Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha a gyújtáselosztó fedélben a rotor végén csak 1 csatlakozás van, akkor hogy kap egyszerre 2 henger szikrát? :)

Ill. ha '1-3-4-2-ben teszem fel a kábeleket nem indul el az autóm.

Nem értek hozzá, csak kérdezem! :D

Kíváncsi vagyok.

A jó pap (papné) holtig tanul. ;)

Rotorosoknál nem kap két henger egyszerre, ott sztem mindig csak egy. Így ott semmit nem szabad felcserélni. A DIS gyújtásnál megy egyszerre 2-2henger gyújtása, de sztem ott sem szerencsés a cserélgetés mert lehet számolnak a különböző kábelhossz különböző ellenállásával. Bár ez utóbbi csak feltételezés részemről.

Link to comment
Megosztás:

Rotorosoknál nem kap két henger egyszerre, ott sztem mindig csak egy. Így ott semmit nem szabad felcserélni. A DIS gyújtásnál megy egyszerre 2-2henger gyújtása, de sztem ott sem szerencsés a cserélgetés mert lehet számolnak a különböző kábelhossz különböző ellenállásával. Bár ez utóbbi csak feltételezés részemről.

Más az ellenállásuk elméletileg a gyujtókábeleknek, de ez nem gond, ha benne van a határban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre van szükségem!

A kicsikocsi szétszedett középkonzollal várja, hogy összerakjam. Ki akartam cserélni a középkonzol világítását, a rizsszem izzókat. Ez meg is történt, viszont amikor a világítást rákapcsolom, akkor egyik sem világít. Mi lehet a baj? Hol keressem a hibát! (Most még szét van szedve úgyhogy talán könnyebb.

Várom gyors válaszotokat!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre van szükségem!

A kicsikocsi szétszedett középkonzollal várja, hogy összerakjam. Ki akartam cserélni a középkonzol világítását, a rizsszem izzókat. Ez meg is történt, viszont amikor a világítást rákapcsolom, akkor egyik sem világít. Mi lehet a baj? Hol keressem a hibát! (Most még szét van szedve úgyhogy talán könnyebb.

Várom gyors válaszotokat!

Előre is köszi!

Az egészet szétszedted, vagy csak az izzókat dugdostad be előlröl? A lábak jól állnak?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre van szükségem!

A kicsikocsi szétszedett középkonzollal várja, hogy összerakjam. Ki akartam cserélni a középkonzol világítását, a rizsszem izzókat. Ez meg is történt, viszont amikor a világítást rákapcsolom, akkor egyik sem világít. Mi lehet a baj? Hol keressem a hibát! (Most még szét van szedve úgyhogy talán könnyebb.

Várom gyors válaszotokat!

Előre is köszi!

Nem is fog, mert a középkonzol izzói gyújtásra világítanak :)

Link to comment
Megosztás:

A tolatólámpa vezetéke merre megy?

Ahogy berakom rükibe azonnal kicsapja a biztit.

A lámpánál megnéztem, ott minden jó. De van hogy csak a második harmadik alkalommal nyomja ki. Azért gáz, mert a szivargyujtó is azon a biztin van.

A váltó tetején a csati rendben van? :)

Link to comment
Megosztás:

A tolatólámpa vezetéke merre megy?

Ahogy berakom rükibe azonnal kicsapja a biztit.

A lámpánál megnéztem, ott minden jó. De van hogy csak a második harmadik alkalommal nyomja ki. Azért gáz, mert a szivargyujtó is azon a biztin van.

Fehér-fekete vezeték a bal lábtér nagy csatijában, bal oldali küszöbnél fut hátra. (X6-os csati, 17-es láb )

Az testet kapcsol, nem?

Bármilyen furcsa a rajz szerint + -t kapcsol... :)

Link to comment
Megosztás:

Fehér-fekete vezeték a bal lábtér nagy csatijában, bal oldali küszöbnél fut hátra. (X6-os csati, 17-es láb )

Bármilyen furcsa a rajz szerint + -t kapcsol... :)

És tényleg. Pedig úgy emlékeztem, hogy testkapcsolásos az is. Sorry for that. De ezért le nem megyek. Ezek szerint Te is így emlékeztél?

Link to comment
Megosztás:

Köszi.

NM.

Próbáld megkeresni a 17-es lábat.....az enyémben találtam vagy 5 fehér-fekete vezetéket......csak az X6-ban :D

És tényleg. Pedig úgy emlékeztem, hogy testkapcsolásos az is. Sorry for that. De ezért le nem megyek. Ezek szerint Te is így emlékeztél?

Aha, nekem is úgy rémlett....1 madzag, testet kapcsol, és szevasz.....aztán mégse. Pont a rajzot nézegettem más okból, csak eltekertem a vezeték színéért a megfelelő oldalig aztán :)

Link to comment
Megosztás:

NM.

Próbáld megkeresni a 17-es lábat.....az enyémben találtam vagy 5 fehér-fekete veztetéket......csak az X6-ban ;)

Aha, nekem is úgy rémlett....1 madzag, testet kapcsol, és szevasz.....aztán mégse. Pont a rajzot nézegettem más okból, csak eltekertem a vezeték színéért a megfelelő oldalig aztán :D

Látom nem én vagyok az egyetlen, aki egy ilyen szép napon is kapcsolási rajzokat nézeget és köze van az autóhoz. ;) :P Mondjuk én alkottam is és ahhoz kellettek a rajzok. :)

Link to comment
Megosztás:

Látom nem én vagyok az egyetlen, aki egy ilyen szép napon is kapcsolási rajzokat nézeget és köze van az autóhoz. ;) ;) Mondjuk én alkottam is és ahhoz kellettek a rajzok. :)

:P ;)

Egyébként én anno az 1.8-asban beszívtam az utastérvillannyal. Kinyitottam az ajtót, halványan bekapcsoltak a lámpák, majd kiverte a biztit. :D

Azóta tudom, hogy a bal küszöbben milyen madzagok mennek.....soha sem találtam meg a zárlat helyét.....újramadzagoltam a hátsó lámpákat és passz

Link to comment
Megosztás:

Látom nem én vagyok az egyetlen, aki egy ilyen szép napon is kapcsolási rajzokat nézeget és köze van az autóhoz. ;) :P Mondjuk én alkottam is és ahhoz kellettek a rajzok. :)

Na és mit alkottál? :D

;) ;)

Egyébként én anno az 1.8-asban beszívtam az utastérvillannyal. Kinyitottam az ajtót, halványan bekapcsoltak a lámpák, majd kiverte a biztit. ;)

Azóta tudom, hogy a bal küszöbben milyen madzagok mennek.....soha sem találtam meg a zárlat helyét.....újramadzagoltam a hátsó lámpákat és passz

Ja jóvel egyszerűbb elcsipni a két végét, és újrahúzni, mint szétbontani az egész kábelköteget.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Most olyan gondom lenne h meguntam az elakadásjelzőmet. Elvan törve a belseje ezért ha nem támasztom ki valamivel folyton villog. Nem lehet ezt úgy megoldani hogy bekapcsolva hagyom de teszek egy plusz kapcsolót elé amivel a kapcsoló tápját kapcsolom? Nemtom mennyire érthető ez?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.