Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

jaaa tényleg

mi van akkor, ha nemteszem vissza a kapcsolók kis füleit,amiket ki kell akasztgatni??

mostnézem,hogy tegnap csak próbára akartam betenni, de mivel jó lett így maradt is benne

és a kis fülek vagy körmök ittmaradtak..

azt a másflcmes kapcsolót tuti megtartják a saruk :)

szóval nem is rakom vissza sztem, de ha mondtok vmi nyomós okot akkor igen

Melyik kapcsolóra gondolsz? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ma kocsival mentem be melóhelyre, volt egy kis időnk és megnéztük tüzetesen a gyújtást. A második kábel alig akart kijönni, pedig korábban erőlködés nélkül kigyütt. Aztán meg alig bírtuk visszarakni munkatársammal. :) Tekertünk rá pár méter szigszalagot. Kipróbálás, jó. Beleraktuk a nem repedt jónak kinéző kábelt, minden baja volt, nem létezett az a henger. :D Vissza régit, megint jó. :D

Bent a gyertyáknál meg olyan szép tiszta minden, hogy öröm nézni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

írtam jó a fogas koszorú, jó a bendix, jó a behúzómágnes!!!! meglett a hiba!!! van egy áttétel az önindítóban, több kis fogaskerékből áll, és szét olvaddt a műanyag háza. így nem adta át a hajtást a forgó rész annak a tengelynek amelyiken a bendix van.

Ja amikor 3 fogaskerék fog közre egyet, vagy valami hasonló? És mitől olvadt szétt? :huh:

Link to comment
Megosztás:

írtam jó a fogas koszorú, jó a bendix, jó a behúzómágnes!!!! meglett a hiba!!! van egy áttétel az önindítóban, több kis fogaskerékből áll, és szét olvaddt a műanyag háza. így nem adta át a hajtást a forgó rész annak a tengelynek amelyiken a bendix van.

az a bolygómű, mert ezek az önindítók nagy fordulatszámon dolgoznak, de nincs annyi nyomaték, ezért áttételt raktak bele :huh:

bontó és venni kell másikat, más megoldás nemigazán járható sztem... venni marha drága lesz

Link to comment
Megosztás:

Sikerült beüzemelni a sony fejegységet a gyári blau helyére.Én el sem képzeltem volna,hogy ennyi madzag van a műszerfal mögött.Még a kesztyűtartóba is megy egy ventillátorcső!Viszont az új fejegység miatt eltűnt a dátumkijelző az idő meg a hőmérséklet közül.

Vágd el a piros/szürke vezetéket a rádió csatijánál (DE NEHOGY A TÖVÉBEN), és örülj.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült beüzemelni a sony fejegységet a gyári blau helyére.Én el sem képzeltem volna,hogy ennyi madzag van a műszerfal mögött.Még a kesztyűtartóba is megy egy ventillátorcső!Viszont az új fejegység miatt eltűnt a dátumkijelző az idő meg a hőmérséklet közül.

Igen, klímás gépkocsik extrája. Hűtőként üzemeltethető a kesztyűtartó. :huh: Vagy ételmelegítőnek, bár nyáron érdekes lenne fűteni a belteret. :)

Link to comment
Megosztás:

mitől ég le. kiszárad az a része amiben a kisfogaskerekek vannak, nincs kenés. évente zsírozni kellene. és persze ha sokáig tekertetjük az önindítót ilyenkor. ez a Valeo gyártmányú, Renaultokban is pont ilyen van. azt nem tudom a Bosch milyen mert van amelyik F Astrában olyan van. állítólag a Valeo gyártmány elég szar. Francia.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagy problémával kűzdök épp! Remélem tud valaki segíteni! :huh:

Van nekem egy 92-es évjáratú 1.6-os C16NZ Astra Caravanom. Két napja út közben egyszer csak leállt. Hazahúztuk. Első körben valami üzemanyag problémára gondoltam, de láttam, hogy ott minden rendben. Ekkor kezdtem gyanakodni a gyújtásra. Kivettem a gyertyákat, rájuk raktam a gyújtókábeleket, haver önindítózott, szikra pedig nem volt egyiken sem. Ezek szerint valami gyújtás probléma lehet. Sajnos nem értek én annyira az autószereléshez. A gyújtáselosztóm Delco típusú. Kipróbáltam egy olyat, hogy lehúztam a gyújtáselosztó közepéből a kábelt ami a trafótól jön, rádugtam egy gyertyát, hozzáérintettem a blokkhoz, haver önindítózott, de akkor sem volt szikra (nem tudom ebben az esetben kell-e szikráznia? Mert ezzel a gyújtáselosztó hibáját akartam kiküszöbölni :) ). Kaptam egy ismerősömtől egy digitális fázisceruzát ami 12V-ot is mér. Lenne valami tippetek, hogy milyen módon és hol keresgéljem a hibát? Nagyon megköszönném! :D

További szép napot!

