Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy nagy problémával kűzdök épp! Remélem tud valaki segíteni! :)

Van nekem egy 92-es évjáratú 1.6-os C16NZ Astra Caravanom. Két napja út közben egyszer csak leállt. Hazahúztuk. Első körben valami üzemanyag problémára gondoltam, de láttam, hogy ott minden rendben. Ekkor kezdtem gyanakodni a gyújtásra. Kivettem a gyertyákat, rájuk raktam a gyújtókábeleket, haver önindítózott, szikra pedig nem volt egyiken sem.

...

Írtatok ám sok mindent :huh: Csak a lényeg maradt ki: ezeken a rotoros elosztós gépeken van egy kis modul a trafó alatt, ami a gyújtótrafó meghajtását végzi, gyújtásmodul a neve, az szokott így meghalni, nálam is előfordult már. De valóban lehet az indukciós jeladó is, bár az nem egy pillanat alatt szokott meghalni. Úgyhogy sztem ezt a két dolgot (először a gyújtásmodult a trafó alatt) kéne megnézni, akár egy kölcsön darabbal kipróbálni.

Link to comment
Megosztás:

Írtatok ám sok mindent :huh: Csak a lényeg maradt ki: ezeken a rotoros elosztós gépeken van egy kis modul a trafó alatt, ami a gyújtótrafó meghajtását végzi, gyújtásmodul a neve, az szokott így meghalni, nálam is előfordult már. De valóban lehet az indukciós jeladó is, bár az nem egy pillanat alatt szokott meghalni. Úgyhogy sztem ezt a két dolgot (először a gyújtásmodult a trafó alatt) kéne megnézni, akár egy kölcsön darabbal kipróbálni.

ezért vagyunk sokan :D

így összejön végül az összes verzió :)

Link to comment
Megosztás:

Írtatok ám sok mindent :huh: Csak a lényeg maradt ki: ezeken a rotoros elosztós gépeken van egy kis modul a trafó alatt, ami a gyújtótrafó meghajtását végzi, gyújtásmodul a neve, az szokott így meghalni, nálam is előfordult már. De valóban lehet az indukciós jeladó is, bár az nem egy pillanat alatt szokott meghalni. Úgyhogy sztem ezt a két dolgot (először a gyújtásmodult a trafó alatt) kéne megnézni, akár egy kölcsön darabbal kipróbálni.

Azért nem írtam, mert úgy tudom, hogy az indukciós jeladóshoz (C16NZ) nincs. Csak a HALL jeladóshoz (C14NZ). De javítsatok ki, ha tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok, köszönöm a sok hozzászólást a problémámhoz! :huh: Rendesek vagytok!

Igyekszem mindegyik tanácsot kipróbálni!

A trafó alatt nem hiszem, hogy nekem lenne valamilyen modul! Nem tudom Nektek hol a trafó, de nekem az akksi tartó "tálca" belső széléhez van hozzácsavarozva, alá ugyan nem látok, de nem tapogattam ki semmit ott ami esetleg modul lenne...

A gyújtáselosztóm fekete színű, belsejében a széleken vannak az érintkezők asszem alumíniumból, középen forog a rotor aminek az érintkezője szerintem réz. Na nekem a réz teteje kicsit kopott és mintha meg lenne picit égve, az alu érintkezők eléggé oxidáltak voltak, de megcsiszoltam őket eredmény nélkül... :), de ha ez lenne a baj, szerintem nem rögtön az összes gyertyán menne el a gyújtás?!

Link to comment
Megosztás:

Hát srácok, köszönöm a sok hozzászólást a problémámhoz! :huh: Rendesek vagytok!

Igyekszem mindegyik tanácsot kipróbálni!

A trafó alatt nem hiszem, hogy nekem lenne valamilyen modul! Nem tudom Nektek hol a trafó, de nekem az akksi tartó "tálca" belső széléhez van hozzácsavarozva, alá ugyan nem látok, de nem tapogattam ki semmit ott ami esetleg modul lenne...

A gyújtáselosztóm fekete színű, belsejében a széleken vannak az érintkezők asszem alumíniumból, középen forog a rotor aminek az érintkezője szerintem réz. Na nekem a réz teteje kicsit kopott és mintha meg lenne picit égve, az alu érintkezők eléggé oxidáltak voltak, de megcsiszoltam őket eredmény nélkül... :), de ha ez lenne a baj, szerintem nem rögtön az összes gyertyán menne el a gyújtás?!

jaja

olyat csak a középső tud okozni, de a szélső 4 nem

Link to comment
Megosztás:

Azért nem írtam, mert úgy tudom, hogy az indukciós jeladóshoz (C16NZ) nincs. Csak a HALL jeladóshoz (C14NZ). De javítsatok ki, ha tévedek.

Igazad van, az indukciós jeladósnál oda van beépítve a jeladóhoz az elektronika, úgyhogy annyiban módosítom a dolgot, hogy egy komplett gyújtáselosztó alsórészt kéne szerezni próbára, az lenne a legegyszerűbb. Csak mielőtt ezt leveszi, jelölje össze a hengerfejjel a pozícióját.

