Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok

Zárlatos csatlakozójú fűtőventillátor még mindig:

Amióta működik megint, egy idő után égett szagot nyom be az utastérbe, megint szétszedtem és a csati meg van olvadva.

11919177033_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

11091702021_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

11859824362_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Miért lehet megolvadva? Mit lehet vele kezdeni?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Zárlatos csatlakozójú fűtőventillátor még mindig:

Amióta működik megint, egy idő után égett szagot nyom be az utastérbe, megint szétszedtem és a csati meg van olvadva.

http://kepfeltoltes.hu/100103/11919177033_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100103/11091702021_...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/100103/11859824362_...ltoltes.hu_.jpg

Miért lehet megolvadva? Mit lehet vele kezdeni?

Üdv

Gondlom oxidosak az érintkezők, ezért megnőtt az ellenállás közöttük, emiatt melegedhetett fel. Én levágnám a csatikat, és vagy összeforrasztanám + zsugorcsövezném a vezetékeket, vagy csavaros "csokiban" rögzíteném, bár ez utóbbi nem olyan tartós megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Gondlom oxidosak az érintkezők, ezért megnőtt az ellenállás közöttük, emiatt melegedhetett fel. Én levágnám a csatikat, és vagy összeforrasztanám + zsugorcsövezném a vezetékeket, vagy csavaros "csokiban" rögzíteném, bár ez utóbbi nem olyan tartós megoldás.

az is lehet, hogy nem is érintkenek rendsen, mert ki van tágulva az aljzat (anya saru) összébb kellene nyomni, és úgy megnézni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Zárlatos csatlakozójú fűtőventillátor még mindig:

Amióta működik megint, egy idő után égett szagot nyom be az utastérbe, megint szétszedtem és a csati meg van olvadva.

Miért lehet megolvadva? Mit lehet vele kezdeni?

Üdv

Kontakthiba mellett még az is lehet, hogy a motor tekercselése rossz és jóval nagyobb áramot vesz fel mint kellene.

Link to comment
Megosztás:

Ott ahol átmegy a kábel a csomagtérajtóba, nézd meg a vezetékeket, mert ott nagyon szeret a szigetelés "elkopni". Lehet, hogy ott testel.

Köszi, holnap megnézem.

még1 kérdés. A fűtőventillátorom mostmár teljesen megadta magát. Eddig nem volt 1es meg kettes fokozat, csak 3as, mostmár viszont az sincs. A biztosítékja viszont nincs kimenve. Ezt a problémát csak úgy tudom orvosolni ha szétszedem a középkonzolt és rámérek a csatlakozókra ugye?

Link to comment
Megosztás:

Köszi, holnap megnézem.

még1 kérdés. A fűtőventillátorom mostmár teljesen megadta magát. Eddig nem volt 1es meg kettes fokozat, csak 3as, mostmár viszont az sincs. A biztosítékja viszont nincs kimenve. Ezt a problémát csak úgy tudom orvosolni ha szétszedem a középkonzolt és rámérek a csatlakozókra ugye?

Pollenszűrő felől lehet hozzáférni.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, holnap megnézem.

még1 kérdés. A fűtőventillátorom mostmár teljesen megadta magát. Eddig nem volt 1es meg kettes fokozat, csak 3as, mostmár viszont az sincs. A biztosítékja viszont nincs kimenve. Ezt a problémát csak úgy tudom orvosolni ha szétszedem a középkonzolt és rámérek a csatlakozókra ugye?

Igazából könnyebb hozzáférni ahhoz a csatihoz, ami Huan-nak megégett ott van a képe pár hsz-el feljebb.

Link to comment
Megosztás:

Köszi, holnap megnézem.

még1 kérdés. A fűtőventillátorom mostmár teljesen megadta magát. Eddig nem volt 1es meg kettes fokozat, csak 3as, mostmár viszont az sincs. A biztosítékja viszont nincs kimenve. Ezt a problémát csak úgy tudom orvosolni ha szétszedem a középkonzolt és rámérek a csatlakozókra ugye?

Előtét ellenállás ment tönkre. 4 es fokozatban gondolom megy. Olyankor kap max feszültséget.

Link to comment
Megosztás:

Mi ez?

Szerintem csak egyféle van! :lol:

Szerintem nem. Voltam bent opelszalonban és kértem. Kezembenyomott egy ovális csatlakozós, kis jeladót. Mondtam hogy nekem kör a csatlakozója és egy kábel végén van a jeladó, ami leér a lökös aljáig. Kérdezte hogy hányas évjárat a kocsim. Mondtam 92es, azt mondja ja akkor az a probléma. 92eshez más. olyan oválcsatlakozós van most benne, de 0fokban 18fokot ír. Ja és az oválcsatis 5eFt, ez ami nekem kell, meg 15eFt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.