Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

Ha fárad akkor milyen irányba megy el?

Nem hiszem, hogy sok értelme volna nagy elméleteket felállítani számításokkal alátámasztva....

Az idők során minden kopik, fárad, súrlódik jobban vagy kevésbbé. Spirál, mágnes, rugó, csapágyazások... Ezt szimuláld egy képlettel! :rolleyes:

A gyakorlat azt mutatja, hogy az eleve pontatlan sebességmérők, nem javulnak a használat során. A gyárilag "beépített" pontatlanság viszont + irányú, gondolom közlekedésbiztonsági okok miatt.

Link to comment
Megosztás:

Mindkettő csal, csak nem egyforma mértékben. Sőt, idővel távolodik ez a két csalási mérték egymástól, mert a számláló

fix kapcsolatban van a bowdennel, a sebességmérő viszont mágneses-rugós kapcsolatban, ami idővel megfárad.

a dolog lényege szerintem az volt, hogy azt hitte a kolléga, hogy attól, hogy a sebességet nem jól mutatja, a km az rendben van

erre írtam, hogy szerintem meg nem ok egyik se

de bocs, ha én értettem valamit félre

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítség kellene! 1.4 sima 8 szelepes astra tegnap azt mondta hogy ő nem megy tovább!Leállt és azóta villog a motor üzemzavar vagy valami ilyesmi lámpa bal alul!Narancssárga lámpa!A motorja nem indul!Minden működik rajta de nem indul be!Valakinek valami ötlete???Előrre is köszönöm!!Egyébként jó a fórum!! Krisz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítség kellene! 1.4 sima 8 szelepes astra tegnap azt mondta hogy ő nem megy tovább!Leállt és azóta villog a motor üzemzavar vagy valami ilyesmi lámpa bal alul!Narancssárga lámpa!A motorja nem indul!Minden működik rajta de nem indul be!Valakinek valami ötlete???Előrre is köszönöm!!Egyébként jó a fórum!! Krisz

Első körben villogtass ki egy hibakódot, azzal nagyjából behatárolható a hiba.

Link to comment
Megosztás:

valami rendszer szerint villog a visszajelző?

nem. vagyis ha 2 pontot összekötsz, akkor igen.

szóval a diagnosztikai csatiban 2 lábat össze kell kötni(hogy melyiket, azt majd aki tudja, megmondja), és akkor gyújtásra téve rendszer szerint villog.

van táblázat is a neten a kódokról.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kis segítség kellene! 1.4 sima 8 szelepes astra tegnap azt mondta hogy ő nem megy tovább!Leállt és azóta villog a motor üzemzavar vagy valami ilyesmi lámpa bal alul!Narancssárga lámpa!A motorja nem indul!Minden működik rajta de nem indul be!Valakinek valami ötlete???Előrre is köszönöm!!Egyébként jó a fórum!! Krisz

Ha gyújtásra folyamatosan villog, akkor az immóval van gond! A vevőegység a slussz körül és alatta van, meglátod ha leveszed

a kormányburkolatot. Lehet hogy annak a csatija kontaktos. Ha nem, akkor rápacsáltál, mert márkaszervíz lesz belőle.

Link to comment
Megosztás:

villogtassak ki egy hibakódot?ezt hogy érted?

A válasz kissé hosszú egy újoncnak, én nem is mernék válaszolni rá, de olvass vissza ebben a topicban, vagy a Motor címűben és meg fogod találni. A lényeg az, hogy a bizti tábla mellett levő soklábú csatlakozó megfelelő pontjait egy vezetékkel összezárva a kijelzőn bizonyos kódolt hibajelek fognak megjelenni, amit egy táblázat alapján lehet értelmezni. Nagyon sokszor szerepelt már itt a fórumon.

Ha erre nem vállalkozol, akkor szakszervíz, Tech műszeres hibamegállapítás következik. Ára 2-5000 forint helytől függően.

Link to comment
Megosztás:

nemrég vettem egy 94es, 1.7D caravan-t... a középkonzolon a digitkijelző balról jobbra elhalványodik... a rádiót és a hőfokot szinte már nem is látni... tudtok ebben segíteni??...

válaszokat előre is köszönöm...

ki van égve az egyik háttérvilágítás-izzó a kijelzőben. gumilap kivesz, két csavar kicsavar, kiscsavarhúzóval kijelző kifeszeget

óvatosan. hátul már látod a lényeget :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szépnapot Mindenkinek !

Nagy kérdésem lenne hozzátok.éspedigleg az hogy a motor kontroll lámpa ha motor fékkel megyek kivillan de csak 1 bizonyos sebesség tartományból való lassítás alkalmával . lambda szondát kicseréltettem és ugy is sajnos elő jőn a problema.

X14NZ paripám van.vmi jó 5let hogy mi a csöcs lehet a baja?

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.