Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

ugy értve, hogy fenn ahol egy na nem mondok csúnyát az autómra :lol:

az a lényeg, hogy nekünk ha nyílik az ajtó világít a benti lámpi igaz?

na a nexiben volt egy kapcsoló aminek 3 állása van.

ugyna ugymint a normális belsővilágításoknak

van egy full on egy full off és egy olyan mikor ajtónyitásra világít csak

nekem eza full off hiányzik de nagyon.

gondoljatok csak arra, hogy hu de jo, mikor sátorozáskor te pl a kocsibanalszol, és a cimbi kinyitja az egyik ajtót mert neki kell vmi...

aztán meg megesznek a moszkítók..

beletákolhattam volna egy kapcsolót, mint haverom is de... ez a megoldás igen szépnek tűnt, kérdés a hely azonos e...

bontóba fogok elnézni, ezeket akütyüket olcsón szoktá adni... kipróbálom passzol e és ha jó akkor leírom, mert ugylátom eddig még itt senki nem foglalatoskodott ezzela témakörrel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Novyy

Létezik Opelban is ..talán omega vagy nem is tom miben..

Abból is két fajta.. egyikben két kerek olvasólámpa is van.. mondjuk ezeknek nem tudom van-e full OFF állása...

Múltkor láttam a vaterán.. volt mind a két fajta, de elég borsos áron.. 6 vagy 8 ezer körül.. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

ugy értve, hogy fenn ahol egy na nem mondok csúnyát az autómra :lol:

az a lényeg, hogy nekünk ha nyílik az ajtó világít a benti lámpi igaz?

na a nexiben volt egy kapcsoló aminek 3 állása van.

ugyna ugymint a normális belsővilágításoknak

van egy full on egy full off és egy olyan mikor ajtónyitásra világít csak

nekem eza full off hiányzik de nagyon.

gondoljatok csak arra, hogy hu de jo, mikor sátorozáskor te pl a kocsibanalszol, és a cimbi kinyitja az egyik ajtót mert neki kell vmi...

aztán meg megesznek a moszkítók..

beletákolhattam volna egy kapcsolót, mint haverom is de... ez a megoldás igen szépnek tűnt, kérdés a hely azonos e...

bontóba fogok elnézni, ezeket akütyüket olcsón szoktá adni... kipróbálom passzol e és ha jó akkor leírom, mert ugylátom eddig még itt senki nem foglalatoskodott ezzela témakörrel :D

Én már az elején amikor megvettem a kocsit hiányoltam az állandó fényt, igy tettem a kocsiba egy zseblámpát. :lol: Az biztos hogy nem olyan elegáns, de egyszerű ember vagyok. :lol: Rendszeresen beejtem pl. a kulcsot az ülés alá, és elég körülményes megkeresni a fenti lámpával.

Link to comment
Megosztás:

Én már az elején amikor megvettem a kocsit hiányoltam az állandó fényt, igy tettem a kocsiba egy zseblámpát. :lol: Az biztos hogy nem olyan elegáns, de egyszerű ember vagyok. :lol: Rendszeresen beejtem pl. a kulcsot az ülés alá, és elég körülményes megkeresni a fenti lámpával.

Ha kihúzod a világításkapcsolót, máris lőn fény. :lol: :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ha kihúzod a világításkapcsolót, máris lőn fény. :lol: :lol: :D

Azt tudom én is! :D Csak az enyimben nincs100-as égő hogy mindenhova bevilágítson. Amugy arról kezdtek csevegni hogy lehet lekapcsolni, hogy akkor se világitson ha nyitva az ajtó. Tudom ki kell baxni az égőt. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Novyy

Létezik Opelban is ..talán omega vagy nem is tom miben..

Abból is két fajta.. egyikben két kerek olvasólámpa is van.. mondjuk ezeknek nem tudom van-e full OFF állása...

