb, és a test között végtelen ellenállás. (testzárlat kiszűrése)

Primer tekercs, a két láb között 0.4ohm.

Szekunder tekercs a kocsi orra felöli láb, és a gyertyakábel kivezetés között 4-7Kohm.

A gyertyakábelek 3-20Kohm-között jók.

Link to comment
Megosztás:

lemerül az aksim pár nap alatt, de most olyan szinten,hogy még ki se villannak a visszajelzők :S

Mértem áramot nyugalmi állapotban,miután már töltöttem az aksin annyit hogy beindult.

0,29A

Megmértem a másik kocsit is az is 0,20 A-t fogyaszt nyugalmi helyzetben, tehát vehetek aksit is... király.

Mi eszik ennyit a kocsiban, ha se a riasztó nincs benne, meg semmi működő fogyasztó?? ECU?

Ja riasztóval is 0,29 et fogyaszt....

Link to comment
Megosztás:

lemerül az aksim pár nap alatt, de most olyan szinten,hogy még ki se villannak a visszajelzők :S

Mértem áramot nyugalmi állapotban,miután már töltöttem az aksin annyit hogy beindult.

0,29A

Megmértem a másik kocsit is az is 0,20 A-t fogyaszt nyugalmi helyzetben, tehát vehetek aksit is... király.

Mi eszik ennyit a kocsiban, ha se a riasztó nincs benne, meg semmi működő fogyasztó?? ECU?

Ja riasztóval is 0,29 et fogyaszt....

A középkijeltő nem világított amikor rámértél? Nekem is így mutatott 0.3-at, aztán miután már lekapcsolt csak 0.04-et.

Link to comment
Megosztás:

Ezt ki mondta? Hátulról sokkal egyszerűbb, emiatt kár volt szétszedni. Magát a fekete számtárcsát kell egy kis óráscsavarhúzóval elnyomni az őt hajtó fogaskeréktől, így számjegyenként átfordítható.

Hátulról burkolat van...én is szeretném megcsinálni, de ezt így most nem értem. :D

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazad van,nekem is az lenne jó ha 10-15cm-re tudnék megállni a radar segítségével.Amiket néztem 40cm-re már folyamatosan sípolnak az meg nem a legjobb.Egy olyan terméket találtam ami 30cm-re sípol be,de még ez is elég sok.

Ámerikai méretezés :P ^_^ :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Próbálkozott már vki innen tolatóradar beszerelésével?Mivel már elég olcsón vannak és sokat parkolok városba gondoltam beruházok egyre.

ÜDv:Tamás

Nekem van . Az Omegámban is volt. Mindkettőbe én szereltem bele. Kb. 30 centinél folyamatosan sípol. De jó ez így. Tudom hogy akkor még egy picit mehet.

Hihetetlen milyen kis helyekre is be állok így. Radar nélkül nem mindet próbálnám meg. Igaz ez caravan, látszik a hátulja. De én egyáltalán nem szoktam hátranézni amikor tolatok. :P Volt már hogy egy fél méter magas betontuskótól mentett meg. :D Négy érzékelős, szerintem megért egy tizest. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Nekem van . Az Omegámban is volt. Mindkettőbe én szereltem bele. Kb. 30 centinél folyamatosan sípol. De jó ez így. Tudom hogy akkor még egy picit mehet.

Hihetetlen milyen kis helyekre is be állok így. Radar nélkül nem mindet próbálnám meg. Igaz ez caravan, látszik a hátulja. De én egyáltalán nem szoktam hátranézni amikor tolatok. ;) Volt már hogy egy fél méter magas betontuskótól mentett meg. ^_^ Négy érzékelős, szerintem megért egy tizest. :P

Na és ehhez mit szóltok? Klikk ide! :D

Link to comment
Megosztás:

Na és ehhez mit szóltok? Klikk ide! :D

Láttam élőben, a lakatosom éppen egy ilyet tuningolt föl egy szuzuki szplatty s.ggére. Hát elég diszkrét volt az ezüst autón egy ekkora fekete vasdarab ^_^ :P Megkérdezte 3x az embert hogy komolyan gondolta -e, de igen, komolyan gondolta. 2 kapupánt csavarral egy ilyen fekete gombóc a csomagtartó ajtón a rendszám fölött... szép lett ;)

Link to comment
Megosztás:

Láttam élőben, a lakatosom éppen egy ilyet tuningolt föl egy szuzuki szplatty s.ggére. Hát elég diszkrét volt az ezüst autón egy ekkora fekete vasdarab :D ^_^ Megkérdezte 3x az embert hogy komolyan gondolta -e, de igen, komolyan gondolta. 2 kapupánt csavarral egy ilyen fekete gombóc a csomagtartó ajtón a rendszám fölött... szép lett :P

Jó, most nem erre gondoltam, hanem arra, hogyha valaki rászán 10 ropit, hogy 30 centiről sípoljon neki, akkor már rászánhat 18-at, hogy lássa pontossan meddíg mehet.

Link to comment
Megosztás:

nemtudom, de mind a két kocsi ugyan annyit mutatott szinte...

Csak mert engem is a középkijelző copatott meg, amikor ráraktam a műszert, ugye zárta az áramkört, mintha visszaraktam volna az akkusarut, és kigyulladt a középkijelző hogy állítsam be az órát-dátumot, ezért mértem 0.3-0.4 ampert . Rögzítettem a mérőcsúcsokat, beültem lekapcsoltam a kijelzőt, egyből visszaesett 0.0valamennyire az áramfolyás, az meg már jó.

Link to comment
Megosztás:

Csak mert engem is a középkijelző copatott meg, amikor ráraktam a műszert, ugye zárta az áramkört, mintha visszaraktam volna az akkusarut, és kigyulladt a középkijelző hogy állítsam be az órát-dátumot, ezért mértem 0.3-0.4 ampert . Rögzítettem a mérőcsúcsokat, beültem lekapcsoltam a kijelzőt, egyből visszaesett 0.0valamennyire az áramfolyás, az meg már jó.

biztos ez volt nekem is, de alényeg, hogy kijelzővel a 0,29 A az jó... tehát aksi kuka :D

Link to comment
Megosztás:

biztos ez volt nekem is, de alényeg, hogy kijelzővel a 0,29 A az jó... tehát aksi kuka ^_^

Ja nekem is, csak most kicsit megcopattak, ígértek akkut, 74-Amperosat 16-ért, meg hátsó dobot, és dobettéteket. Majd hozzák, majd hozzák, de még nem ért ide, én meg rádiózni sem merek álló motornál, meg megvenni sem máshol, mert tuti, akkor telefonál a csávó, hogy na itt van mehetek érte. :D

Link to comment
Megosztás:

Amikor halódott az akksi, én úgy jártam, hogy a szutyuki szalonban ingyenes átvizsgálás volt beálltam, átnézték és utána meg úgy tolták ki.

Azt kérdezték, hogy mióta csinálja ezt?

Mondtam, ha nem tűnt volna fel simán beálltam, ti tettéket tönkre!

Amúgy itt néztétek az akksikat.

Wow, jó árak :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.