Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

velkám itt.

Vannak ötletek. Először csekk a hőmérőre, lehet hogy lecsatlakozott a csatlakozója, és egy szabadon lógó drót sok jelet nem küld. Ami nekem előferdült (igaz itt nem semmit mutatott, hanem összevissza baromságokat, mint a "-3-"

meg a 3 darab "---" :blush: ) ez a középkonyzolban a kijező panelja. Idő kérdése hogy a forrastások meddig bírják a fizikai behatásokat ami egy autóban azért előfordulhat ugye... Ha átforrasztod egyszer az összes lábat akkor csodák tudnak történni. Amiket én láttam eddig szemmel láthatóan ki volt törve a forrsztás.

Ja ha nem kap jelet elhagyott, vagy bekrepált jeladó miatt, vagy amit a Dávid írt akkor az aktuális érték helyén csak --látszik. A kölső hőmérséklet jeladó a kocsi orrán van allul a vezető felöli koptató mögött. Ha aláhasalsz akkor látsz egy 1.5 cm körüli likat abba van fentről belepattintva, már ha megvan. Igy néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Ja ha nem kap jelet elhagyott, vagy bekrepált jeladó miatt, vagy amit a Dávid írt akkor az aktuális érték helyén csak --látszik. A kölső hőmérséklet jeladó a kocsi orrán van allul a vezető felöli koptató mögött. Ha aláhasalsz akkor látsz egy 1.5 cm körüli likat abba van fentről belepattintva, már ha megvan. Igy néz ki.

Jah télleg a jeladó is be tud krepálni :D én ilyen jóindulatú vagyok, eszembe se jut hogy tönkrehal. Én csak a csatlakozásokkal foglalkoztam :lol: Meg az se jutott eszembe hogy ha meg sincs maga a jeladó akkor se küld semmit :) én mindent túlbonyolítok, egyszerű megoldás nálam nincs, csak olyan amit MÉG nem bonyolítottam túl :blush: :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ja ha nem kap jelet elhagyott, vagy bekrepált jeladó miatt, vagy amit a Dávid írt akkor az aktuális érték helyén csak --látszik. A kölső hőmérséklet jeladó a kocsi orrán van allul a vezető felöli koptató mögött. Ha aláhasalsz akkor látsz egy 1.5 cm körüli likat abba van fentről belepattintva, már ha megvan. Igy néz ki.

jaaa hogy az ott :blush:

én azt hittem az a ködlámpa csatlakozója...

illetve annak ilyen vakdugója.

csodálkoztam is az őzikés dolognál, hogy nem találkoztam más érzékelőel.

:lol:

Link to comment
Megosztás:

Na még ez is eszembe jutott...gondoltam ennek itt a helye nem a a karosszériás topikban...

Az elektromos tükörhöz a gyári kapcsoló csak egyféle van? Gondolok itt arra hogy a régebb fajta és az újabb fajta tükörhöz egyforma a kapcsoló? Vagy erre is figyelnem kell?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Na még ez is eszembe jutott...gondoltam ennek itt a helye nem a a karosszériás topikban...

Az elektromos tükörhöz a gyári kapcsoló csak egyféle van? Gondolok itt arra hogy a régebb fajta és az újabb fajta tükörhöz egyforma a kapcsoló? Vagy erre is figyelnem kell?

Köszi!

Sztem az nem változott.

Link to comment
Megosztás:

Na még ez is eszembe jutott...gondoltam ennek itt a helye nem a a karosszériás topikban...

Az elektromos tükörhöz a gyári kapcsoló csak egyféle van? Gondolok itt arra hogy a régebb fajta és az újabb fajta tükörhöz egyforma a kapcsoló? Vagy erre is figyelnem kell?

Köszi!

Arra figyelj ne vauxhallból legyen.

