Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Wazze, majdnem leköptem a verdám miattad! ;) :P :D

És akkor azt még nem is írtam, ahogy ott álltam a lámpát szopogatva, arra gondoltam vajh mit érezhetnek a nők oboázás közben? :D Komolyra fordítva a szót, egy ilyen világittás jól jöhet este műszaki hiba esetén is nem? Ott az akku a mocitérben, csak egy ízléses lámpát kéne feldobni a motorháztetőre kapcsolóval.

Link to comment
Megosztás:

Tehát a kábelek színjelzései: 2-es ponton barna-piros csíkkal, 3-as pont fekete, 6-os pont barna-fehér csíkkal, 7-es pont fekete-citromsárga csíkkal, 8-as pont fekete-piros csíkkal, 9-es pont piros (ez oké -betáp pozitív),11-es pont barna (szintén oké -betáp negatív) és 12-es pont piros-citromsárga csíkkal.

Ezért kérném egy hozzáértő lehetőleg gyors magyarázatát/segítségét vagy egy linket ahol minderre választ kapok. Köszönöm!

2-es: vezető oldali ajtó kulccsal való zárás egyik kontakt

3-as: betáp (15) csak gyújtással, 20A-es biztin keresztül (F20)

6-os: vezető oldali ajtó kulccsal való zárás másik kontakt

7-es: zármotor-vezérlés egyik kimenet

8-as: zármotor-vezérlés másik kimenet

12-es pont: lopásgátló kapcsoló

Remélem segít.

Link to comment
Megosztás:

2-es: vezető oldali ajtó kulccsal való zárás egyik kontakt

3-as: betáp (15) csak gyújtással, 20A-es biztin keresztül (F20)

6-os: vezető oldali ajtó kulccsal való zárás másik kontakt

7-es: zármotor-vezérlés egyik kimenet

8-as: zármotor-vezérlés másik kimenet

12-es pont: lopásgátló kapcsoló

Remélem segít.

Óóó, nagyon szépen köszönöm! :D ;) :P

Link to comment
Megosztás:

És akkor azt még nem is írtam, ahogy ott álltam a lámpát szopogatva, arra gondoltam vajh mit érezhetnek a nők oboázás közben? :D Komolyra fordítva a szót, egy ilyen világittás jól jöhet este műszaki hiba esetén is nem? Ott az akku a mocitérben, csak egy ízléses lámpát kéne feldobni a motorháztetőre kapcsolóval.

Bár más típus, de márkatárs - a Kadettomban gyárilag volt motortérvilágítás, és ha jól emlékszem a helzetjelzővel kapcsolódott egyszerre... A motorháztető egyik merevítésébe volt belerakva egy ugyan olyan lámpa, mint ami a csomagtérben volt 5W-os sofitával... (bár ki volt kötve, mert a vezetéke szigeteléshibás volt, mindíg letestelt, és repült a bizti)

Link to comment
Megosztás:

Bár más típus, de márkatárs - a Kadettomban gyárilag volt motortérvilágítás, és ha jól emlékszem a helzetjelzővel kapcsolódott egyszerre... A motorháztető egyik merevítésébe volt belerakva egy ugyan olyan lámpa, mint ami a csomagtérben volt 5W-os sofitával... (bár ki volt kötve, mert a vezetéke szigeteléshibás volt, mindíg letestelt, és repült a bizti)

A zastrában nincs neki helye. :D

Link to comment
Megosztás:

2-es: vezető oldali ajtó kulccsal való zárás egyik kontakt

3-as: betáp (15) csak gyújtással, 20A-es biztin keresztül (F20)

6-os: vezető oldali ajtó kulccsal való zárás másik kontakt

7-es: zármotor-vezérlés egyik kimenet

8-as: zármotor-vezérlés másik kimenet

12-es pont: lopásgátló kapcsoló

Remélem segít.

Itt valami nagyon nem stimm, már egy jó ideje dilizek vele de pont nem csinál semmit -azon túl, hogy a modul reléje kattan, semmi jelre nem reagál, illetve nem azt amit kéne.

Link to comment
Megosztás:

Bontani én is kibontom sec perc alatt azzal nincs baj de a kilóméteróra spirált hogy tudom kiakasztani? azzal vagyok meglőve:S és mire vigyázzak közbe? :S van ott valami rugó meg minden ;) meg nem szertném ha azt hinné valaki hogy vissza lett tekerve vagy valami mert alapból van benne 97000 km :P ha a képet elő tudnád nekem korotni akkor megköszönném mert se hely se nem látok mögé:S ugyhogy jó lenne valami iránymutató :D kösz előre is !

Pár képet találsz itt, ha még nem lennél túl rajta... leírás is lesz majd valamikor, csak mostanság nem sok időm akad...

Link to comment
Megosztás:

Nno szóval abszolút nem segített a számozás, lehetőleg a csatin jelzett számokkal kérném (1-től 12-ig), hogy mi is az a vezeték vagy egy gyári kapcsolási rajzról (bánom is én ha német, majd kikeresem szótárból) is tökéletes -azzal már elboldogulok.

Egyenlőre feladtam. :D

Link to comment
Megosztás:

Találtam én is. Ez legalább nem pócvágen, hanem GM. :D :P

Szuper. Nem eladó? :D

Akkor érted, hogy hogyan szeretném? Nekem még az homályos kicsit, hova kötöm a relét ;) Pedig tegnap már majdnem tudtam

Elnyomott az álom, pedig már rég össze kéne hogy legyen rakva a kocsi... De majd lámpafénynél...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.