Múltkor láttam a vaterán.. volt mind a két fajta, de elég borsos áron.. 6 vagy 8 ezer körül.. :lol: :lol:

Nekem ilyen van benne.( B Omegából) Nincs rajta full off. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom én is! :lol: Csak az enyimben nincs100-as égő hogy mindenhova bevilágítson. Amugy arról kezdtek csevegni hogy lehet lekapcsolni, hogy akkor se világitson ha nyitva az ajtó. Tudom ki kell baxni az égőt. :lol: :lol:

Tegyél bele hátra is. Olyant, amilyent én tettem, aminek nálatok fűztük be a vezetékét.

Link to comment
Megosztás:

Tegyél bele hátra is. Olyant, amilyent én tettem, aminek nálatok fűztük be a vezetékét.

Dolgozok rajta.Mármint az engedélyezési eljáráson. :lol: Psssszt! Raktam be előre kisebb izzót, hogy még annnyit se lehessen látni hátul, mint eddig! Multkor volt morgás, elkezdtem.: a Karcsi tud szerezni..... NEM! volt a válasz. De már érzem, szorul a hurok! :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Dolgozok rajta.Mármint az engedélyezési eljáráson. :lol: Psssszt! Raktam be előre kisebb izzót, hogy még annnyit se lehessen látni hátul, mint eddig! Multkor volt morgás, elkezdtem.: a Karcsi tud szerezni..... NEM! volt a válasz. De már érzem, szorul a hurok! :lol: :lol: :D

Szerintem a feleséged lassan készíti a voodoo-bábut :D

Link to comment
Megosztás:

Most megnyugtattál :lol: .....vagy beszóóóótááááá? :lol:

Is-is! :lol:

Más.: Kicsit OFF téma, de az öcsém kínlódik a Golf -II-esével állandoan leszívja az akksit reggelre. Most nincs lehetősége autóvillamoságihoz vinni, viszont a kocsi mindennap kell. Eddig mindig levette a sarut este, csak hát ugye ha a neje megy a kocsival, ez nem olyan egyszerű dolog egy nőnek... :D . Már egy-kettőnek. Szóval arra gondoltam hogy megszakitom a testkábelt, beviszem az utastérbe, és egy 380-as kapcsolóval lehetne áramtalanitani a kocsit. Természetesen megfelelő átmérőjű cekasszal. Nem lehet ebből baj? Csak ideiglenes megoldás lenne.

Link to comment
Megosztás:

Is-is! :lol:

Más.: Kicsit OFF téma, de az öcsém kínlódik a Golf -II-esével állandoan leszívja az akksit reggelre. Most nincs lehetősége autóvillamoságihoz vinni, viszont a kocsi mindennap kell. Eddig mindig levette a sarut este, csak hát ugye ha a neje megy a kocsival, ez nem olyan egyszerű dolog egy nőnek... :lol: . Már egy-kettőnek. Szóval arra gondoltam hogy megszakitom a testkábelt, beviszem az utastérbe, és egy 380-as kapcsolóval lehetne áramtalanitani a kocsit. Természetesen megfelelő átmérőjű cekasszal. Nem lehet ebből baj? Csak ideiglenes megoldás lenne.

Inkább nézzétek át melyik áramkörben "folyik" el az áram.

Link to comment
Megosztás:

Tegyél bele hátra is. Olyant, amilyent én tettem, aminek nálatok fűztük be a vezetékét.

őő ez a majrévasba épített pilács? Mert azon én is filóztam..még ha csak 3 ajtós is a verda..

De ahogy múltkor néztem a képeket, nálam lehet be se lehetne rakni?! Nekem asszem nincs a kapaszkodó alatt semmi müanyag rész..

Mindjárt megyek asszonypajtiért, majd megkuksizom, lefényképezem...

Link to comment
Megosztás:

őő ez a majrévasba épített pilács? Mert azon én is filóztam..még ha csak 3 ajtós is a verda..

De ahogy múltkor néztem a képeket, nálam lehet be se lehetne rakni?! Nekem asszem nincs a kapaszkodó alatt semmi müanyag rész..

Mindjárt megyek asszonypajtiért, majd megkuksizom, lefényképezem...

Majréműanyag. :lol:

Ha uolyan van elől is, akkor tuti be lehet rakni. Csak a vezeték behúzásával kell egy kicsit szenvedni, de Zoli talált megoldást arra is. "Kapálógépberántózsinórvisszahúzórugó". :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.