Link to comment
Megosztás:

én is így tudom...

meg Dzsonit se értem miért mondja h ne vauxból legyen, hisz nem ablakemelőről van szó...sztem ezek a tükörállítók egyformák :blush:

Kicsávó'! :lol: Én a kapcsolóról beszélek,ha nem akar forrasztgatni mint én,akkor nem olyat vesz! :)

Működik azzal is,csak a csatiban a vezetékek más sorrendben vannak benne,ergo összedugod az európaival,aztán csak kamilázol,hogy nem úgy müxik,mint ahogy kellene.Én szívtam ezzel.

Link to comment
Megosztás:

Kicsávó'! :lol: Én a kapcsolóról beszélek,ha nem akar forrasztgatni mint én,akkor nem olyat vesz! :)

Működik azzal is,csak a csatiban a vezetékek más sorrendben vannak benne,ergo összedugod az európaival,aztán csak kamilázol,hogy nem úgy müxik,mint ahogy kellene.Én szívtam ezzel.

mé neked a nagy sziget má nem európa? :blush: de elhiszem ha te mondod :D

Link to comment
Megosztás:

Ja ha nem kap jelet elhagyott, vagy bekrepált jeladó miatt, vagy amit a Dávid írt akkor az aktuális érték helyén csak --látszik. A kölső hőmérséklet jeladó a kocsi orrán van allul a vezető felöli koptató mögött. Ha aláhasalsz akkor látsz egy 1.5 cm körüli likat abba van fentről belepattintva, már ha megvan. Igy néz ki.

köszi szépen a tanácsokat majd megnézem és meglátjuk mi lesz:) kösszönöm mindenkinek:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tölt a generátorom normálisan.

Lemértem a motor beindítása után 12,8 voltot mutat az akksin a multiméter. Alapból 12,25 volt van az akksimban)

A generátor Bosch 65Ah, kb féléves.

Hogyan tudom megmérni, hol vész el az áram?

Közvetlenül a generátorra rá tudok mérni üzem közben?

üdv

A.

Link to comment
Megosztás:

Töltésvisszajelző lámpa villágít gyújtás ráadásakor és 2000-es fordulat felett sem tölt jobban?

a lámpa nem világít, magas fordulaton néztem, nem tölt jobban.

valami töltése lehet, vagy kontakthibás lehet valahol, csak nem tudom hol...

ezért kellene mérni tudni valahol..

Link to comment
Megosztás:

a lámpa nem világít, magas fordulaton néztem, nem tölt jobban.

valami töltése lehet, vagy kontakthibás lehet valahol, csak nem tudom hol...

ezért kellene mérni tudni valahol..

Kezd azzal, hogy megnézed jók-e a csatlakozások az akkunál, meg a generátornál. Lehet, csak lelazult vmelyik. Engem a multkor a 7-es bizti tréfált meg kiment és égett a töltésjelző menet közben, attól féltem haza sem érek. Egész éjjel fesz-szabályzóval meg diódahíddal álmodtam, aztán reggel kiderült, hogy csak a bizti ment ki. :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kezd azzal, hogy megnézed jók-e a csatlakozások az akkunál, meg a generátornál. Lehet, csak lelazult vmelyik. Engem a multkor a 7-es bizti tréfált meg kiment és égett a töltésjelző menet közben, attól féltem haza sem érek. Egész éjjel fesz-szabályzóval meg diódahíddal álmodtam, aztán reggel kiderült, hogy csak a bizti ment ki. :blush: :D

:lol: :) :D

Link to comment
Megosztás:

Kezd azzal, hogy megnézed jók-e a csatlakozások az akkunál, meg a generátornál. Lehet, csak lelazult vmelyik. Engem a multkor a 7-es bizti tréfált meg kiment és égett a töltésjelző menet közben, attól féltem haza sem érek. Egész éjjel fesz-szabályzóval meg diódahíddal álmodtam, aztán reggel kiderült, hogy csak a bizti ment ki. :blush: :lol:

a csatlakozásokat átnéztem de nem találtam eddig hibát.

holnap majd alá is nézek, hátha látszik valami alulról a vezetékeknél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.