Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát azért ha nagyot szikrázott a töltésnél, akkor pedig nemjo a polaritás... Egyszer véletlenül forditva probáltam rátenni és akkorát szikrázott hogy majdbecsináltam.... Viszont rendes polaritásnál semmi probléma... Elöször a pozitív másodszor meg a negativ sarut kell felrakni.

Plus én még csak rámérnék egy multiteszterrel az aksira mielőtt berakom és utána is... Lehet hogy valami leszippantja. Akkor is szikrázott a saru amikor Bekötöttétek a kocsiba? Mert akkor valami nagy zárlat van.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Alig tölt már generátorom! :rolleyes:

max 3000-es fordulat felett. Kérdésem a következő: Újíttassam fel vagy vegyek egy használtat?

Melyik mennyibe fájna?

üdv. balázs

ha sikerül egy ujról megvenni pl 2001es classic vagy akár 2002es..., akkor az ideiglenesen jó lehet, felújjítás eléggé drága sajna :blink:

Link to comment
Megosztás:

De mi okozhat egy generátorban olyan hibát, hogy csak 3000-felett tölt? Feszszabályzó? Azt nem lehet külön cserélni?

Átvezető gyűrű ?

A szénkefék fönn vannak akadva.

Nekem valami hasonló lehetett.

A szerelő hablatyolt össze-vissza, hogy nem eredeti hitachi van benne, hanem mindenféle utángyártott..

Amúgy tök egyszerű a generátor belseje.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Pár napja küszködöm a külső hőmérséklet jeladó megtalálásával, mert vízszintes vonalakat kezdett mutatni a hőmérő. a Hibakód F169, rövidzárlat.

Valaki tudna segíteni esetleg képpel pontosan hol találom a hőmérséklet jeladót Astra F 1.4 Classic-nál?

Az is segítene ha berajzolná valaki kb. merre keressem.

789662949DSCF3079_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Előre is köszönöm

Üdv

Link to comment
Megosztás:

De mi okozhat egy generátorban olyan hibát, hogy csak 3000-felett tölt? Feszszabályzó? Azt nem lehet külön cserélni?

Átvezető gyűrű ?

A szénkefék fönn vannak akadva.Nekem valami hasonló lehetett.

A szerelő hablatyolt össze-vissza, hogy nem eredeti hitachi van benne, hanem mindenféle utángyártott..

Amúgy tök egyszerű a generátor belseje.

Sziasztok

Pár napja küszködöm a külső hőmérséklet jeladó megtalálásával, mert vízszintes vonalakat kezdett mutatni a hőmérő. a Hibakód F169, rövidzárlat.

Valaki tudna segíteni esetleg képpel pontosan hol találom a hőmérséklet jeladót Astra F 1.4 Classic-nál?

Az is segítene ha berajzolná valaki kb. merre keressem.

Előre is köszönöm

Üdv

kocsi baloldalán lökhárító legaljában van egy lyuk, ott kell lennie megy oda egy vezeték is :rolleyes:

bele van pattintva a lökösbe.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeket minden Kedves segítőnek! Hoztunk egy 3ik akksit és láss csodát jó minden:) :rolleyes::) És igen az első akksi zárlatos lett szegény:( namármost adódik a kérdés! Eddig 72Ah-s volt benne mit ajánlotok? 1,7Td Opel motoros és nagyobbrészt városi használat!Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítségeket minden Kedves segítőnek! Hoztunk egy 3ik akksit és láss csodát jó minden:) :rolleyes: :blink: És igen az első akksi zárlatos lett szegény:( namármost adódik a kérdés! Eddig 72Ah-s volt benne mit ajánlotok? 1,7Td Opel motoros és nagyobbrészt városi használat!Köszönöm

Kell bele a nagy akksi. 74 Ah legalább.

Link to comment
Megosztás:

Na erre varrjatok gombot: a hídeg beállta óta carakodik a külső hőmérséklet kijelzése, olyan 30-55-fokig mutat. És ma azt vettem észre amikor rádudáltam az asszonyra, hogy gyorsabban nyissa a kaput, :rolleyes: hogy ha nyomom a dudát, csökken az érték egészen a normális szintig. Minden dudanyomáskor esik olyan 5-10 fokot, aztán lemegy a valódi értékre, ha abbahagyom a dudállást akkor lassan visszakúszik lyan 40-fokra. Valami "áthallás" lehet a kábelkötegben a motortérben?

Link to comment
Megosztás:

helló

képzeljétek...kölcsönadtam 2 napra a kocsit még soha nem állt meg alattam, de most megadta magát :blink: murphy

belementek vele a szendendrein 1 jó mély pocsolyába és felcsapódott a víz egészen be az elosztófedél alá:rolleyes:

mert mint kiderült elvan törve a tömítés alatta... ugyhogy egy olyan jó óra mulva miután rájöttek h mivan és nagynehezen öngyújtóval kiszárítgatták, szaladt tovább a szekér.szerintetek hol vegyek olyan tömítést? vagy bármelyik alkatrészkerben kapok?

a másik, hogy mindez azért történt meg mert nincs meg alulról a motor takaró lemez vagy burkolat vagy miaz...

nektek van olyanotok? szerintetek érdemes lenne beszerezni olyat? vagy annyit nemér h 10en ezreket kidobjak érte.

Link to comment
Megosztás:

helló

........... mindez azért történt meg mert nincs meg alulról a motor takaró lemez vagy burkolat vagy miaz...

nektek van olyanotok? szerintetek érdemes lenne beszerezni olyat? vagy annyit nemér h 10en ezreket kidobjak érte.

Tudtommal az nem is volt gyárilag felszerelve, de lehet hogy tévedek. Ez olyan mint a hátsó dobbetét...azt is utólag "kell" megvenned.. az megint más lapra tartozik, hogy az a motorvédő alsó takaró megéri-e azt az árat... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.