Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

sztem igen. gondolom a fordulatszámmérőtől világíthat át a cucc, és abba a fénybe árnyékol bele a seb.mérő mutatója. Nemtom hogy az övé -e. Mert nem mondta még. Csak próbálta belinkelni, és nem sikerült neki. Én meg elég kíváncsi voltam ahhoz h megkeressem a képfeltöltős oldalon mit is akarhatott linkelni. A mai nap meg 2 opel műszeregység lett feltöltve. Ez, meg az enyém. Mivel gondoltam hogy nem az enyémet akarta linkelni, maradt ez :huh: de kibeqrt ütős lett...

Az lesz, az övé, mert irta is hogy fehér számlapokat és TT-s mutatókat szerelt bele..

szerk.: az 528. lap alján irt róla.

Link to comment
Megosztás:

Az lesz, az övé, mert irta is hogy fehér számlapokat és TT-s mutatókat szerelt bele..

szerk.: az 528. lap alján irt róla.

akkor beazonosítva. De azt bezzeg nem várta meg hogy a kis cikizés után (bocsi) rommá dícsérjük :) ma csináltam meg az enyémet úgy ahogy. De ezt most megnéztem... bacameg holnap reggel kitépem az egészet amit csináltam és elviszem újpókhoz :huh: egy karton sörért csak megismétli nem ? :D :D

Link to comment
Megosztás:

akkor beazonosítva. De azt bezzeg nem várta meg hogy a kis cikizés után (bocsi) rommá dícsérjük :) ma csináltam meg az enyémet úgy ahogy. De ezt most megnéztem... bacameg holnap reggel kitépem az egészet amit csináltam és elviszem újpókhoz :huh: egy karton sörért csak megismétli nem ? :D :D

És ez még talán nem is a véglegesitett változata, ha ez tényleg az a kép amiről az 528.-on ir!!! :lol: Még finomitani akar rajta valamit..ja, lehet azt az árnyékolást...vagy hogy pirosan viritsanak a mutatók...na, akkor milyen állatian fog kinézni! :D

Link to comment
Megosztás:

És ez még talán nem is a véglegesitett változata, ha ez tényleg az a kép amiről az 528.-on ir!!! :D Még finomitani akar rajta valamit..ja, lehet azt az árnyékolást...vagy hogy pirosan viritsanak a mutatók...na, akkor milyen állatian fog kinézni! :lol:

lehet hogy oda jututnk hogy műszeregység miatt fognak autót lopni a csúnyabácsik :huh: modjuk jah, az nekem is feltűnt hogy a mutató nem piroslik. de attól fügettelnül hűűűűű... :) :D

Link to comment
Megosztás:

újpókbácsi elmesélhetné, hogy ez a számlap hogy kerül hozzá, meg miből is van....

Üdv.polgárok!

Köszi a dicséreteket,erről ennyit.Eljött az a pillanat tegnap este,amikor összemosódtak a betűk-számok-képek ezért léptem le.Örülök,hogy a kíváncsiság miatt segítettetek magatokon és megkerestétek a képeket.

Megpróbálnám összefoglalni a feltett kérdésekre a válaszokat.A számlap a www.számlapok.hu-ról és műanyagból van,vagy ha másként kérdezed akkor a kemény munkával megkeresett pénzből :lol: :D :D -ez a típus 10e.Huf,de ezt mindenki tudni fogja,ha odapillant(érdemes+a srác is nagyon korrekt,csak ajánlani tudom).A csúnya árnyék egy rossz irányba állított led miatt keletkezett. :D

Igen,jól értette az,aki vette a fáradságot és visszaolvasott:ez a fotó az első beszerelés után készült rávilágítva így a hiányosságokra.Így aztán van mit csinálni míg a régi egység ismét teszi a dolgát.Mutatók-még egyszer:első generációs Audi TT-megvilágítása smd-vel.Ha továbbra sem váltja be a hozzá fűzött reményeket akkor vissza a régiek(most, hogy visszacseréltem a régi "órát" az újonnan kreált led-es megvilágítás-valahol ez a kép is ott kering a többivel-egész tűrhető fényt ad a fehér mutatóknak is-konkrétan a led színét,ami ha kell akár piros is lehet.

A többi led-en is van mit újra pozicionálni.

Mivel életem első műszerfal átalakítása-sőt a forrasztó sem gyakori vendég a kezemben-ezért azt a láda sört hagyd meg későbbre vagy röffentsd össze pl. a fórumozó kartársakat és... :)

Mostanában a lakásfelújítás,a tíz hónapos bébi-a második is fiú lett-ajjjaj, és a májusban lejáró műszaki köti le minden időmet.Viszont amiben tudok segítek-kedvező árú led,bontott műszerfal beszerzés-mert én ilyen srác vagyok,amolyan cserkész féle :huh: :D .

Meg az mi meló volt nekem hogy ezt mind lekopogjam a két ujjammal...

Link to comment
Megosztás:

Üdv.polgárok!

Köszi a dicséreteket,erről ennyit.Eljött az a pillanat tegnap este,amikor összemosódtak a betűk-számok-képek ezért léptem le.Örülök,hogy a kíváncsiság miatt segítettetek magatokon és megkerestétek a képeket.

....

csak így tovább, örülünk,hogy ennyi dolog mellett van időd képeket is küldeni ide :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én forrasztásból jól állok, azzal nincs gond. Én ott akadtam le hogy ahhoz hogy ezt szépen meg tudjam csinálni, kéne x nap kiszedve, szétborítva, tesztelgetni, meg játszogatni vele. Nah az autó viszont napi (meglehetősen komoly :D) használatban van, és óra nélkül lehet hogy nem lenne teljes értékű :D :huh:

Viszont azt a söröcskét télleg segíthetnétek eltüntetni :D :) mikor és hol? :D

Ha tudsz műszeregységet télleg akkor megköszönném ha besegítenél. (tudom mé' vagyok fillérkefélő, de ócón :lol: és NE fordulatszám-mérőset ) :D

Link to comment
Megosztás:

A héten cseréltem fordulatmérősre a műszercsoportot.

Ha már szét lett szedve, egy korábbi ötletet is megvalósítottam, az utánfutó index visszajelzőt bekötöttem tompított fény visszajelzőnek. Így ez is szem előtt van, és mivel nincs vonóhorog az autón, eddig nem volt funkciója.

A 12 pines csatlakozó 6-os érintkezőjét kivettem leszigeteltem (később még kellhet) és a helyére egy másik érintkezőt berakva a vezetéket ráforrasztottam a fényváltó kapcsoló tompított fény sárga vezetékére.

Ez nappali fényben is jól látható.

Mivel sötétben kicsit zavaró a fénye, kicsit sötétíteni kell majd.

Link to comment
Megosztás:

Mi ez, a varnyúba valami műszer? :huh:

biony biony :lol:

fogyijelző, hőfok jelző, és tankszint jelző egyben

igaz a fogyijelzőt soha se láttam működni, csak ha felverte a víz a csatlakozóját :D na meg nappal igencsak oda kellett nézni mit mutat vajon :D

de led baszod :)

jaja trabiba is ledes a fogyijelző

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.