Gabi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy nagy problémával kűzdök épp! Remélem tud valaki segíteni! :)

Van nekem egy 92-es évjáratú 1.6-os C16NZ Astra Caravanom. Két napja út közben egyszer csak leállt. Hazahúztuk. Első körben valami üzemanyag problémára gondoltam, de láttam, hogy ott minden rendben. Ekkor kezdtem gyanakodni a gyújtásra. Kivettem a gyertyákat, rájuk raktam a gyújtókábeleket, haver önindítózott, szikra pedig nem volt egyiken sem. Ezek szerint valami gyújtás probléma lehet. Sajnos nem értek én annyira az autószereléshez. A gyújtáselosztóm Delco típusú. Kipróbáltam egy olyat, hogy lehúztam a gyújtáselosztó közepéből a kábelt ami a trafótól jön, rádugtam egy gyertyát, hozzáérintettem a blokkhoz, haver önindítózott, de akkor sem volt szikra (nem tudom ebben az esetben kell-e szikráznia? Mert ezzel a gyújtáselosztó hibáját akartam kiküszöbölni :D ). Kaptam egy ismerősömtől egy digitális fázisceruzát ami 12V-ot is mér. Lenne valami tippetek, hogy milyen módon és hol keresgéljem a hibát? Nagyon megköszönném! :D

További szép napot!

Gabi

Mérd meg a gyújtókábelek ellenállását, mind az ötöt. Sajna csak ennyit tudok, nekem DIS gyújtásom van. :huh: Biztosíték nem ment ki?

Link to comment
Megosztás:

Mérd meg a gyújtókábelek ellenállását, mind az ötöt. Sajna csak ennyit tudok, nekem DIS gyújtásom van. :huh: Biztosíték nem ment ki?

És hol találom az ellenállásokat? :) A motortérben? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ a biztosíték! :D Gondolom az is ott van ahol a többi a műszerfal alatt!? Na akkor még azt is megnézem!

Link to comment
Megosztás:

Mérd meg a gyújtókábelek ellenállását, mind az ötöt. Sajna csak ennyit tudok, nekem DIS gyújtásom van. :huh: Biztosíték nem ment ki?

Nem figyeltél, a trafó sem ad szikrát. Akkor pedig mélyebben gyökerezik a probléma.

Jah, és a gyújtásnál nincs bizti.

Sziasztok!

Egy nagy problémával kűzdök épp! Remélem tud valaki segíteni! :)

Van nekem egy 92-es évjáratú 1.6-os C16NZ Astra Caravanom. Két napja út közben egyszer csak leállt. Hazahúztuk. Első körben valami üzemanyag problémára gondoltam, de láttam, hogy ott minden rendben. Ekkor kezdtem gyanakodni a gyújtásra. Kivettem a gyertyákat, rájuk raktam a gyújtókábeleket, haver önindítózott, szikra pedig nem volt egyiken sem. Ezek szerint valami gyújtás probléma lehet. Sajnos nem értek én annyira az autószereléshez. A gyújtáselosztóm Delco típusú. Kipróbáltam egy olyat, hogy lehúztam a gyújtáselosztó közepéből a kábelt ami a trafótól jön, rádugtam egy gyertyát, hozzáérintettem a blokkhoz, haver önindítózott, de akkor sem volt szikra (nem tudom ebben az esetben kell-e szikráznia? Mert ezzel a gyújtáselosztó hibáját akartam kiküszöbölni :D ). Kaptam egy ismerősömtől egy digitális fázisceruzát ami 12V-ot is mér. Lenne valami tippetek, hogy milyen módon és hol keresgéljem a hibát? Nagyon megköszönném! :D

További szép napot!

Gabi

A vizsgálathoz inkább egy digit multira lenne szükség, mert a trafót ellenállásellenörzéssel ki lehet szűrni.

1. gyújtótekercs testzárlat: 15-ös kapocs és test között végtelen(digiten 1)

2. primer ellenállás: 1-es és 15-ös kapocs között 0,4 ohm

3. szekunder ellenállás: 1-es és 4-es (ide megy a gyújtókábel az elosztóról) 4-7 kiloohm

De a trafón kívül még sok más baja is lehet (indukciós jeladó, kontakt hiba a csatlakozóknál, vezetékszakadás, stb.)

Link to comment
Megosztás:

Nem figyeltél, a trafó sem ad szikrát. Akkor pedig mélyebben gyökerezik a probléma.

Jah, és a gyújtásnál nincs bizti.

A vizsgálathoz inkább egy digit multira lenne szükség, mert a trafót ellenállásellenörzéssel ki lehet szűrni.

