Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdv mindenkinek!

Az lenne a nagy kérdésem, hogy 93-as c14nz astrámba szeretnék fordulatszámmérős

müszerfalat rakni.

A sebességmérők megegyeznek (w1111).

A bökkenő az, hogy egyáltalán be lehete kötni, hová kell csatlakoztatni a fordulatszámmérőt vagyis honnan kapja a jelet??

A 93-asban még ki van építve a vezetéke, tehát csak régi kivesz, fordszámmérős betesz, és kész is :D

A beépítésnél megnézheted, hogy abba a csatiba, amiben több vezeték van, megy-e egy zöld színű, az a fordszámjelé. Ha igen (márpedig sztem igen) akkor csak műszeregységcsere.

Link to comment
Megosztás:

Úgy érted, hogy a reléken keresztül is haladt a villany, nem csak az indexkaron keresztül és a kapcsolón keresztül? Mindegy, azért írtam úgy, hogy én így oldanám meg. 10A-s relék oszt cső.

Úgy értem, hogy a reléket betenni a lámpa és a kapcsoló közé.

Egy relé ki be kapcsolása szerintem 10ed annyira se terheli a kapcsolókat.

Mindent gyárin lehet hagyni, és ha nem lesz jobb, ki is lehet venni.

Testet adni neki ott a helyén, és tápot az aksiról lengőbiztivel.

nem vágnék szét semmitott, egy haverom Golfján így van, és mindig be is szarik, és geccsolni kell vele lebontani ott a dolgokat.

jobb az ott elől.

Link to comment
Megosztás:

A 93-asban még ki van építve a vezetéke, tehát csak régi kivesz, fordszámmérős betesz, és kész is :)

A beépítésnél megnézheted, hogy abba a csatiba, amiben több vezeték van, megy-e egy zöld színű, az a fordszámjelé. Ha igen (márpedig sztem igen) akkor csak műszeregységcsere.

egy srácc most mesélte, hogy az ő 99esében is benne van ez.

ki érti ezt? :D

Link to comment
Megosztás:

A generátorban kicseréltem a fesz. szabályzót. Alig volt töltésem, 12.5- 12.8 V

Most az ujjal 12.9- 13.1 V. Lesz ez még több, ha hozzákopik az uj szénkefe a barázdás forgórészhez? A fesz. szabályzóra 14.5 V van irva.

BOSCH generátor.

Köszi. :D

Link to comment
Megosztás:

A generátorban kicseréltem a fesz. szabályzót. Alig volt töltésem, 12.5- 12.8 V

Most az ujjal 12.9- 13.1 V. Lesz ez még több, ha hozzákopik az uj szénkefe a barázdás forgórészhez? A fesz. szabályzóra 14.5 V van irva.

BOSCH generátor.

Köszi. :D

méha kell cserélni a gyűrűt is ha elkopott.

Link to comment
Megosztás:

A generátorban kicseréltem a fesz. szabályzót. Alig volt töltésem, 12.5- 12.8 V

Most az ujjal 12.9- 13.1 V. Lesz ez még több, ha hozzákopik az uj szénkefe a barázdás forgórészhez? A fesz. szabályzóra 14.5 V van irva.

BOSCH generátor.

Köszi. :D

ha ezt emelt fordulaton mérted, akkor kicsit kevésnek érzem. Nekem tavasszal volt cserélve, nemrég mértem és azóta semmit sem változott : alapj-13,8 emelten-14,2

Mondjuk nekem hitachi van benne

Link to comment
Megosztás:

Úgy értem, hogy a reléket betenni a lámpa és a kapcsoló közé.

Egy relé ki be kapcsolása szerintem 10ed annyira se terheli a kapcsolókat.

Mindent gyárin lehet hagyni, és ha nem lesz jobb, ki is lehet venni.

Testet adni neki ott a helyén, és tápot az aksiról lengőbiztivel.

nem vágnék szét semmitott, egy haverom Golfján így van, és mindig be is szarik, és geccsolni kell vele lebontani ott a dolgokat.

jobb az ott elől.

Ugyanezt magyaráztam el én is. Vagdosás nélkül csak úgy lehet megoldani, ha szerez még érintkező aljazokat és apukákat. Úgy meg lehet még oldani vagdosás nélkül, de pl minek az akksiról külön húzni villanyt, mikor úgyis ott van az indexkarnál... 80A-ral védve. Azt is írtam, hogy dobni kell a relék tekercseinek védelmet. Valamint minek kirakni a reléket a lámpához, mikor műszerfalon belül is megoldható ugyanez és nem négy relé kell, hanem csak kettő... :D Ígyis-úgyis kötözgetni kell. Én így oldanám meg, ahogy leírtam, nem szentírás. :)

Amúgy ha normálisan, minőségileg meg van csinálva ez, akkor a reléken kívül nincs hibaforrás a megoldásban.

Link to comment
Megosztás:

ha ezt emelt fordulaton mérted, akkor kicsit kevésnek érzem. Nekem tavasszal volt cserélve, nemrég mértem és azóta semmit sem változott : alapj-13,8 emelten-14,2

Mondjuk nekem hitachi van benne

szerintem is kevés

lehet tulságosan el van kopva az a gyűrű.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanezt magyaráztam el én is. Vagdosás nélkül csak úgy lehet megoldani, ha szerez még érintkező aljazokat és apukákat. Úgy meg lehet még oldani vagdosás nélkül, de pl minek az akksiról külön húzni villanyt, mikor úgyis ott van az indexkarnál... 80A-ral védve. Azt is írtam, hogy dobni kell a relék tekercseinek védelmet. Valamint minek kirakni a reléket a lámpához, mikor műszerfalon belül is megoldható ugyanez és nem négy relé kell, hanem csak kettő... :D Ígyis-úgyis kötözgetni kell. Én így oldanám meg, ahogy leírtam, nem szentírás. :)

Amúgy ha normálisan, minőségileg meg van csinálva ez, akkor a reléken kívül nincs hibaforrás a megoldásban.

kettő?

egy kell a topmpihoz, egy meg a távhoz.

két lámpa van

egy biztivel lenne a két lámpa?

