Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


gsi.tamás

Recommended Posts

lerágott csont, de csak hallgassátok meg ha fel illetve lekapcsolod a tompit :D

nem is kicsit változik az alapjárat egy kis időre :D

Én 2000-s nél nem vettem észre! Mondjuk alapjáratom kicsit sz@r lehet azért :D :lol: Novyy kell neked abba egy 20XE moci énmár látom :D :D

Link to comment
Megosztás:

lerágott csont, de csak hallgassátok meg ha fel illetve lekapcsolod a tompit :D

nem is kicsit változik az alapjárat egy kis időre :D

Persze. Meg, ha a fűtőventillátort bekapcsolod. Sőt, ha rálépsz a fékre, akkor meg a vákumos rásegítő miatt. Sajna nem perpétum a mobil e.

Link to comment
Megosztás:

nekem nem ebbe kell :lol:

másik lesz

ez apué :D

am vagy egy 3ajtósat szeretnék, 1.6os nzbe, majd se be :D

vagy egy kombit, de abba lehet kellene a 2000 :D

Kombi nincs csak CARAVAN (ezt halottam itt fórumon) :D Egy C20NE azmár nagyon jól zúz 8V de 170NM és nemtudom pontossan de 130LE körül van! :D

Link to comment
Megosztás:

nem is akarok 16osat

drága a javítás pl hidrotőkénél

8v vel azért is jobb a 2000 mert azt nehéz kiütni állítólag, és a 16os elég kényes ilyentéren, meg azt pörgetni is kell

de az összes 16ost pörgetni kellett hogy menjen... amiben eddig ültem

Link to comment
Megosztás:

nem is akarok 16osat

drága a javítás pl hidrotőkénél

8v vel azért is jobb a 2000 mert azt nehéz kiütni állítólag, és a 16os elég kényes ilyentéren, meg azt pörgetni is kell

de az összes 16ost pörgetni kellett hogy menjen... amiben eddig ültem

Nemtudom ki mennyire de a hondához képest ami 1.6 16V volt ahhozképest ezt negyed anyirasem kell forgatni! És való igaz a 8V ben csak 8 tőke van de van abban is! :D Azért egy jó 20XE nem ígymondanám hogy kényes de a hidegen való ahálbapörgetést egysem bírja , Xe-nél főleg a KS hengerfejek nemszeretik!

Link to comment
Megosztás:

Nekiláttam a fűtőszálak kijavításának, mert közeleg a jó idő és fóliázással szeretném csökkenteni az üvegházhatást a kocsimban. Vezető ezüstöt használtam hozzá, mert az maradt itthon a régi, procituningolós időkből. :D Egy kis how-to hátha valakinek hasznos lesz:

-Elsőnek a szakadt szálakat kell megtalálni, de ez adott, mert ugye ezért akarunk nekikezdeni.:D

-Az egyes szakadási pontok megtalálása már jóval nehezebb, de jó fényben a fűtőszálat mindkét oldaláról végignézve előbb-utóbb rá lehet akadni.

-A szakadás két oldalát leragasztottam festőszalaggal és egy régi fajta borotvapengével a szál felőli széleiket finoman elsimítottam, hogy minél kevesebb festék kerüljön az üvegre.

-Száradás után a szalagokat levéve kívülről nézve láthatóvá válik, hogy hol lóg ki a vezető festék a szálról. Ezt a "kilógást" a penge élével finom el lehet távolítani. (A penge élét a fűtőszál felé mozgatva kocogtató mozdulatokkal leválik a felesleg. A fűstőszál alatt lévő színes alapozóban meg fog akadni a penge, így pontosan lehet érezni meddig kell leszedni a festéket.) Az eltávolítás után kívülről egyáltalán nem lehet majd látni, hogy javítva lenne a fűtőszál.

Két kérdés marad már csak: hogyan tudnám ellenőrizni hogy tényleg jó-e a javítás és vajon mennyire lesz tartós a sima vezető ezüst?

Link to comment
Megosztás:

Két kérdés marad már csak: hogyan tudnám ellenőrizni hogy tényleg jó-e a javítás és vajon mennyire lesz tartós a sima vezető ezüst?

Leheld be, vagy vizezd be a pollenszűrődet. :D

Nekem autómosás (forróvizes nagynyomású) után be szokott párásodni, akkor biztos lehetne. De komolyabb esős időben is akár. De mehetsz párszáz kilométer északra is, ahol már fagy. :D

Azt, hogy mennyire lesz tartós majd meglátod. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.