Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nos, már nálam is itt az asztalon az omegás lámpa, de sajna nincsenek rajta a kábelek, szóval hálás lennék, ha azok közül aki betett ilyet, mutatna egy képet, hogy melyik sarura minek kell menni. Valamint, hogy a cucc a kárpitban így ahogy van megáll, vagy kell neki valamilyen erősítés? Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Nos, már nálam is itt az asztalon az omegás lámpa, de sajna nincsenek rajta a kábelek, szóval hálás lennék, ha azok közül aki betett ilyet, mutatna egy képet, hogy melyik sarura minek kell menni. Valamint, hogy a cucc a kárpitban így ahogy van megáll, vagy kell neki valamilyen erősítés? Köszönöm.

Műszered nincs kiméregetni? Én még nem kaptam meg (elvileg ma adta postára Brekeke).

Link to comment
Megosztás:

Neszójjábe. :lol:

De nem a saruk a kisebb macera. A nagyobb, hogy a kárpit megfogja, vagy kell valami plusz dolgot alkalmazni?

Nem hinném, hogy kell extra rögzítő, de a legkönnyebb, ha kimész a kocsiba, viszed az omi lámpát, kipattintod a jelenlegit és megnézed. :D

Így hajt a másik felér is :lol:

de am igaza van, ha vki tudja, akkor az a tuti ;)

Tudom, hogy igaza van. Csak tudom, hogy ideges a hétvégi tali miatt.... :D

Én is megkérdezek sok mindent a biztonság kedvéért. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, hogy kell extra rögzítő, de a legkönnyebb, ha kimész a kocsiba, viszed az omi lámpát, kipattintod a jelenlegit és megnézed. :lol:

Tudom, hogy igaza van. Csak tudom, hogy ideges a hétvégi tali miatt.... :D

Én is megkérdezek sok mindent a biztonság kedvéért. :D

Nem vagyok ideges teljes nyugalomban élek. Ha valami miatt aggódok, akkor az a csütörtöki futóművek, kormány, fék kombó vizsga. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mennyi egy reális ára Pesten a következő javításnak: (csak kíváncsi vagyok a véleményekre)

Opel Astra Classic 1.4 benzin 98-as gyártás. Delco generátor 100A-es.

Generátorfelújítás ami a következőt jelenti:

Diódahíd, fesszabályzo csere (ezek rosszak voltak) csúszógyürü és a két csapágy csere. Természetesen generátor le és felszereléssel.

Köszi a válaszokat.

Majd leírom miért kérdezem:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mennyi egy reális ára Pesten a következő javításnak: (csak kíváncsi vagyok a véleményekre)

Opel Astra Classic 1.4 benzin 98-as gyártás. Delco generátor 100A-es.

Generátorfelújítás ami a következőt jelenti:

Diódahíd, fesszabályzo csere (ezek rosszak voltak) csúszógyürü és a két csapágy csere. Természetesen generátor le és felszereléssel.

Köszi a válaszokat.

Majd leírom miért kérdezem:)

nagyon sok, inkább bontott

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mennyi egy reális ára Pesten a következő javításnak: (csak kíváncsi vagyok a véleményekre)

Opel Astra Classic 1.4 benzin 98-as gyártás. Delco generátor 100A-es.

Generátorfelújítás ami a következőt jelenti:

Diódahíd, fesszabályzo csere (ezek rosszak voltak) csúszógyürü és a két csapágy csere. Természetesen generátor le és felszereléssel.

Köszi a válaszokat.

Majd leírom miért kérdezem:)

Nekem tavaly 18e-ért csinálták... mondjuk itt kistarcsán, majdnem pesten :D

A mostaniba meg 8000 volt a fesz.szab. szereléssel :lol: most februárban

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mennyi egy reális ára Pesten a következő javításnak: (csak kíváncsi vagyok a véleményekre)

Opel Astra Classic 1.4 benzin 98-as gyártás. Delco generátor 100A-es.

Generátorfelújítás ami a következőt jelenti:

Diódahíd, fesszabályzo csere (ezek rosszak voltak) csúszógyürü és a két csapágy csere. Természetesen generátor le és felszereléssel.

Köszi a válaszokat.

Majd leírom miért kérdezem:)

Diódahídat csak akkor cserélj,ha tönkrement.Nekem az anyag anno 10-ből kijött(SKF csapágyak,kefék,feszszab,szíjtárcsa)és haverral szétkaptuk.

Ha mindent cserélni kell,akkor 20-30 között saccolom munkadíjjal,de a szíjtárcsát ne spórolják ki,sokan elfelejtik cserélni.

Amúgy fura,mert 1.4-ben nem szokott 100-as generátor lenni...

nagyon sok, inkább bontott

Lutri,csak akkor ha nagyon jó állapotú.

Link to comment
Megosztás:

Diódahídat csak akkor cserélj,ha tönkrement.Nekem az anyag anno 10-ből kijött(SKF csapágyak,kefék,feszszab,szíjtárcsa)és haverral szétkaptuk.

Ha mindent cserélni kell,akkor 20-30 között saccolom munkadíjjal,de a szíjtárcsát ne spórolják ki,sokan elfelejtik cserélni.

Amúgy fura,mert 1.4-ben nem szokott 100-as generátor lenni...

Lutri,csak akkor ha nagyon jó állapotú.

Klimás, azért van benne 100Aes. Legalábbis ezt mondta nekem ja és, hogy mivel ez Classic ezért a G astra generátorát tették bele. Ez igaz?

