Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez a motorvezérlő így külsőre jólenne az enyémbe 1.4i c14nz. de erre más van ráírva pl: az enyémre YW van ráírva errepedig Xl ez a sok adat mind mind fontos?:) ezt ha beraknánk a kocsiba jólennne?:Ohttp://www.vatera.hu/opel_astra_motorvezerlo_f_astra_1_4i_delco_155954218.html

A kérdés jó, de arra külön ügyelni kell, hogy ha immós a kocsid, akkor olyan ECU is kell. De pl ha gyári klímás, akkor arra is figyelni kell. :)

Link to comment
Megosztás:

uhh hát nemegyszerű találni:( astrám nem immós és nem klímás

és arra is ügyelj, hogy honnan veszed, legyen rá garancia, hogy jó .... (bontókban általában megjelölik, és beépítési garanciát is adnak rá számlával)

Bontó nincs a környéketeken? érdemes lenne ott is megnézni :D 15.000 amúgy elég húzós ár érte szerintem :)

nehogy aztán bevásárolj vele... :)

Link to comment
Megosztás:

és arra is ügyelj, hogy honnan veszed, legyen rá garancia, hogy jó .... (bontókban általában megjelölik, és beépítési garanciát is adnak rá számlával)

Bontó nincs a környéketeken? érdemes lenne ott is megnézni :D 15.000 amúgy elég húzós ár érte szerintem :)

nehogy aztán bevásárolj vele... :)

Hát de van bontó, de sehól semmmi:S

Link to comment
Megosztás:

Könnyen meg tudod. Hengerenkénti vagy központi injektoros.? X14nz, c14nz központi c14si hengerenkénti. De a forgalmiba benne van a motorkód is meg a lóerő is KW-ba

Ha ránézel a motorra, és látsz egy 20cm-es fekete sapit két csavarral akkor központi, ha egy ferde alu hasábot látsz akkor hengerenkénti.

Link to comment
Megosztás:

A kérdés jó, de arra külön ügyelni kell, hogy ha immós a kocsid, akkor olyan ECU is kell. De pl ha gyári klímás, akkor arra is figyelni kell. :)

Klíma vezérlés mindegyik ecu-ban benne van csak az immo nincs az már külön extra volt. :)

Nagyon könnyű megkülönböztetni a C14NZ ecu-n fekete csatlakozó van, a C14SE ecun-n meg lila csati van.

Link to comment
Megosztás:

Klíma vezérlés mindegyik ecu-ban benne van csak az immo nincs az már külön extra volt. :)

Nagyon könnyű megkülönböztetni a C14NZ ecu-n fekete csatlakozó van, a C14SE ecun-n meg lila csati van.

Sp kolléga nemtudta beindítani a klímáját sehogyse...

Link to comment
Megosztás:

dehogynem, nem az ecuval volt a probléma :)

akkor lemradtam, nemrég Day al még ott tartottunk, hogy kell egy gomb hozzá.

na ha már ledezésnél tartottunk ujra...

csináltam 3 fajta ledet

1. sima csiszolt =jó

2. egyemeserevágott fejű =jó

3. befurt fejű = szar

most még azt próbálom eldöneni, hogy melyik a jobb, a csiszolt oder a vágott fejű....

meg lcd monitorból kiszedtem a fényterelő lapokat, annak a sorrendjét próbálom kitalálni.

Link to comment
Megosztás:

akkor lemradtam, nemrég Day al még ott tartottunk, hogy kell egy gomb hozzá.

igen, egy kapcsoló van betéve, mert valamiért a klímagomb hatására nem kapcsolt az egyik relé...így most kapcsolóval kapcsolom a relét, és utána indul a mandula...vagyis most megint elillant a gáz.. :)

Link to comment
Megosztás:

igen, egy kapcsoló van betéve, mert valamiért a klímagomb hatására nem kapcsolt az egyik relé...így most kapcsolóval kapcsolom a relét, és utána indul a mandula...vagyis most megint elillant a gáz.. :)

akkor az ecu tudja kezelni, csak lehet, hogy rossz a klímagomb kapcsolód?

Link to comment
Megosztás:

vettem 20 kék ledet...

azóta már kéket ződet látok... de a régi kékledjeimhez képest ezek fehérek :)

jó kéknek kék, de a régi akkor iskékebb...

van olyan, hogy oltraviola kék???

lehet a régi olyan, ez meg simán csak kék?