1. gyújtótekercs testzárlat: 15-ös kapocs és test között végtelen(digiten 1)

2. primer ellenállás: 1-es és 15-ös kapocs között 0,4 ohm

3. szekunder ellenállás: 1-es és 4-es (ide megy a gyújtókábel az elosztóról) 4-7 kiloohm

De a trafón kívül még sok más baja is lehet (indukciós jeladó, kontakt hiba a csatlakozóknál, vezetékszakadás, stb.)

Na, megnéztem, hát biztosítékot nem találtam, viszont a kis 12V-os fázisceruzával :huh: csináltam egy olyat, hogy a trafóból jövő gyújtókábelt ami a gyújtáselosztó közepébe megy, azt kihúztam a gy. elosztóból, beledugtam a fázisceruzát és jelzi a 12V-ot! :) Persze amikor ráadom a gyújtást (nem önindítózok, csak elfordítom a kulcsot gyújtásba). Amikor nincs gyújtás, nincs 12V sem. Tehát ezek szerint a trafó kilőve a hibák lehetséges okai közül? Van nekem a rotor mögött egy fekete panel féleség amibe 7 kábel megy, vagyis 7 saru megy rá a kis biszbaszjaira :D Azt mondták lehet az is a baj, 9.300Ft (ez az indukciós jeladó?). Digit multit nem hinném, hogy tudok szerezni, de ha lenne is, tuti nem tudnám használni... :D

Link to comment
Megosztás:

Na, megnéztem, hát biztosítékot nem találtam, viszont a kis 12V-os fázisceruzával :huh: csináltam egy olyat, hogy a trafóból jövő gyújtókábelt ami a gyújtáselosztó közepébe megy, azt kihúztam a gy. elosztóból, beledugtam a fázisceruzát és jelzi a 12V-ot! :) Persze amikor ráadom a gyújtást (nem önindítózok, csak elfordítom a kulcsot gyújtásba). Amikor nincs gyújtás, nincs 12V sem. Tehát ezek szerint a trafó kilőve a hibák lehetséges okai közül? Van nekem a rotor mögött egy fekete panel féleség amibe 7 kábel megy, vagyis 7 saru megy rá a kis biszbaszjaira :D Azt mondták lehet az is a baj, 9.300Ft (ez az indukciós jeladó?). Digit multit nem hinném, hogy tudok szerezni, de ha lenne is, tuti nem tudnám használni... :D

akkor ez nem is DIs es hanem forgórotoros szénfekék a rotorházon belül?

lepattintod a két fület ott lenni kell középen egy rugósan mozgó kúpnak és szélen 4 db érintkezőnek, a fedelen belül.

egy ismerősöm járt úgy, hogy az letört neki, vagy valakinek kopott is már el.

nem sok idő megnézni, szóval nézd meg azt is.illetve a rotort is

Link to comment
Megosztás:

Na, megnéztem, hát biztosítékot nem találtam, viszont a kis 12V-os fázisceruzával :huh: csináltam egy olyat, hogy a trafóból jövő gyújtókábelt ami a gyújtáselosztó közepébe megy, azt kihúztam a gy. elosztóból, beledugtam a fázisceruzát és jelzi a 12V-ot! :) Persze amikor ráadom a gyújtást (nem önindítózok, csak elfordítom a kulcsot gyújtásba). Amikor nincs gyújtás, nincs 12V sem. Tehát ezek szerint a trafó kilőve a hibák lehetséges okai közül? Van nekem a rotor mögött egy fekete panel féleség amibe 7 kábel megy, vagyis 7 saru megy rá a kis biszbaszjaira :D Azt mondták lehet az is a baj, 9.300Ft (ez az indukciós jeladó?). Digit multit nem hinném, hogy tudok szerezni, de ha lenne is, tuti nem tudnám használni... :D

Igen az az indukciós jeladó. Az is lehet rossz.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem csináltál semmit, mert gyújtáskor 12V-ot fixen megkapja a trafó és a testet "kapcsolgatja" a vezérlő. Szerintem meg kellene nézni ha az elosztóról lehúzod a trafó gyújtáskábelét és testpont (karosszéria, motor tiszta fém felülete) közelébe rakod és valaki indítózik, ad-e szikrát? Ha van szikra akkor hall indukciós jeladó és trafó rendben van, ha nincs akkor trafót lehet tesztelni, adsz neki tápot külön és a negatívot azaz testet szagatva kapcsolod, gyújtáskábel ugyanúgy testpont közelébe legyen, ha szikrázik akkor trafó jó és a hall jeladó lehet hibás. Másik verzió amikor a trafónál van szikra, akkor az elosztóban lévő szénkefe, rotor, gyújtáskábel lehet hibás vagy az elosztófedél érinkezői oxidáltak stb. Műszer nélkül sajnos csak ennyit tudsz csinálni, figyelj oda a tesztelés során nehogy megrázzon a nagyfesz és ne nyúlj a karosszériához miközben próbálkozol. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.