Diodahid tényleg tönkrement egyébként.

Szoval 45-ért akarja csinálni szijtárcsak nélkül.

Mondtam, hogy csinálja meg, ma délután megyek érte, csak azon gondolkodom, hogy nem fizetem ki. Utánanéztem ha nagyon drága alkatrészeket tesz bele, akkor is max 15000 az anyag és max 4óra a munkadij. kicsit sokallom 4 ora munkadijra 30000 ft-ot.

Mit szol ha odamegyek és amikor kész a kocsi akkor mondom neki, hogy mondjon egy normálisabb árat, vagy viszlát?

Ja és azért kérdeztem az árat, hogy szerintetek is sok-e egy "kicsit"

Link to comment
Megosztás:

Opel Astra Classic 1.4 benzin 98-as gyártás. Delco generátor 100A-es.

Úgy két-három hete csináltam az enyémet (ugyanilyen pont). Diódahíd+fesszab 12e volt, a legjobb minőségű utángyári cuccból bele.

Szaki 4e-t kért a beszabályzásért és a cseréért. Ki-beszerelést már én csináltam. Csapágy és kefe nem volt cserélve,

azok még pöpecek voltak, de azok nem is drágák.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek mennyi egy reális ára Pesten a következő javításnak: (csak kíváncsi vagyok a véleményekre)

Opel Astra Classic 1.4 benzin 98-as gyártás. Delco generátor 100A-es.

Generátorfelújítás ami a következőt jelenti:

Diódahíd, fesszabályzo csere (ezek rosszak voltak) csúszógyürü és a két csapágy csere. Természetesen generátor le és felszereléssel.

Köszi a válaszokat.

Majd leírom miért kérdezem:)

40 ezerért kapsz felújítottat, ha leadod a régit. Viszont olyan mint a gyári új!

Link to comment
Megosztás:

Úgy két-három hete csináltam az enyémet (ugyanilyen pont). Diódahíd+fesszab 12e volt, a legjobb minőségű utángyári cuccból bele.

Szaki 4e-t kért a beszabályzásért és a cseréért. Ki-beszerelést már én csináltam. Csapágy és kefe nem volt cserélve,

azok még pöpecek voltak, de azok nem is drágák.

nekünk is forrasztgatós a diódahid cseréje?

40 ezerért kapsz felújítottat, ha leadod a régit. Viszont olyan mint a gyári új!

na erre emlékeztem én!!!!

Link to comment
Megosztás:

nekünk is forrasztgatós a diódahid cseréje?

na erre emlékeztem én!!!!

A csapágy 3000ft körül van darabja egy normálisnak, az akkor 6000 a kefe meg egybe van a fesszabályzóval. Még cserélt csűszógyűrűt is, legalábbis azt mondta. De elkérem a régit:)

Amugy is a nem garanciális javításnál a kiszerelt anyag visszajár. A csapágyat amugy is megakartam nézni.

Akkor legyen az anyag max 20.000 ft és akkor 25.000ft a munkadij?

Azt találtam ki, hogy kérel számlát, akkor a 45-ből alig marad 30ezer forintja. És ha jön azzal, hogy akkor 60 akkor előadom neki, hogy 30-ba megegyezünk és akkor nem jelentem fel sehol:)

Link to comment
Megosztás:

Nos, már nálam is itt az asztalon az omegás lámpa, de sajna nincsenek rajta a kábelek, szóval hálás lennék, ha azok közül aki betett ilyet, mutatna egy képet, hogy melyik sarura minek kell menni. Valamint, hogy a cucc a kárpitban így ahogy van megáll, vagy kell neki valamilyen erősítés? Köszönöm.

Ha még nem jöttél rá. Van egy icipici sarualjzat, arra kell egyszer egy direkt 12V. Mellette lévőre a régi lámpából a piros vezetékes, aztán az mellé a szürke a régi lámpa csatijáról és az utolsóra kell kötni a direkt testet. Magyarul a kicsit és a mellette lévőt össze kell kötni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha még nem jöttél rá. Van egy icipici sarualjzat, arra kell egyszer egy direkt 12V. Mellette lévőre a régi lámpából a piros vezetékes, aztán az mellé a szürke a régi lámpa csatijáról és az utolsóra kell kötni a direkt testet. Magyarul a kicsit és a mellette lévőt össze kell kötni. :lol:

nekem piros meg fekete van :D

akkor mi van? :lol:

de tuti ki lehet azt méregetni is.

kiveszi az izzókat, és multival mér, melyik láb melyik csatlakozóra megy.

asszem én is így mértem ki az enyémet.

Link to comment
Megosztás:

nekem piros meg fekete van :lol:

akkor mi van? :D

de tuti ki lehet azt méregetni is.

kiveszi az izzókat, és multival mér, melyik láb melyik csatlakozóra megy.

asszem én is így mértem ki az enyémet.

Mindegy szerintem. Nekem emlékeim szerint gyárilag a kocsiban is szürke a kapcsolt testvezeték. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hmm.

Tönkremehet attol az akksi, hogy teljesen lemerült?

Néha kikapcsol a töltő. Ilyet nem szokott csinálni. Négy orát volt rajta a tompitott.

Nekem tönkrement, igaz, a sokéves gyári volt. A bátyám bekepcsolva felejtette a tompítottat. Töltöttem, úgy nézett ki megmenthető, de a terhelést már nem bírta, pár nap múlva vennem kellett újat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.