Nem tudom, da a öngyujtók végén is más kék van. Én azért válsztok pirosat, mert a piros az piros. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, da a öngyujtók végén is más kék van. Én azért válsztok pirosat, mert a piros az piros. :lol:

na igen

ezek még az öngyujtós ledek asszem :)

de amúgymeg a szemem kivertem mára a ledekkel, azért nemlátom rendsene :)

pl afehér ledeknek is van egy kék beütése.

na én ebből már semmit nem veszek most észre :D

de zotya

most kajak veszel 8db ledet? :lol:

hát legalább egy 20at 30at vegyél már egyszerre

minden 5 darabért rendelni fogsz?

Link to comment
Megosztás:

na igen

ezek még az öngyujtós ledek asszem :)

de amúgymeg a szemem kivertem mára a ledekkel, azért nemlátom rendsene :D

pl afehér ledeknek is van egy kék beütése.

na én ebből már semmit nem veszek most észre :lol:

de zotya

most kajak veszel 8db ledet? :lol:

hát legalább egy 20at 30at vegyél már egyszerre

minden 5 darabért rendelni fogsz?

8 darab ellenállással 1040 forint. Van maszek pénzem saját célra, de azt a CO-ra teszem félre. Azt be tudom adni az asszonynak, hogy kell benzinszűrő az etanol miatt, meg kell a megalight +90% mert jobban látni, de hogy pirosan világítson a műszerfal? Há minek? :) Egy ezresért még nem szól, de 3-4-ért? B)

Link to comment
Megosztás:

8 darab ellenállással 1040 forint. Van maszek pénzem saját célra, de azt a CO-ra teszem félre. Azt be tudom adni az asszonynak, hogy kell benzinszűrő az etanol miatt, meg kell a megalight +90% mert jobban látni, de hogy pirosan világítson a műszerfal? Há minek? :) Egy ezresért még nem szól, de 3-4-ért? :)

jah

elég drága...

bár a 180 fokos led drágább...

igaz én a sima csiszot ledet jobbnak találom...

Link to comment
Megosztás:

Hát remélem nem cumizom meg vele, mert a multkor csiszolt led volt benne, az jó volt, most meg rendeltem 180-fokosat, remélem ez is jó lesz.

am buta vagy már bocs

ha csak pirosat akrsz, akkor emész írószerboltba, veszel piros papíralátétet, amit a lap alá teszel

és méretrevágva berakod a helyére.

már sokszor volt téma, hogy a zöld a piros a sárga gond nélkül fóliával is megoldhatóak :)

kerül vagy 200ft ba egy olyat sztem :)

3 3mmes led mehet 1k-s 0,5 w os ellenállaról párhuzamosan kötve??

5mmesből nem raknám már rá...

de 3mmest elbír egy 0,5wos ellenállat nem?

Link to comment
Megosztás:

am buta vagy már bocs

ha csak pirosat akrsz, akkor emész írószerboltba, veszel piros papíralátétet, amit a lap alá teszel

és méretrevágva berakod a helyére.

már sokszor volt téma, hogy a zöld a piros a sárga gond nélkül fóliával is megoldhatóak :)

kerül vagy 200ft ba egy olyat sztem :)

De én ledezni akarok. :D Amit írsz az jó dolog, de nincs benne semmi érdekes, nem kell forrasztgatni, meg hasonló. Most vettem 8 darabot, ebből bekerül 4 a műszeregységbe, egy tartalék, a maradék 3-a meg berakom a koaxcsatornába, és megnézem hol hogyan mutat.

Link to comment
Megosztás:

Én amint lesz időm, átcserélem a mutató ledeit porosra. Bár ott tartanék... Na meg egyúttal a középkonzol kapcsolókat sem hagyom ki a sorból.

Középkonzolt most hagyom, azt túl nagy munka kiszedni, főleg ilyen hidegben. Meg ott nem is csak olyan kitekerem-betekerem dolog a csere. Ott azért nem olyan egyszerű arra a vékony kis szálra forrasztani. Azt még átt kell gondolni.

Link to comment
Megosztás:

Én amint lesz időm, átcserélem a mutató ledeit porosra. Bár ott tartanék... Na meg egyúttal a középkonzol kapcsolókat sem hagyom ki a sorból.

pont most nézegettem végig

a fordulatszámmérősbe sehogy se jön össze, hogy a gyéri helyről lehessen megvilágítani a mutatókat :)

Középkonzolt most hagyom, azt túl nagy munka kiszedni, főleg ilyen hidegben. Meg ott nem is csak olyan kitekerem-betekerem dolog a csere. Ott azért nem olyan egyszerű arra a vékony kis szálra forrasztani. Azt még átt kell gondolni.

milyen vékony szál?

rendes vezetéken megy oda is a 12 :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.