Link to comment
Megosztás:

01 elablak motor

02 kpzár

03 hangszóró

04 elablak kapcsoló

05 tükör

06 a fő csati az ajtó és az aoszlop között

4-5be nem vagyok biztos, lehet h fordítva van, de most így rémlik :)

Köszi a segítséget!

De szerintem most teszem fel a leghülyébb kérdést a világon, de melyiket hova kell dugni? Mert nekem, csak egy kp zár van az ajtóban és egy indexes tükröm. Sajnálom, de hülye ehhez a témához! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

De szerintem most teszem fel a leghülyébb kérdést a világon, de melyiket hova kell dugni? Mert nekem, csak egy kp zár van az ajtóban és egy indexes tükröm. Sajnálom, de hülye ehhez a témához! :huh:

hát az elektromos ablak motorét az elektromos ablak motorjába.

a 02 az a gyári kpzár csatija, az is ottvan elvileg ha van kpzárad..

és így tovább, elvileg nem tudsz semmit máshova bedugni, és adja magát az egész :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget!

De szerintem most teszem fel a leghülyébb kérdést a világon, de melyiket hova kell dugni? Mert nekem, csak egy kp zár van az ajtóban és egy indexes tükröm. Sajnálom, de hülye ehhez a témához! :huh:

Indexes tükör? :) Olyan nekem is kéne. :D Esetleg egyéni gyártás?

Link to comment
Megosztás:

hát az elektromos ablak motorét az elektromos ablak motorjába.

a 02 az a gyári kpzár csatija, az is ottvan elvileg ha van kpzárad..

és így tovább, elvileg nem tudsz semmit máshova bedugni, és adja magát az egész :)

:huh:

Itt egy pár új kép.

01

Amúgy nekem csak két "vezetékem" van csatornában.

02

Link to comment
Megosztás:

:huh:

Itt egy pár új kép.

01

Amúgy nekem csak két "vezetékem" van csatornában.

02

01, az a nagy fehér csati nemtom mi, már rég csináltam a sajátom, és már elfelejtettem...hova megy?

de balról haladva tükör/magas hangszóró, nagyfehér, mélyközép hangszóró.

alul pedig a kpzár csatik

02, ennyi van az autóba bekötve? akkor szórakozol majd egy ideig mire minden működni fog, de én ilyet nem csináltam, ugyh ebben nem tudok segíteni.

Link to comment
Megosztás:

:huh:

Itt egy pár új kép.

01

Amúgy nekem csak két "vezetékem" van csatornában.

02

Ha van, vagy tudsz szerezni kapcsolási rajzot, akkor nem tudod elrontani, mert ott színek szerint van jelölve melyik kábel hova megy. Én az alapján kábeleztem be az elektromos tükröt, igaz bogarásztam 2 délután de minden működik. Nekem csak a tükrök meg a kapcsoló volt meg kábelköteg nem de így se volt vészes, csak azt kellett figyelnem mit-hova kötök a színek alapján.

Link to comment
Megosztás:

Helló!Szerintem próbáld meg egy cseretrafóval,de érdemes megnézni a gyújtáselosztóban a modult/7 vezeték megy rá/.De a vezetékeket is nézd meg nem érnek össze vagy a szigetelés nem kopott le róluk,ezek is okozhatnak zárlatot!Én is jártam így!

Link to comment
Megosztás:

01, az a nagy fehér csati nemtom mi, már rég csináltam a sajátom, és már elfelejtettem...hova megy?

de balról haladva tükör/magas hangszóró, nagyfehér, mélyközép hangszóró.

alul pedig a kpzár csatik

02, ennyi van az autóba bekötve? akkor szórakozol majd egy ideig mire minden működni fog, de én ilyet nem csináltam, ugyh ebben nem tudok segíteni.

Éljen a GL felszereltség! :huh:

Link to comment
Megosztás:

én vagyok a ravasz, te vagy az agy és nálam van 2füstölgő puskacső.

leírtam melyik a hangszóróé, az a nagy fehér cucc nem azé :huh:

milyen nagy fehér izé???

én arról a képről beszélek, amin az ajtó és a kasztni közti csati látszik a két érintkezővel

Link to comment
Megosztás:

Az index nincs benne a gyári kötegben.

Aki nem akarja magát halálra szívatni,az megveszi a köteg kasztniban lévő csonkját is és azt is kicseréli.

Sok szívásttól menti meg magát.

Az index az külön lett bekábelezve.

Hát sajna nem tudtam, hogy az is kell...

Azt hittem hogy csak kiveszem a manuálist, beteszem az elektromosat, vezeték összedug, és örül, de tévedtem :huh:

Link to comment
Megosztás:

Az index nincs benne a gyári kötegben.

Aki nem akarja magát halálra szívatni,az megveszi a köteg kasztniban lévő csonkját is és azt is kicseréli.

Sok szívásttól menti meg magát.

ha minden benne van, akkor marad még hely?

tehát központi, tükör, ablak, ezekután marad még hely vmi másnak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.