Link to comment
Megosztás:

kettő?

egy kell a topmpihoz, egy meg a távhoz.

két lámpa van

egy biztivel lenne a két lámpa?

Ha a lámpához rakod, akkor külön kell relézni a négy szálat, mivel négy szál van, négy biztivel. Az indexkarnál még egybe van a két kör, a biztosíték táblánál válik szét és van védve mindkét első lámpa tompított és refi része.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Elöl 60/55W-os izzók. Ez a második kapcsoló utángyártott. Néztem újat-de 6-7k-t eredetire is sajnálom. Utángyártott 3k fölött. Relém meg van. Továbbra is áll a kérdésem: áthidalta már valaki relével az első lámpa kapcsolóit? Úgy gondolom, a fénykürthöz is kéne 1.

Bocs közben elugrott a netem. És véletlenül elküldtem. A választ részben megkaptam.

Én is 2 relés megoldásra gondoltam: az egyiket a kapcsoló kapcsolja, még az indexkar előtt. A másikkal a tompított távolsági között lehet váltani (2 állású egyik nyitó körbe tompított, zárókörbe távolsági). Egyébként a 10 amperes relével izzószálanként próbálkoznék. Minimum 20-40 amperes relé jön csak szóba.

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Ha a lámpához rakod, akkor külön kell relézni a négy szálat, mivel négy szál van, négy biztivel. Az indexkarnál még egybe van a két kör, a biztosíték táblánál válik szét és van védve mindkét első lámpa tompított és refi része.

ez mondjuk igaz :)

ott a pont :D

Link to comment
Megosztás:

Egyértelműen testelési probléma. Nézd meg hátul a bal hátsó lámpánál a csatlakozókat, van ott több is!

Ezt én is megerősítem. Velem is előfordult.

WD40-et neki.

Tegnap elugrottam a Homasitába, vettem Tungsram megalight készletet. :D

Ma éjjel főpróba:-) 200 km.

Ráadásul esőt mondtak.

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap csepelen jött velem szembe egy autó amiben nem xenon csak valami +90%-os izzó lehetett. Baromira vakított. Aztán elhaladt és látom egy szakadt össze vissza foltozott F astra. És a főpoén, hoy hátul csak egyik helyzetjelzője pislákolt. Na bazz mondom ez is előre berakja a basz*tt erős lámpákat hátul meg leszarja, hogy nem is világít rendesen (arrol nem is beszélve, hogy majd szétesett az autó)

Amugy +60%-os tungsram nekem is volt. Két garnitúrát is elhasználtam de szinte napra pontosan mindegyik csak 1 évet bírt ki, így visszatértem a hagyományos de szintén tungsram izzókra. Ezzel is jó ha rendesen be van állítva, csak sajnos nekem nincs magasságállításom így tekergetem kézzel ha nagyon leterhelem az autót.

Persze sehol sincs a világítás a szüleim off thaliájához képest, de soha nem cserélném el arra az enyémet (még felborulnék egy kanyarban ha úgy mennék mint az astrával :D )

Link to comment
Megosztás:

Na tegnap csepelen jött velem szembe egy autó amiben nem xenon csak valami +90%-os izzó lehetett. Baromira vakított. Aztán elhaladt és látom egy szakadt össze vissza foltozott F astra. És a főpoén, hoy hátul csak egyik helyzetjelzője pislákolt. Na bazz mondom ez is előre berakja a basz*tt erős lámpákat hátul meg leszarja, hogy nem is világít rendesen (arrol nem is beszélve, hogy majd szétesett az autó)

Amugy +60%-os tungsram nekem is volt. Két garnitúrát is elhasználtam de szinte napra pontosan mindegyik csak 1 évet bírt ki, így visszatértem a hagyományos de szintén tungsram izzókra. Ezzel is jó ha rendesen be van állítva, csak sajnos nekem nincs magasságállításom így tekergetem kézzel ha nagyon leterhelem az autót.

Persze sehol sincs a világítás a szüleim off thaliájához képest, de soha nem cserélném el arra az enyémet (még felborulnék egy kanyarban ha úgy mennék mint az astrával :D )

Remélem nem én voltam :D :)

Milyen szinű volt ?

Link to comment
Megosztás:

Ezt én is megerősítem. Velem is előfordult.

WD40-et neki.

Tegnap elugrottam a Homasitába, vettem Tungsram megalight készletet. :D

Ma éjjel főpróba:-) 200 km.

Ráadásul esőt mondtak.

Én ma jártam egy kört a városban, de egyik boltban sem volt megalight +90%. :D A tungsram bolt meg hétfőig szabadság miatt zárva. Voltam még egy boltban, direkt autóvilágításra specializálódott és délelőtt vitték a 2db-os készletet a tungi megalight 90%-ból. :D Lett volna Osram nightbreaker is, de invictus tapasztalata alapján nem vettem meg, főleg, hogy murva drága. :)

Köszi a tippet, az izzó panelon a sorkapocs alatt kissé elkormolt a test csatlakozó. Lepucoltam, tökéletes!

Nincsmit. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.