Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem volt annak különösebb baja,csak az ótómata váltó. :lol:

Az volt a legbiztosabb pontja. :)

Imádtam. Amugy nem volt semmi baja. Csak ugy alakultak a dolgok, hogy egy igénytelen strapabíró,

és felettébb olcsón üzembentartható autóra volt szükségem. Na az Omi nem ez a kategória.

De mint mondtam, lesz még nekem Omegám. Mégpedig autómata. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem műkszik, sőt előrehúztam a középsőgonzolt, rásagítettem hátulról :P de meg se mozdult.

Van még az autódon olyan alkatrész amit nem akartál még kiszedni? :)

Talán a sebességváltó. Az a típusú fiúgyerek ( vagy hülyegyerek? :lol: ) vagyok aki olyan mindent-szétszedős, aztán vagy összerakós, vagy nem. Egyszerűen nem bírom megállni hogy ne nézzem meg milyen bellül. Főleg ha vmi nem működik tökéletesen, hátha meg tudom csinálni.

Link to comment
Megosztás:

:P Légy kicsit kreatívabb! :lol: Csavarhúzó, kisebb spájszervas és egyéb célszerszám használata nem tiltott! Spec nekem se volt egyszerű kipecázni belőle. Hadd ne emlékeztesselek az "oboázós" akciódra. :P :lol: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Gondom, hogy a fűtő ventillátor első fokozata nem működik. Ma rászántam magam kiszedtem az ellenállást, nagyon ramatyul nézett ki, rámértem a hőbiztosítékra, az jó volt, megtisztogattam az érintkezőket, mind csupa rozsda volt. Sajnos ezzel nem oldódott meg a probléma. Kiszereltem a fokozat kapcsolót is, megmértem, kapcsolt rendesen minden fokozatot. A kapcsolóhoz vezető kábelben mértem feszültséget a +12V-hoz, a 2. és 3. fokozatnál kb 12V, de az 1. érintkezőjén csak 1.5V.

Maga az ellenállás lehet hibás? Meg tudnátok adni milyen értékeket lehet mérni az egyes lábain az ellenállásnak.

Egyéb tippek?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

:o Légy kicsit kreatívabb! ;) Csavarhúzó, kisebb spájszervas és egyéb célszerszám használata nem tiltott! Spec nekem se volt egyszerű kipecázni belőle. Hadd ne emlékeztesselek az "oboázós" akciódra. :P :lol: :) :P

Az neki mindíg megy. :P

Esetleg tehetne a műszerfal mögé egy 7,5 dekás trotilt, a megfelelő gyutaccsal, gyujtózsinórral. Az minde bizonnyal segítene a dolgon. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az neki mindíg megy. :lol:

Esetleg tehetne a műszerfal mögé egy 7,5 dekás trotilt, a megfelelő gyutaccsal, gyújtózsinórral. Az minden bizonnyal segítene a dolgon. :lol: :)

Ehh, ezen olyan jót röhögtem, hogy a sebesre égett szemem is belefájdult és könnyezett mindkét ok miatt.

Elég lenne oda 2-3 deka is, tenné az is a hatást. :P :P :lol: ne szenvedjen már ennyit vele szegény! :P :o

Link to comment
Megosztás:

Ehh, ezen olyan jót röhögtem, hogy a sebesre égett szemem is belefájdult és könnyezett mindkét ok miatt. Elég lenne oda 2-3 deka it, tenné az is a hatást. :lol: :lol: :) ne szenvedjen már ennyit vele szegény! ;) :lol: :o :P

Olyan kiszerelés nincs. A legkissebb az általam említett. :D Mondjuk használat után kicsit macerás visszarakni a műszerfalat. :P :P

Link to comment
Megosztás:

:lol: :) :P El lehet azt fűrészelni csak nehogy szikrát kapjon :P bár akkor nem sok gondja lesz a szerelgetéssel a továbbiakban. :lol:

Nem igazán lehet fűrészelni, mert ha elszakad a papír, könnyen porlad. Ebként csak szúrólángra robban. Simán meggyújthatod, legfeljebb elolvad.

Link to comment
Megosztás:

Olyan kiszerelés nincs. A legkissebb az általam említett. :P Mondjuk használat után kicsit macerás visszarakni a műszerfalat. :lol: :lol:

Miért lenne macerás? Csak némi utánjárást igényel. Utánjárok merre repültek szétt a darabok. Kicsit OFF, de amikor kikerültem falura és megejtettem az első favágásom, mint a mesében elrapült a balta feje a szomszédba. Fél évvel később nyáron Feri bácsi nyírta a füvet, naaaagy csattanás, hát mi a franc? eltört a fűnyírókés. Én meg átszóltam.: hát megtalálta? Visszakaphatnám? :)

Link to comment
Megosztás:

Miért lenne macerás? Csak némi utánjárást igényel. Utánjárok merre repültek szétt a darabok. Kicsit OFF, de amikor kikerültem falura és megejtettem az első favágásom, mint a mesében elrapült a balta feje a szomszédba. Fél évvel később nyáron Feri bácsi nyírta a füvet, naaaagy csattanás, hát mi a franc? eltört a fűnyírókés. Én meg átszóltam.: hát megtalálta? Visszakaphatnám? :)

Hűűűűűűjeeee. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

1 óra harc után sem engedi el a drágám a CAR300-at :lol:

4db ívhegesztő pálcáját (csak a hozaganyagot) dugtam bele... kb 40mm mélyre hatoltak, itt vmi 140-160mm ről volt szó nem ?

de a lényeg hogy meg sem mozdul, kb 1-2mm-t enged a rádió meg kb ugyanennyit a középkonzol. pedig kiszedtem a kesztyűtartót is és kutyapózban hátulról támadtam meg :lol:

Link to comment
Megosztás:

1 óra harc után sem engedi el a drágám a CAR300-at :lol:

4db ívhegesztő pálcáját (csak a hozaganyagot) dugtam bele... kb 40mm mélyre hatoltak, itt vmi 140-160mm ről volt szó nem ?

de a lényeg hogy meg sem mozdul, kb 1-2mm-t enged a rádió meg kb ugyanennyit a középkonzol. pedig kiszedtem a kesztyűtartót is és kutyapózban hátulról támadtam meg :lol:

Opel szervízben kiszedik neked, szerintem az a legegyszerűbb. Amikor én cseréltem a fejegységet, azt mondták, hogy a kivétele annyira piti meló, hogy ingyen megcsinálják.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.